Chytrý špičkový marketing.
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Existuje psí láska?

Většina chovatelů psů nepochybuje o tom, že jejich čtyřnozí miláčci k nim cítí stejnou lásku jako oni. I když to dosud nepotvrdily žádné vědecké studie, nejnovější výzkumy přišly s poznatkem, že psi mají v mozku stejné...   celý článek »

Strašidelná místa - Příšery ze šumavských plání

U Velkého Boru na Šumavě podle pověsti sídlily hrůzné lesní bytosti. Zvláště ve směru na Zhůří a Prášily se vyskytovaly velmi podivné existence, napůl lidské, napůl zvířecí. Často starousedlíci vzpomínali na volatého Ulrycha či rozšafného Seppa, ti dovedli...   celý článek »

Proč zíváme?

Vědci stále ještě nedokážou přesně a spolehlivě vysvětlit, proč každý člověk na naší planetě zívá, a to většinou několikrát denně. Dokonce se podařilo zjistit, že zívají už i děti v děloze. Kromě lidí totéž dělají ježci, pštrosi, hadi a ryby.   celý článek »

Modrý Měsíc

Všem je zřejmě jasné, že pojem „Modrý Měsíc“ nemá nic společného s barvou Luny. Co ale vyjadřuje? Nejrozšířenější interpretace praví, že se jedná o kalendářní měsíc, v němž se vyskytují dva úplňky, nebo ještě častěji - že jde o ten druhý úplněk v...   celý článek »

Co odhalily francouzské archivy o UFO?

UFO u jezera Sove - 18.6.1952 geolog André Frenel udělal sérii snímků UFO v blízkosti jezera Sove, ale tehdy mu takřka nikdo nevěřil. "Bylo kolem 18 hodiny, když jsem uviděl UFO. Nevím jeho průměr, nemohu říci, jak vysoko letěl. Podle...   celý článek »

Strom poznání

Mořské kokosy, maledivské ořechy, zázračné ořechy Šalamounovy - to jsou některé názvy plodů jedné z nejpodivuhodnějších rostlin. Museli bychom se za ní vydat na pobřeží Seychelských ostrovů ležících...   celý článek »

Pijete často alkohol?

Alkohol je energeticky bohatý, ale obsahuje minimum živin. Často uspokojuje chuť na jídlo, a proto jeho konzumenti trpí nedostatkem životně důležitých látek. Alkohol může vážným způsobem narušit zdraví.    celý článek »

Strašidelná místa - Hrad Radyně

Zlověstné mraky na obloze varují. Blížící se bouřka může aktivovat ducha Radouše, zlověstného rytíře z hradu Radyně. Nacházíme se jen kousek od Plzně, pod zalesněným vrchem Radyní se stejnojmennou zříceninou. Vydáváme se za zdejšími...   celý článek »

„Odhalil“ Edward Snowden Rusku celou pravdu o UFO?

Edward Snowden ruským tajným službám předal nezvratné důkazy toho, že mimozemská inteligence nejenom existuje, ale také toho, že, ve skutečnosti, od poloviny minulého století, v USA vládnou mimozemšťané. Tato informace se dostala do...   celý článek »

Čihošť

Malá vesnička na Českomoravské vrchovině se až do roku 1949 ničím neodlišovala od řady dalších, jenže pak se stalo něco podivného. Přesně 11. prosince se při kázání Josefa Toufara v kostele Nanebevzetí Panny Marie několikrát nad svatostánkem pohnul křížek...   celý článek »

USA: Neznámý dinosaurus objeven!

Senzační objev se nedávno podařil americkým paleontologům. Jedná se o unikátní kostru dosud neznámého dinosaura, který žil v Severní Americe zhruba před 80 miliony let. Tím pádem se musejí opravit i učebnice, neboť se myslelo, že dinosauři se...   celý článek »

S čím je spojena náhlá aktivace pyramid?

Pyramidy jsou jednou z nejzáhadnějších staveb na naší planetě. Nikdo zřejmě nebude popírat, že tyto kultovní stavby nejsou pouhými hrobkami, mají mnohem širší smysl. A teď se objevila nová senzace – vědci zaznamenali...   celý článek »

Co je zdrojem UFO?

Vědci se domnívají, že přišli na jeden z možných zdrojů jevů nazývaných obecně jako UFO. Prý za jejich výskytem a pozorováním může stát vzácný geologický jev. Jde o světla, která za určitých okolností předcházejí zemětřesením.   celý článek »

Člověk bez mozku?

Mozek se všeobecně považuje za nepostradatelný orgán, bez něhož je lidská existence prakticky nemožná. Má být sídlem lidské inteligence a v jeho šedé kůře se prý nachází centrum našeho vědomí. Pro lékaře a vědce však i nadále zůstává tajemným a na...   celý článek »

Možná vás bude zajímat

O kostkovém cukru. První kostky začal vyrábět cukrovar v Dačicích asi v roce 1890, a to díky vynálezci Rádlovi. Rádlová manželka se jednou poranila, když odštipovala cukr z homole Rádl proto přemýšlel o lepší úpravě výrobků.   celý článek »