Chytrý špičkový marketing.
view counter

FINANCE, PODNIKÁNÍ, Peníze, Podnikání

Páchání přestupků v zahraničí má evidovat registr dopravců

Porušování předpisů tuzemskými dopravci v zahraničí má nově evidovat rejstřík osob podnikající v silniční dopravě. Cílem je omezit přestupky řidičů v cizině. Rejstřík bude u konkrétních firem shromažďovat údaje o závažných porušeních...   celý článek »

Průzkum HK ČR: povinné změny základních listin nestihly dvě pětiny obchodních korporací

Řádná lhůta pro povinné přizpůsobení základních listin obchodních společností novému zákonu o obchodních korporacích uplynula dne 30. června. Tato krátká lhůta mohla podle Hospodářské komory České republiky (HK ČR) působit některým společnostem...   celý článek »

Je krize zažehnána?

Pan Ludvík N. z Novoborska redakci požádal: „Můžete zjistit u nějakého astrologa, jestli už je ekonomická krize konečně za námi a finančně na tom začneme být lépe?“   celý článek »

Informace GFŘ k dani z nabytí nemovitých věcí při nabytí vlastnického práva k nemovité věci směnou

Zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb., o dani z nabytí nemovitých věcí, (dále jen „zákonné opatření“) pro účely stanovení daně z nabytí nemovitých věcí (dále jen „daň“), neupravuje speciální režim pro předmět či poplatníky daně, jsou-li nabývány nemovité věci ...   celý článek »

HK chce zmírnit tvrdost zákona o obchodních korporacích

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý bude jednat s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou o zmírnění tvrdosti při uplatňování přechodných ustanovení zákona o obchodních korporacích. Dlouhý bude usilovat o prodloužení půlroční lhůty...   celý článek »

Dobrovolné důchodové pojištění

Doplatit si zpětně dobu důchodového pojištění je možné. Ovšem jen v určitém rozsahu. Zkušenosti pracovníků České správy sociálního zabezpečení ukazují, že lidé se často pozdě přicházejí poradit, v jakých případech lze využít institut dobrovolného...   celý článek »

Předpoklady vs požadavky pro výkon práce podle zákoníku práce

Školení BOZP má doplnit odborné předpoklady a požadavky pro výkon práce zaměstnance. Jaký je rozdíl mezi odbornými předpoklady a požadavky? Odpověď: Předpoklady a požadavky pro výkon práce vyjadřují, na základě jakých odborných schopností...   celý článek »

Zaměstnavatelé porušují pracovněprávní předpisy

Firmy porušují pracovněprávní předpisy v oblasti odměňování, zjistil při kontrolách Státní úřad inspekce práce. Nejčastěji dochází k porušování pracovněprávních předpisů v oblasti odměňování a vzniku, změny a skončení pracovního poměru. Též se často nevede řádná...   celý článek »

Kvalitní podnikání je o kvalitních zaměstnancích

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) uspořádala včera 12. června 2014 ve spolupráci s Centrem excelence České společnosti pro jakost Kulatý stůl věnovaný aktuálním otázkám společenské odpovědnosti organizací v českém prostředí. Kulatého...   celý článek »

Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění rozšířila možnosti léčby v zahraničí

Od úterý 22. dubna 2014 se pro klienty VZP i dalších zdravotních pojišťoven rozšiřují možnosti čerpání plánované zdravotní péče ve státech Evropské unie. Novinka je občas médii prezentována tak, že čeští pojištěnci mohou vyjet do ciziny, vybrat si tam...   celý článek »

Informace k uplatňování odpočtu na podporu odborného vzdělávání od základu daně z příjmů

Dne 1. 1. 2014 nabylo účinnosti zákonné opatření Senátu č. 344/2013 Sb., o změně daňových zákonů v souvislosti s rekodifikací soukromého práva a o změně některých zákonů, kterým byla provedena mj. změna zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ...

Rodinné firmy stále podceňují nástupnictví

Českým rodinným firmám roste sebevědomí, růst očekává 47 ze 100 oslovených společností. Dalších 41 podniků očekává stabilní tržby. Ukázal to průzkum u příležitosti zahájení nominací do soutěže Equa bank Rodinná firma roku...   celý článek »

Bankovní poplatky: Nejhůř jsou na tom malé firmy a charita

Malé firmy a střední firmy donutila krize šetřit. Desítky tisíc korun za bankovní poplatky pro ně v těžších ekonomických časech představují zbytečnou zátěž. Na rozdíl od domácností však zatím mají jen málo možností, jak situaci změnit....   celý článek »

Informace k odpočtu na dani z příjmu na podporu odborného vzdělávání

Ministerstvo financí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky a Svazem průmyslu a dopravy zpracovali společnou informaci k výkladu ustanovení zákona č. ...   celý článek »

Definice spotřebitele dle NOZ - některé aspekty průměrného spotřebitele dle současné judikatury

Ochrana spotřebitele je upravena jak v rámci soukromoprávní úpravy, tak z hlediska práva veřejného. Mantrou všech, kteří se zabývají ochranou spotřebitele, je model tzv. průměrného spotřebitele. Nicméně aplikace tohoto modelu není statická, což dosvědčuje i...