ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

BYDLENÍ, Zahrada, Dům, Ostatní

Pro zahrádkáře - Co se škůdci na zahradě

Háďátka. Jsou nebezpečnými obyvateli zahradní půdy, když jsou přemnožené. Důležitou ochranou je proti ním střídání rostlin a pěstování vícero druhů rostlin pospolu. Jestliže však měníme zanedbaný pozemek na zahrádku...   celý článek »

Co se slimáky?

Většina zahrádkářů je vnímá jako nepříjemné škůdce, kteří dokáží znehodnotit část úrody. Dobře se cítí ve vlhčích polohách, v lehčí půdě, do které mohou klást vajíčka. Dá se proti nim účinně bojovat? Samozřejmě, že existuje...   celý článek »

Pečujeme o květiny v bytě

Řezaným květinám je třeba měnit vodu denně a dávat jim co možná nejchladnější, čerstvě natočenou. Pokojové květiny musíme pravidelně přihnojovat. Napřed však květiny zalijeme a potom přidáme roztok s umělým hnojivem.    celý článek »

Tipy do srpnové zahrady

Na co bychom neměli v srpnu na zahradě zapomínat. - V době dozrávání hroznů může docházet k napadení šedou hnilobu révy vinné. Hrozny jsou pokryty šedým povlakem houby a velmi rychle klesá...   celý článek »

Zelené rady - Když kupujeme pokojové květiny

Jdeme kolem květinářství a upoutá naši pozornost nejedna krásná květina. Málokdo odolá. Chceme-li však mít z květiny dlouho radost, prvním kritériem pro výběr vhodných rostlin je prosvětlenost našeho bytu.   celý článek »

Dáme si do bytu - matrace nevydrží věčně

Na dobrý spánek má vliv celá řada faktorů. Jedním z nejdůležitějších je nepochybně správně zvolená matrace. Vzhledem k tomu, že jde o dlouhodobou investici, která by měla vedle kvalitního spánku zajistit také zdravou polohu těla či maximální pohodlí, vyplatí...   celý článek »

Jak rychlit okurky

Nejlepším výsevovým prostředím je dobrá, stará, uleželá kompostní země s přídavkem písku. Misku naplníme zemí, lehce zalijeme vlažnou vodou, nasejeme semeno, zasypeme půlcentimetrovou vrstvou země a přikryjeme sklem.   celý článek »

Stop škůdcům - Chřadnou vaše pokojové rostliny?

Mnohé z rostlin v zimním období trpí nejen tím, že je většina bytů přetopená, ale také nedostatkem světla, nesprávnou teplotou v místnosti, což vyhovuje nejrůznějším škůdcům. Jaké druhy mají nejčastěji na svědomí, že květiny...   celý článek »

Zahrádkářské rady

Správné setí mrkve - Při výsevu mrkve dbáme především na volbu pozemku, odrůdy a hustotu výsevu. Rozhodně nesejeme příliš hustě, nesklidili bychom kvalitní kořeny, ale niťovité, pokroucené a poškozené škůdci. Meziřádková...   celý článek »

Rychlení paprik

Paprika se dá rychlit poměrně snadno a nemusíme se při správném postupu obávat, že se nám nevydaří. Semeno papriky vyséváme do truhlíčků v teplém skleníku. Nemáme-li skleník, provedeme výsev v lednu do teplého pařeniště. Klíčení semene trvá 10 až...   celý článek »

Útulný byt - Rostliny v koupelně? Proč ne!

Myslíte si, že koupelna není vhodná místnost pro pokojové květiny? Ani v této místnosti nemusejí chybět, když budeme vědět, kterým druhům bude vlhký prostor prospívat. Ideální klima může koupelna nabídnout třeba kapradinám. K teplomilným kapradinám...   celý článek »

Co s hvězdníkem po odkvětu

Pěstuje se jako pokojová rostlina především pro své krásné květy trychtýřovitého tvaru. Při správné péči můžeme mít víceletou rostlinu, jejíž cibule každým rokem sílí. V posledních letech bylo vyšlechtěno mnoho odrůd...   celý článek »

FENG - ŠUEJ - kuchyň

Kuchyň zaujímá v našem domě či v bytě zcela zvláštní místo. Každý má o kuchyni svoji představu. Někdo ji potřebuje velkou a někomu stačí jen malá místnost nebo výklenek v bytě. Kuchyně našich prarodičů a rodičů se...   celý článek »

Co všechno nepatří do odpadu

Také bezmyšlenkovitě splachujete kávovou sedlinu do dřezu, když jdete umýt hrnek od kávy? Možná netušíte, že lógr do dřezu nepatří. Každý, kdo už někdy v životě musel čistit odpad, ví, jak nepříjemná záležitost to je. Často však sami přispíváme ...   celý článek »

Anturie kvete celý rok

Patří k poměrně nenáročným tropickým rostlinám, které kvetou po celý rok. Je to vděčná pokojová květina s nepříliš vysokými nároky. Světlo - Původem je z Jižní Ameriky, kde rostou stovky druhy anturií ve stínu velkých stromů. Stanoviště...   celý článek »