ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Chcete si prodloužit život ?

Líbejte se! Podle jedné americké studie si lidé, kteří se často a rádi líbají, užívají průměrně života až o pět let déle. Tahle láskyplná výměna něžností má i další pozitivní vliv na celkové zdraví. Při polibku vznikají v těle neuropeptidy - látky...   celý článek »

Pero, které připomíná katastrofu

Šlo o jednu z největších přírodních katastrof v historii Japonska. Severovýchodní pobřeží v roce 2011 zasáhlo devastující zemětřesení, které po sobě zanechalo nevyčíslitelné materiální škody a tisíce lidských obětí. Otřesnou vlnu tsunam...   celý článek »

Nebezpečné pondělí

Pondělí nebývá z hlediska zdraví úplně ideální. Hůře se nám vstává, a jak přiznává většina lidí, než se ponoří a soustředí na pracovní úkoly, chvíli jim to tvá. Fakt, že si připadáme unavení, rozlámaní a ne vždy se nám daří pozornost...   celý článek »

Dávné proroctví slepého mládence

Už řadu století kolují v Čechách a na Moravě předpovědi „slepého mládence z Prahy“. Za tímto dnes už příliš mnoho neříkajícím označením se skrývá pasáček, který žil v první polovině 14. století. Jeho proroctví z roku 1362...   celý článek »

Známkomluva

Vzhledem k tomu, že byly kdysi možnosti komunikace omezené, lidé si hodně psali, posílali pohlednice. Zatímco dnes si milenci mohou každou chvíli volat či SMSkovat, dříve při odloučení prožívali mučivě dlouhé chvíle...   celý článek »

Z nebe padaly žáby

Jablka, vejce uvařená natvrdo nebo čerstvá. Úlomky mramoru, čínského porcelánu. Litinové, ocelové, bronzové valouny. A nejčastěji lijáky neznámo proč přinášejí růžové žabky, droboučké nebo veliké ryby, rybí jikry.   celý článek »

Ptačím světem

Bern vyhání havrany. Švýcarské hlavní město Bern je sužováno přemnoženými, ale zákonem chráněnými havrany. Poškozují památky svými hnízdy a trusem a ruší obyvatele hlasitým krákáním. Jako přijatelné řešení...   celý článek »

Obdivuhodná ztracená města

Posvátné centrum Vidžajanagara - Od počátku 14. století do poloviny 16. století ovládalo velkou část jižní Indie království Vidžajanagar s hlavním městem Vidžajanagara (Vítězné město). Na jižním břehu řeky Tungabhadry leželo...   celý článek »

Černý přízrak

V jedné z rekreačních osad u Moskvy nesmí děti chatařů za hranice obydlené části a starousedlíci mluví s vážnou tváří o „Černém přízraku“. Podle vyprávění se s ním mnozí setkali v lese, u řeky nebo v bažině, ale hrůzná bytost...   celý článek »

Záviděníhodná kondice

Jiní by se v jejím věku věnovali zahálce nebo vnoučatům. To však není případ Rosie Swale Popeové. Fyzickou kondici i psychickou odolnost této osmašedesátileté dámy ze západního Walesu by jí mohly závidět i o generaci...   celý článek »

Nejlepší místo pro život

Myslíte si, že byste byli šťastnější, když by se vaším trvalým bydlištěm stala některá ze světových metropolí? Pravdou je, že za nejlepší místo pro život s ohledem na jeho kvalitu byla označena Vídeň. V konkurenci více než dvou stovek...   celý článek »

Negativní energie dusí hrad Střekov!

Úchvatný, dech beroucí, nebo také klenot Českého středohoří. Takové a další komplimenty padají často na adresu hradu Střekov, který se jako strážce jižní brány královského města Ústí nad Labem pyšně tyčí na skále ze ztuhlé lávy vysoko...   celý článek »

Dva dobré skutky

Jednoho dne jsem sázela na zahradě květiny, když jsem zahlédla odrbaného starého boxera s přetrženým řetězem kolem krku, jak za plotem klopýtá ulicí. Vypadal jako pes, kterého doma zanedbávají a trýzní. Bez rozmýšlení...   celý článek »

Předsmrtný prožitek Shirley Woodové

Shirley Woodová z Derbyshiru zkolabovala jednoho nedělního rána a ihned věděla, že umírá. Přesto přežila, aby mohla popsat děsivou formu předsmrtného zážitku. Náhle mi pod levým ňadrem projela ostrá bolest.   celý článek »

Ze světa zvířat

Chytré opice. Nebudete věřit, ale makakové dokážou řešit jednoduché matematické úlohy. Němečtí biologové naučili tyto opičky obývající severní Afriku a Asii a také evropský Gibraltar seřazovat skupiny bodů podle jejich množství.   celý článek »