ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Možná nevíte, že…

Tulení tuk snižuje cholesterol. Pro lidské tělo je prospěšné užívání rybího tuku, protože v sobě má mastné kyseliny, které chrání cévy před usazováním cholesterolu a vápníku. Stejnou službu nám poskytne tulení tuk, který obsahuje...   celý článek »

Chtěli jste vědět - Mýdlo pro citlivou pleť

Mám velmi citlivou pokožku a běžná mýdla mi nedělají dobře. Kamarádka mi poradila, že mám používat olivová mýdla. Prý se jí osvědčují i na mytí vlasů…   Čtenářka J. K., Prácheň   celý článek »

Švýcarská zlatá pevnost

V nedávné době americkou veřejnost vzrušilo tvrzení jistého politika, že USA vyprodávají své zlaté rezervy do Cíny a dalších zemí. V legendární pevnosti Fort Knox, která je střeží, prý již mnoho zlatých cihel nezbývá.   celý článek »

Kdy se vrátí miláček bohů i milionů lidí?

Mezi četnými indickými duchovními vůdci Satja Sájí Bába vyčníval na každém kroku. Tvůrce tzv. „univerzálního učení“ před několika roky zemřel. Údajně se ale právě na konci minulého roku zjevil hned na několika místech...   celý článek »

Nebudete věřit, ale…

Rychlost dešťových kapek. Ta záleží na tom, jak jsou padající kapky veliké, zda fouká vítr. Za bezvětří padají běžné kapky o průměru pět milimetrů rychlostí devět metrů za vteřinu. Podstatně menší kapky tvořící mrholení se k zemi...   celý článek »

Život v číslech

Náš život je naplněný stále nějakou činností. Pokud ho převedeme na čísla, dostaneme se k neuvěřitelnému zjištění. Například čištěním zubů strávíme bezmála dvanáct týdnů, přitom spotřebujeme více než devadesát kilogramů...   celý článek »

I muži prožívají těhotenství

Všeobecně je známo, že se nastávající maminky musejí vyrovnat s velkými hormonálními změnami ve svém těle. Mnohem méně se ale ví, že i muži mohou prožívat v této době větší stresy, nervozitu, únavu i změnu chuti...   celý článek »

Kdo je nejvyšší na světě?

K nejvyšším obyvatelům na světě patří Holanďané. Průměrný muž měří v Nizozemí sto osmdesát čtyři centimetry, žena sto sedmdesát centimetrů. Podle vědců je vzrůst dán ze sedmdesáti procent geneticky a zbylých třicet...   celý článek »

Známý-neznámý Egypt

Jak dobře známe starověký Egypt? Známe opravdu jeho reálie? Není to tak dávno, co jsme o Egyptu měli jen kusé informace z druhé nebo třetí ruky. O skutečnější podobě této dávné kultury jsme se začali dovídat až v posledních stoletích...   celý článek »

Bojíte se pavouků?

O pavoucích a pavučinách se říká, že nosí štěstí. Přesto z nich mnozí lidé mají panický strach. Nejrozšířenější je tato fobie ve Velké Británii, kde jí trpí až dvacetina obyvatel. Jako jisté nebezpečí vnímá ve Spojených státech pavouky...   celý článek »

Poctivost, jaká se nevidí…

Kdo někdy ztratil peněženku, ví jaké starosti to přináší. Přicházíte nejen o peníze, ale mnohdy i o důležité doklady. Ne každý má takové štěstí jako Ivica Jerkovič z vesnice Donja Motičina na východě Chorvatska. Před čtrnácti lety ztratil peněženku,...   celý článek »

Nic není nemožné

Nejtlustší vražedkyně na světě. Takovou nálepku dostala Maryra Rosales před sedmi lety. Tehdy vážila neuvěřitelných 470 kilogramů a čelila obžalobě, že svou obří rukou zabila dvouleté dítě. I když dostala doživotí, za mřížemi strávila jen...   celý článek »

Nejsladší práce na světě

Umíte si představit, že byste byli placeni za to, že celý den ochutnáváte potravinu, kterou máte rádi? Zdá se vám to jako povolání snů? Takovým se může pochlubit expertka na čokoládu a cukrovinky Alex Emerson-White, která pracuje...   celý článek »

Kráva místo psa

Když se řekne domácí mazlíček, většině lidí se vybaví pes, kočka nebo opeřenec v kleci. V jedné indické rodině se jím stala kráva. Slyší na jméno Manikyam a svou velikostí se vyrovná maximálně labradoru nebo německému ovčáku.   celý článek »

Aztécký tanec a Temazcal s aztéckým šamanem Xolotlem

Svět dávných Mayů, Toltéků, Inků i Aztéků vždy fascinoval nejen mne, ale všechny hledače dávných zapomenutých tradic a časů. Ostatně během svých cest po Střední Americe se setkávám s potomky Mayů, ale i s jejich indiánskými...   celý článek »