ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Energie a léčení reiki - Pomáhá i zvířatům

Reiki je energie a léčitelská technika užívaná po tisíce let. Vychází z východních filozofií, traduje se, že vznikla v Japonsku. Jejím „objevitelem“ a propagátorem byl Dr. Mikao Usui, japonský buddhista, jemuž byla zjevena...   celý článek »

Jsou vegetariáni šťastnější?

Jak naznačují nejrůznější průzkumy, u vegetariánů je menší pravděpodobnost, že zemřou předčasně na některou z civilizačních chorobo než ti, co jedí maso. Větší část vegetariánské stravy je spojená se snížením všech příčin...   celý článek »

Pomsta zneuctěných mumií

Před časem jsme psali o pomstě ze záhrobí, která stihla partu hanobitelů hrobky jednoho sklářského rodu. Jednalo se o hrobku Abelů ze šumavské Hůrky, jejich předci do českých končin utekli před francouzskou revolucí. Přinášíme vám další podobný...   celý článek »

Záhada „země dvojčat“

Kandiduj-Godoj, obec německých emigrantů v Brazílii, se ocitla ve středu pozornosti vědců, kteří se snaží pochopit, proč na 80 rodin připadá 38 dvojčat. Tento fakt nutí probírat jednu verzi po druhé.   celý článek »

S injekční stříkačkou přichází smrt

Ležíte po operaci upoutáni na nemocniční lůžko. Jste zcela vydáni napospas lékařům a ošetřovatelkám. Nezbývá vám, než jim bezmezně věřit. Co když se ale pod maskou bílého pláště skrývá psychopat, který čeká právě na moment vaší...   celý článek »

Zajímavosti ze světa

Oběti šikany. Zhruba sedmnáct procent brazilských dětí ve věku asi deset až třináct let má nějakou zkušenost se šikanou, buď jdou obětmi, nebo útočníky. Oběti šikany. Zhruba sedmnáct procent brazilských dětí ve věku...   celý článek »

Dopravní prostředky ze záhrobí

Od konce druhé světové války tvrdí lidé žijící u letiště Beggin Hill v Bentu ve Velké Británii, že několikrát viděli stíhačku Spitfire, která jako by se vracela z bojového letu proti Luftwaffe, proletěla těsně nad zemí a zmizela. V roce 1936 svědkové...   celý článek »

Objev pravěkého zubu

Je mu přes milion let - Španělští archeologové před časem objevili na severu země zřejmě nejstarší pozůstatek lidské fosilie v západní Evropě. Jedná se o třenový zub, který podle výzkumu patřil člověku starému 20 až 25 let. Jeho majitel ve zdejších...   celý článek »

Kdy začali lidé nosit šaty?

Lidské vši napovědí - Se ztrátou tělesného ochlupení, které z člověka udělalo „nahou opici“ se před našimi předky, kteří se přestěhovali do chladnějších oblastí, objevil nový problém. Jak nahradit ochlupení, které tělo ochrání před nepřízní...   celý článek »

Novinky ze světa medicíny

Lékařské výzkumy se dlouho zaměřovaly jen na muže a některé rozdíly mezi pohlavími zůstávaly bez povšimnutí. Dnes ale odborníci na nemoci srdce zdůrazňují rizika hrozící konkrétně ženám a uvádějí metody, jak je omezit.   celý článek »

Jak probíhají námluvy u primitivních národů?

Paní Milada F. píše: „Dcera známých se bude vdávat, na přetřes tak přišly řeči o namlouvání, žádání o ruku a podobně. Napadlo nás, že se zeptáme vás, jak takové záležitosti probíhají třeba v Africe nebo na nějakých ostrovech…“...   celý článek »

Vzrušující atrakce

Kdo má rád pouťové atrakce, má se na co těšit. V americkém Orlandě na Floridě vyroste nejvyšší horská dráha na světě. Atrakce s názvem Skyscraper - tedy mrakodrap - nabídne adrenalinovou jízdu všem zájemcům s opravdu...   celý článek »

Obezita přitahuje rakovinu

Nadměrná tělesná hmotnost a zejména pak obezita patří k rizikovým faktorům celé řady nemocí. Jak potvrdila zcela nová studie zdravotníků, vyvolává obezita snáze dokonce i rakovinu. Podle Světové zdravotnické organizace...   celý článek »

Záhadné podzemí ČR

Písemné prameny, nedestruktivní průzkumy i dochované části podzemních staveb na našem území naznačují, že se zde v dávných dobách nacházela rozsáhlá síť vícepatrových sídel propojených dálkovými koridory. K prohloubení znalostí...   celý článek »

Bílá auta vedou

Zatímco ještě před lety kralovala na žebříčku nejoblíbenějších barev aut stříbrná a černá, v loňském roce, už čtvrtý rok po sobě, zvítězila bílá karoserie. Na bílou barvu připadalo osmadvacet procent všech karoserií nově vyrobených vozidel.   celý článek »