Chytrý špičkový marketing.
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Kamenné koule na Slovensku

Na slovenské Kysúci najdeme obří kamenné koule, které léta zamotávají hlavy (nejen) slovenských záhadologů.
Jejich mnohem slavnější „kolegyně“ známé jako „koule z Kostariky“ zpopularizoval Erich von Däniken. Kostarické megality jsou žulové,...
   celý článek »

Hotel, kde straší

Kdo věří na duchy, ten by si v Banff Springs Hotelu, který se nachází v kanadské provincii Alberta, přišel na své. Je obklopený divočinou, v samém srdci Skalistých hor stojí už od roku 1888. Je určený pro bohatší klientelu, která touží uprostřed nespoutané přírody po...   celý článek »

Existuje psí láska?

Většina chovatelů psů nepochybuje o tom, že jejich čtyřnozí miláčci k nim cítí stejnou lásku jako oni. I když to dosud nepotvrdily žádné vědecké studie, nejnovější výzkumy přišly s poznatkem, že psi mají v mozku stejné...   celý článek »

Strašidelná místa - Příšery ze šumavských plání

U Velkého Boru na Šumavě podle pověsti sídlily hrůzné lesní bytosti. Zvláště ve směru na Zhůří a Prášily se vyskytovaly velmi podivné existence, napůl lidské, napůl zvířecí. Často starousedlíci vzpomínali na volatého Ulrycha či rozšafného Seppa, ti dovedli...   celý článek »

Proč zíváme?

Vědci stále ještě nedokážou přesně a spolehlivě vysvětlit, proč každý člověk na naší planetě zívá, a to většinou několikrát denně. Dokonce se podařilo zjistit, že zívají už i děti v děloze. Kromě lidí totéž dělají ježci, pštrosi, hadi a ryby.   celý článek »

Modrý Měsíc

Všem je zřejmě jasné, že pojem „Modrý Měsíc“ nemá nic společného s barvou Luny. Co ale vyjadřuje? Nejrozšířenější interpretace praví, že se jedná o kalendářní měsíc, v němž se vyskytují dva úplňky, nebo ještě častěji - že jde o ten druhý úplněk v...   celý článek »

Co odhalily francouzské archivy o UFO?

UFO u jezera Sove - 18.6.1952 geolog André Frenel udělal sérii snímků UFO v blízkosti jezera Sove, ale tehdy mu takřka nikdo nevěřil. "Bylo kolem 18 hodiny, když jsem uviděl UFO. Nevím jeho průměr, nemohu říci, jak vysoko letěl. Podle...   celý článek »

Strom poznání

Mořské kokosy, maledivské ořechy, zázračné ořechy Šalamounovy - to jsou některé názvy plodů jedné z nejpodivuhodnějších rostlin. Museli bychom se za ní vydat na pobřeží Seychelských ostrovů ležících...   celý článek »

Pijete často alkohol?

Alkohol je energeticky bohatý, ale obsahuje minimum živin. Často uspokojuje chuť na jídlo, a proto jeho konzumenti trpí nedostatkem životně důležitých látek. Alkohol může vážným způsobem narušit zdraví.    celý článek »

Strašidelná místa - Hrad Radyně

Zlověstné mraky na obloze varují. Blížící se bouřka může aktivovat ducha Radouše, zlověstného rytíře z hradu Radyně. Nacházíme se jen kousek od Plzně, pod zalesněným vrchem Radyní se stejnojmennou zříceninou. Vydáváme se za zdejšími...   celý článek »

„Odhalil“ Edward Snowden Rusku celou pravdu o UFO?

Edward Snowden ruským tajným službám předal nezvratné důkazy toho, že mimozemská inteligence nejenom existuje, ale také toho, že, ve skutečnosti, od poloviny minulého století, v USA vládnou mimozemšťané. Tato informace se dostala do...   celý článek »

Čihošť

Malá vesnička na Českomoravské vrchovině se až do roku 1949 ničím neodlišovala od řady dalších, jenže pak se stalo něco podivného. Přesně 11. prosince se při kázání Josefa Toufara v kostele Nanebevzetí Panny Marie několikrát nad svatostánkem pohnul křížek...   celý článek »

USA: Neznámý dinosaurus objeven!

Senzační objev se nedávno podařil americkým paleontologům. Jedná se o unikátní kostru dosud neznámého dinosaura, který žil v Severní Americe zhruba před 80 miliony let. Tím pádem se musejí opravit i učebnice, neboť se myslelo, že dinosauři se...   celý článek »

S čím je spojena náhlá aktivace pyramid?

Pyramidy jsou jednou z nejzáhadnějších staveb na naší planetě. Nikdo zřejmě nebude popírat, že tyto kultovní stavby nejsou pouhými hrobkami, mají mnohem širší smysl. A teď se objevila nová senzace – vědci zaznamenali...   celý článek »

Co je zdrojem UFO?

Vědci se domnívají, že přišli na jeden z možných zdrojů jevů nazývaných obecně jako UFO. Prý za jejich výskytem a pozorováním může stát vzácný geologický jev. Jde o světla, která za určitých okolností předcházejí zemětřesením.   celý článek »