ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Studium

Nároky na řemeslníky rostou. Zn.: Chytrá domácnost

Tuzemští zákazníci mají s vyučenými řemeslníky dobrou zkušenost, jsou ale stále náročnější a začínají od nich vyžadovat propojení s novými technologiemi, například na bázi chytré domácnosti. Vyplývá to z výzkumu...

   celý článek »

Škola – konec zlatých časů?

V poslední době bylo napsáno mnoho článků o českém školství. Jistě, konec školního roku k tomuto tématu přímo vybízí. Je to čas rekapitulování, uzavírání, známkování, hodnocení, očekávání dnů příštích. Bohužel většina úvah o našem...   celý článek »

Dana Bufka (USA): kabala – dávná moudrost

Původem rodačka z Prahy žije a pracuje od roku 1980 v USA. Studovala The Kabbalah Center v Los Angeles, kde byl jejím učitelem Rabbi Chaim Solomon. Dále absolvovala studium jasnozřivosti, práce s energií a ...   celý článek »

Jak si lépe zapamatovat text

Jestliže chceme aktivně zvýšit příjem informací, musíme naši pozornost dále rozvíjet a cvičit. Většina lidí nezapomíná, jen si nedají práci s tím, aby si lépe pamatovali. Hybnou silou učení je zájem. Obecně totiž platí, že to, co nás baví, lépe...   celý článek »

Pero budoucnosti?

Klasickým perům možná brzy odzvoní. Na světě je chytré pero, které když zjistí chybu, na tuto nesrovnalost upozorní vibrováním. Objevilo se v Německu a má být šikovným pomocníkem pro děti, které se psaní teprve učí. Návrháři se inspirovali přímo ze života,...   celý článek »

Do škol míří nové písmo

Nové písmo Comenia Script míří oficiálně do základních škol. Podnětem k pokusnému ověřování tohoto písma byly zejména dotazy rodičů žáků, kteří měli zkušenosti se vzděláváním svých dětí v zahraničí - například ve Velké Británii, USA, Finsku nebo Dánsku, kde žáci...   celý článek »

Odpočívej v pokoji: Pohřeb „to nedokážu“

Čtvrťáci v Donnině třídě vypadali stejně jako spousta jiných žáků, které jsem za ta léta viděl. Ve všech ohledech se to zdála být typická tradiční třída na základní škole. Ale přesto mi tam něco připadalo zvláštní, hned jak jsem do ní poprvé vstoupil. Jako by ve třídě...   celý článek »

Jak si lépe zapamatovat text

Jestliže chceme aktivně zvýšit příjem informací, musíme naši pozornost dále rozvíjet a cvičit. Většina lidí nezapomíná, jen si nedají práci s tím, aby si lépe pamatovali.  - Hybnou silou učení je zájem. Obecně totiž platí, že to, co nás baví, lépe   celý článek »

Maturity byly primityvni. Přiznejme, že mame hlupe děcka

Přesně tak. Maturity z matyky aji z Obecne pražske češtiny byly jednoduche, stručne a - jak bysem to řekl, prostě ze života. Každy normalni, dospěly člověk, kery se na ně podiva, je musi během minuty vyřešit. Vždyť, konec koncu, s podobnyma přikladama se...   celý článek »

Nejlepší výsledky má škola, kde se neznámkuje, nezkouší a kde se učí dle steinerovy pedagogiky

V Lidových novinách byl článek „Waldorfské lyceum překvapilo – Vsadit na prožitkové učení se vyplatilo, škola zazářila ve státních maturitách“. Lenka Martinková dále píše: „Alternativní školy u nás fungují...   celý článek »

Naučte se ANGLICKY s MAGIC ENGLISH a novinami ECHO - (10/10)

10. díl seriálu

Naučte se ANGLICKY s MAGIC ENGLISH a novinami ECHO - (9/10)

9. díl seriálu

Naučte se ANGLICKY s MAGIC ENGLISH a novinami ECHO - (8/10)

8. díl seriálu

Naučte se ANGLICKY s MAGIC ENGLISH a novinami ECHO - (7/10)

7. díl seriálu

Naučte se ANGLICKY s MAGIC ENGLISH a novinami ECHO - (6/10)

6. díl seriálu