ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Strach z pavouků

Arachnofobie je chorobný, úzkostný až panický strach z pavouků a bývá velmi často výsledkem neznalosti. Odborníci zabývající se populací pavouků tvrdí, že pouze 0,2 procenta pavouků na celém světě je nebezpečných pro člověka. Ve svém...   celý článek »

Růže - úplně všechny jsou jedlé

To je naprosto unikátní úkaz ve světě „kytkožroutů“. Od každého botanického rodu se vždy najdou nějaké druhy, které jsou nedobré nebo dokonce nebezpečné. U růží tohle ovšem neplatí. Být pěstitelem růží, to je něco...   celý článek »

Zmatky v keltské astrologii

Vzhledem ke skutečnosti, že po sobě Keltové víceméně nezanechali žádné písemné záznamy, pocházejí informace o nich jen z archeologických nálezů a antických spisů, v nichž jsou zmiňováni. Není tedy divu, že i keltskou astrologii...   celý článek »

Jak dlouho vydrží láska?

Na začátku to bývá láska jako trám. Romantické schůzky, zamilované pohledy, vášnivé polibky. Člověk má pocit, že ji nic nemůže ohrozit. Realita však bývá jiná. Jak dlouho milostný vztah trvá, na to se prostřednictvím skríningu mozku zaměřili...   celý článek »

Molebský trojúhelník a socha mimozemšťana

Obec Molebka se nachází u Permu ve Sverdlovské oblasti. Nad obcí se objevovaly neidentifikovatelné létajíci objekty již v devatenáctém století. A od té doby se v okolí Molebky dějí podivné věci, anomálie, které přitahují...   celý článek »

(Ne)spolehliví meteorologové

Souvislosti mezi chováním zvířat a počasím, ale i jinými klimatickými faktory pravděpodobně existují. Nejčastěji se schopnost předpovídat počasí přisuzuje rosničce. Ve skutečnosti je rosnička jen málo spolehlivý meteorolog.   celý článek »

CO FRČÍ…

Pojízdné restaurace zaznamenávají nejen v domovské zemi - ve Spojených státech - obrovskou vlnu oblíbenosti. Historie mobilních jídelen, vozíků s dobrým jídlem sahá až do 19. století. Postavit kuchyň na kolech, dopravit...   celý článek »

Tajemná světla země

Roku 1994 fotografoval Tim Shell z Los Angeles údolí San Fernando v Kalifornii, které se shodou okolností stalo krátce na to epicentrem silného otřesu. Když snímek vyvolal, spatřil nad obrazem krajiny odsouzené ke zkáze světélkující...   celý článek »

Legendy o rytířích růžového kříže

O historii a ideálech rosekruciánství se toho napsalo už opravdu hodně a hodně, proto není nutné nosit příslovečné dříví do lesa. Nás zajímá něco jiného. Byli rytíři růžového kříže společností filozofickou? Existoval vůbec...   celý článek »

Jakou moc má vesmír?

Vesmír kolem nás skrývá stále mnohá tajemství. Může být přátelský i nepřátelský a děje, které v něm probíhají, rozhodně ovlivňují i život na naší planetě. Vědci ho zkoumají dostupnými prostředky a mimo jiné také zjišťují...   celý článek »

Názory, zážitky našich čtenářů

Když jsem se vdávala, měl můj nastávající manžel ještě prababičku. Vzhledem k tomu, že bydlela dost daleko od nás, nebyla na naší svatbě. Když se mi po čase ale narodil syn, objevila se jednoho dne nečekaně u nás. Návštěvu odůvodnila tím, že...   celý článek »

Podivné demonstrace „záhrobních sil“

,,Schopnost být médiem je jedním ze zázraků lidské mysli, který by měl být uveden ve vysokoškolských učebnicích.“ psycholog Stan Gooch Podivínští vynálezci - Prvním známým badatelem, který se pokoušel navázat kontakty se světem zemřelých, byl v 19...   celý článek »

Kočky, kam se podíváš

Na jednoho člověka tu připadne víc než pět koček. Řeč je o japonském ostrově Aošima, jehož počet obyvatel se za posledních sedmdesát roků zredukoval na dvaadvacet. V časech, kdy ostrov ještě prosperoval, tu žilo bezmála tisíc...   celý článek »

Jedna minuta na internetu

Ačkoliv jedna minuta se zdá v běžném životě velmi krátkým úsekem, ve stejném časovém horizontu se na internetu stane obrovské - téměř neuvěřitelné a obtížně představitelné - množství věcí. Názorně to dokládá zajímavá...   celý článek »

Ufologové mají svůj světový den

Pro některé lidi je druhý červenec zcela obyčejným dnem, jiní se však připravují na návštěvu mimozemských bytostí a pozorování neidentifikovatelných létajících předmětů UFO, neboli létajících talířů. Tento den je totiž mezinárodním...   celý článek »