Chytrý špičkový marketing.
view counter

BYDLENÍ, Zahrada, Dům, Ostatní

Jak rychlit okurky

Nejlepším výsevovým prostředím je dobrá, stará, uleželá kompostní země s přídavkem písku. Misku naplníme zemí, lehce zalijeme vlažnou vodou, nasejeme semeno, zasypeme půlcentimetrovou vrstvou země a přikryjeme sklem.   celý článek »

Stop škůdcům - Chřadnou vaše pokojové rostliny?

Mnohé z rostlin v zimním období trpí nejen tím, že je většina bytů přetopená, ale také nedostatkem světla, nesprávnou teplotou v místnosti, což vyhovuje nejrůznějším škůdcům. Jaké druhy mají nejčastěji na svědomí, že květiny...   celý článek »

Zahrádkářské rady

Správné setí mrkve - Při výsevu mrkve dbáme především na volbu pozemku, odrůdy a hustotu výsevu. Rozhodně nesejeme příliš hustě, nesklidili bychom kvalitní kořeny, ale niťovité, pokroucené a poškozené škůdci. Meziřádková...   celý článek »

Rychlení paprik

Paprika se dá rychlit poměrně snadno a nemusíme se při správném postupu obávat, že se nám nevydaří. Semeno papriky vyséváme do truhlíčků v teplém skleníku. Nemáme-li skleník, provedeme výsev v lednu do teplého pařeniště. Klíčení semene trvá 10 až...   celý článek »

Útulný byt - Rostliny v koupelně? Proč ne!

Myslíte si, že koupelna není vhodná místnost pro pokojové květiny? Ani v této místnosti nemusejí chybět, když budeme vědět, kterým druhům bude vlhký prostor prospívat. Ideální klima může koupelna nabídnout třeba kapradinám. K teplomilným kapradinám...   celý článek »

Co s hvězdníkem po odkvětu

Pěstuje se jako pokojová rostlina především pro své krásné květy trychtýřovitého tvaru. Při správné péči můžeme mít víceletou rostlinu, jejíž cibule každým rokem sílí. V posledních letech bylo vyšlechtěno mnoho odrůd...   celý článek »

FENG - ŠUEJ - kuchyň

Kuchyň zaujímá v našem domě či v bytě zcela zvláštní místo. Každý má o kuchyni svoji představu. Někdo ji potřebuje velkou a někomu stačí jen malá místnost nebo výklenek v bytě. Kuchyně našich prarodičů a rodičů se...   celý článek »

Co všechno nepatří do odpadu

Také bezmyšlenkovitě splachujete kávovou sedlinu do dřezu, když jdete umýt hrnek od kávy? Možná netušíte, že lógr do dřezu nepatří. Každý, kdo už někdy v životě musel čistit odpad, ví, jak nepříjemná záležitost to je. Často však sami přispíváme ...   celý článek »

Anturie kvete celý rok

Patří k poměrně nenáročným tropickým rostlinám, které kvetou po celý rok. Je to vděčná pokojová květina s nepříliš vysokými nároky. Světlo - Původem je z Jižní Ameriky, kde rostou stovky druhy anturií ve stínu velkých stromů. Stanoviště...   celý článek »

FENG - ŠUEJ - koupelna

Energie, která mění prostředí: Koupelna - Koupelna má vliv na bohatství rodiny a ovlivňuje také oběh vody v našem organismu. Koupelna je místo, kde dochází k očišťování a odstraňování odpadů. V koupelně je hlavním prvkem voda. Mokré...   celý článek »

Kdy vysazovat břečťan

Pěstuje se jako pokojová, ale i venkovní květina. Existuje mnoho odrůd, které se od sebe liší tvarem a kresbou listů. Listy mohou být celé zelené nebo s bílým či žlutým panašováním. Jeho nespornou předností je sytá zeleň, kterou si zachovává po celý rok. U nás se pěstuje...   celý článek »

FENG - ŠUEJ

I světové strany jsou ve feng-šuej velmi důležité, hrají významnou roli. Planeta Země je ve středu světových stran a prvků. Sever - je elementem vody s aspektem JIN a je domovem Černého válečníka  (Zhen Wu).   celý článek »

Barevný balkon i v zimě

I když venku vládne nečas a plískanice, na váš balkon může být uklidňující pohled po celou zimu. Stálezelené rostliny, zakrslé formy jehličnanů, vhodně zvolené rostlinky ho mohou půvabně ozvláštnit a udělat efektní parádu.   celý článek »

FENG - ŠUEJ

Pokud se přestěhujeme do nového bytu, nezatěsnejme ho hned množstvím nábytku a dalším majetkem. Postupně do bytu dávejme jednotlivé kusy nábytku a vnímejme, jak to ovlivňuje tok energie čchi.   celý článek »

Jak pověsit obrazy

Při plánování domácí galerie byste měli vycházet z toho, že všechny obrázky by měly viset tak vysoko, abyste si je mohli kdykoli pohodlně prohlédnout. Dále si uvědomte, že bude galerie zajímavější, když vytvoříte jednu větší kompozici, než když rozvěsíte malé obrázky po celém...   celý článek »