Chytrý špičkový marketing.
view counter

BYDLENÍ, Zahrada, Dům, Ostatní

FENG - ŠUEJ - koupelna

Energie, která mění prostředí: Koupelna - Koupelna má vliv na bohatství rodiny a ovlivňuje také oběh vody v našem organismu. Koupelna je místo, kde dochází k očišťování a odstraňování odpadů. V koupelně je hlavním prvkem voda. Mokré...   celý článek »

Kdy vysazovat břečťan

Pěstuje se jako pokojová, ale i venkovní květina. Existuje mnoho odrůd, které se od sebe liší tvarem a kresbou listů. Listy mohou být celé zelené nebo s bílým či žlutým panašováním. Jeho nespornou předností je sytá zeleň, kterou si zachovává po celý rok. U nás se pěstuje...   celý článek »

FENG - ŠUEJ

I světové strany jsou ve feng-šuej velmi důležité, hrají významnou roli. Planeta Země je ve středu světových stran a prvků. Sever - je elementem vody s aspektem JIN a je domovem Černého válečníka  (Zhen Wu).   celý článek »

Barevný balkon i v zimě

I když venku vládne nečas a plískanice, na váš balkon může být uklidňující pohled po celou zimu. Stálezelené rostliny, zakrslé formy jehličnanů, vhodně zvolené rostlinky ho mohou půvabně ozvláštnit a udělat efektní parádu.   celý článek »

FENG - ŠUEJ

Pokud se přestěhujeme do nového bytu, nezatěsnejme ho hned množstvím nábytku a dalším majetkem. Postupně do bytu dávejme jednotlivé kusy nábytku a vnímejme, jak to ovlivňuje tok energie čchi.   celý článek »

Jak pověsit obrazy

Při plánování domácí galerie byste měli vycházet z toho, že všechny obrázky by měly viset tak vysoko, abyste si je mohli kdykoli pohodlně prohlédnout. Dále si uvědomte, že bude galerie zajímavější, když vytvoříte jednu větší kompozici, než když rozvěsíte malé obrázky po celém...   celý článek »

Zahrady a zahradnictví v Anglii

V Anglii jsou zahrady ve velké oblibě a pochází ze staré zahradnické tradice. Kolem římských vil se kdysi rozkládaly velké zahrady a Římané si do nehostinné Británie dováželi nebo dávali posílat stromy a rostliny...   celý článek »

Hosta - pastva pro oči od jara do zimy

Bohyšky nebo také hosty či funkie - všechna jména patří k jednomu rodu rostlin. Platí za královnu listových trvalek, v přírodě se vyskytuje přes čtyřicet druhů. Jsou okrasné především svými bohatými listy, některé kultivary i květy. Listy uspořádané v přízemní růžici jsou zelené,...   celý článek »

Zvířata z keřů

Nevěřili byste, co všechno se dá vytvarovat z keřů. Hlavní atrakcí Botanické zahrady v americké Atlantě je zahrada orchidejí, exponáty obojživelníků, rostliny tropických deštných pralesů. O dvojnásobný počet návštěvníků...   celý článek »

Třezalka jako živý plot

V přírodě u nás často roste třezalka tečkovaná, která se lidově nazývá bylina svatého Jana a hojně se využívá především jako léčivá rostlina. Málokdo ale ví, že keříčky třezalek mohou sloužit jako půvabný nízký živý plot.   celý článek »

Přísavník k oživení zdí a domů

Přísavník, lidově zvaný psí víno, je velmi vděčná popínavá rostlina, které se daří na výsluní i ve stínu, na pěstování není náročný. Roste velmi rychle a může vytvářet bohaté až robustní závěsy. Nejhustěji působí přísavník trojcípý. Pětilistý je vzdušný až lehce načechraný. Listy...   celý článek »

Kdy stříhat živý plot

Dokážou zahradu změnit k nepoznání, zajímavě oddělit nebo ohraničit pozemek, přispívají ke zlepšení životního prostředí, v neposlední řadě chrání naše soukromí. Živý plot by měl být chloubou zahrady. Pravidelné stříhání je nezbytné k tomu, aby pěkně rostl a působil...   celý článek »

Učení harmonického života - feng shui

Pracovna by měla být umístěna v tiché části domu. Pokud v pracovně přijímáme klienty, měla by být přístupná z chodby a tak, aby návštěvy neprocházely větší částí domu. Pracovna by v žádném případě neměla...   celý článek »

Trvalky vyžadují minimální péči

Trvalky nazýváme rostliny, které žijí déle než dva roky. S trvalkovými záhony je možno se setkat v zahradách rodinných domů, v parcích, lze je použít na místa intenzívně ošetřovaná, ale i na stanoviště bez stálé závlahy a...   celý článek »

Jedovaté rostliny v bytě

Asi by vás nenapadlo ochutnat některou z domácích pokojových rostlin a vyzkoušet ji místo hlávkového salátu. Ovšem u dětí nebo zvířat nelze takovou ochutnávku vyloučit. Mezi pokojovými krasavicemi najdeme některé...   celý článek »