ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Vzrušující atrakce

Kdo má rád pouťové atrakce, má se na co těšit. V americkém Orlandě na Floridě vyroste nejvyšší horská dráha na světě. Atrakce s názvem Skyscraper - tedy mrakodrap - nabídne adrenalinovou jízdu všem zájemcům s opravdu...   celý článek »

Obezita přitahuje rakovinu

Nadměrná tělesná hmotnost a zejména pak obezita patří k rizikovým faktorům celé řady nemocí. Jak potvrdila zcela nová studie zdravotníků, vyvolává obezita snáze dokonce i rakovinu. Podle Světové zdravotnické organizace...   celý článek »

Záhadné podzemí ČR

Písemné prameny, nedestruktivní průzkumy i dochované části podzemních staveb na našem území naznačují, že se zde v dávných dobách nacházela rozsáhlá síť vícepatrových sídel propojených dálkovými koridory. K prohloubení znalostí...   celý článek »

Bílá auta vedou

Zatímco ještě před lety kralovala na žebříčku nejoblíbenějších barev aut stříbrná a černá, v loňském roce, už čtvrtý rok po sobě, zvítězila bílá karoserie. Na bílou barvu připadalo osmadvacet procent všech karoserií nově vyrobených vozidel.   celý článek »

Gigantický projekt

Vědci předpovídají, že v příštím půlstoletí může být odsouzeno k zániku až 25 procent světové vegetace. Za účelem ochrany ohrožených rostlin vytvořily Královské botanické zahrady v anglickém Kew projekt MSB, který spočívá...   celý článek »

Z pošťáků závodníci

Lidé od pradávna využívali schopnosti poštovních holubů rychle a bezpečně doručit důležitou zprávu na vzdálenost stovek kilometrů. Dnes se tahle jejich neobyčejná schopnost využívá jen při závodech. Nejpopulárnější je dnes tato...   celý článek »

Kostka cukru, pamlsek i záchrana

U zrodu kostky cukru stáli Jakub Kryštof Rad s manželkou Julianou. Psal se rok 1841. Jedna kostka cukru má energii 200 kcal (kilokalorií), člověk vážící 60 kg má základní denní potřebu 1440 kcal.    celý článek »

Koule z Kostariky

Jedna z největších archeologických záhad se nachází v deltě řeky Diquis na Kostarice. Od 30. let 20. století zde byly nacházeny stovky kamenných koulí různých velikostí. Největší mají v průměru až dva metry a váží 16 tun. Mají téměř dokonalý tvar. Nejvíce...   celý článek »

Kolik utrácíme za miláčky

Lidé za oceánem utrácejí za zvířecí miláčky miliardy ročně. Ani Češi ale nijak neškudlí, když jde o pejsky. Jak vyplývá z průzkumu společnosti Perfect Crowd, naprostá většina pejskařů vydá za své čtyřnohé kamarády měsíčně bezmála tři tisíce korun,...   celý článek »

Veterinární zubaři: I pes může mít rovnátka

Nesmějte se, ale i váš čtyřnohý mazlíček se může potýkat s křivými zoubky. Pak se jako přímo ideální řešení nabízí návštěva veterinárního zubaře. Ve Spojených státech amerických, v zemi, kde se o zvířata mnohdy pečuje...   celý článek »

Stará fotografie

Gerard Brussé stál před výkladní skříní svého obchodu s fotografickými přístroji a fotomateriálem a zálibně si prohlížel to, co ve výkladě kouzlil pracovník reklamní agentury. Gerard Brussé četl s ním: Leitz, Polaroid, Voigtländer, Paillard, Zeis – Ikon,...   celý článek »

Experiment v podzemí

Démoni prý promlouvají skrze své mluvčí, například odpadlíky od víry či posedlé. To říkali naši předci. Dnes na ďábly nevěříme, a přece jsou tu jisté nesrovnalosti. Stačí malý příklad: někdy jsme doslova fascinováni jistými gesty, mluvou, jejím tónem a...   celý článek »

Země v ohrožení mimozemšťanů?

Pokud někde ve vesmíru existuje skutečně vyspělý civilizovaný život, který se buď již vydal nebo chystá na svoji pouť vesmírem, můžeme se jednoho dne na naší planetě dočkat toho, že se na horizontu objeví konvoj vesmírných...   celý článek »

Kámen s tajuplným nápisem

Uprostřed Českomoravské vrchoviny nedaleko obce Nedvědice stojí hrad Pernštejn. Patří k nejlépe zachovaným pozdně gotickým hradům na Moravě. Podle pověsti ho založili Pernštejnové, svého času nejbohatší a nejmocnější panský rod Českého...   celý článek »

Podivné sny

Pan František M. ze Strakonicka nám vyprávěl o svých zkušenostech s nočním „cestováním“. Ve snech prý častokrát putuje překrásnou krajinou. Přiznal se, že během dovolených a při výletech po naší vlasti zkoumá, zda ona místa někde objeví....   celý článek »