Chytrý špičkový marketing.
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Dost vody v poušti

Už před řadou let vyslovili někteří vědci hypotézu o tom, že v místech dnešní největší pouště světa bývalo kdysi vody dost. Tato úvaha se nyní potvrdila, když na pradávném pohřebišti v africkém Nigeru došlo k objevení koster...   celý článek »

Kavárna místo telefonu

Červené telefonní budky patřily k běžnému městskému koloritu pro většinu Angličanů. S rozšířením mobilních telefonů se však jejich využívání nevyplatilo, začaly být ztrátové, a tak jim pochopitelně hrozila likvidace. Jejich estetickou funkci...   celý článek »

Konstelace katastrof

Lze letecká či jiná neštěstí předvídat? V situacích, kdy zahyne najednou větší množství lidí, spatřuji jednu z největších astrologických záhad a slabin. Mezi astrology se v zásadě v souvislosti s touto problematikou vytvořily dva tábory.   celý článek »

Existují věci mezi nebem a zemí?

Zlí duchové, andělé, posmrtný život, magické rituály, předtuchy a jiné záhady. Někdo se nad nimi pousměje, jiný v nich překvapivě hledá odpovědi na životní otázky, zamýšlí se nad tím, co přesahuje možnosti obyčejné lidské...

   celý článek »

Zloději koček

Vietnamská policie zadržela přímo při zavrženíhodném činu šest mužů, kteří jsou teď obviněni z mnohanásobných krádeží. Předmětem jejich zájmu byly výlučně kočky. Odhaduje se, že za dva roky zcizili nejméně čtyři tisíce zvířat, ...

   celý článek »

Co o vás řeknou sešlapané boty

Žádné boty nezůstanou navždy jako nové. Každý člověk má svůj stereotyp chůze, který dříve nebo později poznamená sešmajdání střevíců. Nebudete věřit, i sešlapané podrážky mohou leccos napovědět o naší povaze...   celý článek »

První na světě!

Nizozemsko spustilo v loňském roce odvážný projekt a první testy naznačují, že by mohl být úspěšný. O co jde? Inženýři v městečku Kromenie nedaleko Amsterodamu vybudovali sedmdesátimetrový úsek první solární...   celý článek »

Líbání jako medicína

Někdo má rád francouzský, jiný dává přednost něžnému polibku. Každému vyhovuje něco jiného. Ať je vášnivý nebo jemný, každopádně prospívá našemu zdraví. Víte, že zhruba dvouminutový polibek spálí asi šestnáct kalorií?   celý článek »

Nejdelší vlna na Zemi!

Nejdelší přílivovou vlnu na Zemi vyprodukují pravidelně na jaře vody Atlantského oceánu v Brazílii. Tento jev je známý jako Pororoca, název pochází z místního indiánského jazyka a přeložit jej lze jako „hřmící vody“...

   celý článek »

Dům, který zpívá

The Singing House, tedy Zpívající dům, stojí ve městě New Orleans ve státě Luisiana. Autorem tohoto neobvyklého projektu je americký umělec tvořící pod jménem Quintron, který dům proměnil dům na syntezátor vyluzující drony a ...

   celý článek »

Posvátná květina Inků

Letošní léto přineslo slunce až moc. Snad ještě někomu zbyly v zahradách slunečnice. Rády a oddaně se za ním otáčejí. Jen tak se nenechají spálit. Obrovské květiny jsou trvanlivé a odolné. Jsou to nejspíš jedny z mála...   celý článek »

Podivuhodný a úžasný úhoř

V 19. století se rybolov stal tak velkým průmyslovým odvětvím, že se ani ne za sto let výskyt některých ryb katastrofálně snížil. A tak si vlády začaly uvědomovat potřebu hlubšího poznání života v moři.   celý článek »

Leží u Kuby podmořské město?

Jedna kanadská výzkumná skupina, která před časem za pomoci svého dálkově řízeného robota nalezla na mořském dně u západního pobřeží Kuby záhadné útvary, vyslovila domněnku, že by se mohlo jednat o zbytky ztraceného...

   celý článek »

Proroctví vědmy Evangelie Gušterové

Proslulá bulharská vědma Evangelie Gušterová, známá také jako Vanga, správně a s přehledem předpověděla začátek doposud největšího krveprolití v historii lidstva, kterým se stala II. světová válka, zrovna tak jako...   celý článek »

Pěstování rostlin pod vodou?

Na severovýchodě Itálie, v Ligurii nedaleko města Noli, probíhá unikátní přírodovědný pokus. Jde o podmořské pěstování bazalky. Projekt nese název Nemova farma. Zhruba osm metrů pod hladinu moře vědci umístili tři...   celý článek »