ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Strašidelná místa - Obávaní škrtiči

Na Šumavě a v Pošumaví se v dávné minulosti vyskytovala celá plejáda strašidel a obávaných bytostí. Mezi ně patřili i zákeřní škrtiči. Prostí lidé věřili, že jde o zplozence pekla, případně agresivní přízraky zemřelých. Historici ale vše vysvětlují jinak a střízlivěji. Prý...   celý článek »

Záhada malajského jezera - Tasek Bera

Blankytně modré vody této osamělé vodní plochy jsou obklopeny hustou džunglí, přesto ale její břehy nejsou zcela osiřelé. V těsné blízkosti žijí Semelajové, pokojní lesní lidé, kteří již od dávnověku uctívají obří ještěry a na jejich počest pořádají dokonce magické...   celý článek »

Strašidelná místa - ještěrčí hlava

Na Domažlicku se zjevovala záhadná ještěrčí hlava, která se navíc proměňovala v žábu. Hlava je v hermetice vždy symbolem vědění a rozumu, ještěrka byla zase kdysi spojována s duší a znovuzrozením. V tomto kraji jsem si také vyslechli zajímavý příběh o podivínovi...   celý článek »

Budoucnost ovlivňuje minulost

Čtenář Milan G. z Litvínova se zeptal: „Podle některých teorií prý člověk může myšlenkami nejen formovat svou budoucnost, ale naopak, budoucnost prý může ovlivnit i minulost. Jsou k tomu nějaké vědecké důkazy, studie?“   celý článek »

Letem světem - NSA nahrává všechny telefonáty v cizí zemi

Americká vláda vyvinula systém, který umí nahrávat všechny telefonáty ve vybrané cizí zemi. Národní bezpečnostní agentura (NSA) program nazvaný Mystic vytvořila v roce 2009. Systém začal veškeré telefonáty proti první...   celý článek »

UFO v řece Peropava

Podle jedné zprávy je možné, že UFO, které se zřítilo do řeky v Jižní Americe, je stále ještě na jejím dně. Odpoledne 31. října 1963 si devítiletá Ruth de Souzová spolu s dalšími kamarády hrála na břehu řeky Peropava v brazilské oblasti Sao Paula, nedaleko...   celý článek »

Starší mozek zpracovává více informací

Tým německých výzkumníků z univerzity v Tübingenu zjistil, že mozky starších lidí pracují pomaleji ani ne tak z důvodů postupného opotřebování, jako spíše proto, že obsahují mnoho informací, které musí udržovat a zpracovávat.   celý článek »

Sladkosti za tisíce euro

Z cukru, mouky, vajíček, marcipánu, různých krémů a polev se dají při troše šikovnosti a fantazie vytvářet všelijaké dobroty. Ale to, co dovede Karen Portaleo z pekařství Highland v americkém městě Atlanta, nemá ve světě konkurenci.   celý článek »

Po stopách mořských příšer

Američtí archeologové objevili kostru dosud neznámého dinosaura. Obří LYTHRONAX ARGESTES patřil mezi krvelačná monstra. Měřil přes 8 metrů a dosahoval váhy kolem 7 tun. Vypravme se však po stopách příšer ještě strašlivějších.   celý článek »

Člověk jako kočičí máma

Britský biolog John Bradshaw, který po třiceti letech studií vydal knihu "Cat Sense" o vývoji vztahů mezi kočkami a člověkem, dospěl k závěru, že kočky s lidmi zacházejí obdobně, jako by se jednalo o poněkud přerostlé kočičí mámy.Již dříve bylo známo, že drobné...   celý článek »

Jihlavské podzemí

Když jsem v pořadu „Na vlastní oči“ sledovala pana Motla, jak strávil noc s časosběrnou kamerou v podzemí Jihlavy, říkala jsem si, že bych také ráda navštívila toto zajímavé místo. Však přitahovalo i samotného Hitlera.   celý článek »

Kamenné koule na Slovensku

Na slovenské Kysúci najdeme obří kamenné koule, které léta zamotávají hlavy (nejen) slovenských záhadologů.
Jejich mnohem slavnější „kolegyně“ známé jako „koule z Kostariky“ zpopularizoval Erich von Däniken. Kostarické megality jsou žulové,...
   celý článek »

Hotel, kde straší

Kdo věří na duchy, ten by si v Banff Springs Hotelu, který se nachází v kanadské provincii Alberta, přišel na své. Je obklopený divočinou, v samém srdci Skalistých hor stojí už od roku 1888. Je určený pro bohatší klientelu, která touží uprostřed nespoutané přírody po...   celý článek »

Existuje psí láska?

Většina chovatelů psů nepochybuje o tom, že jejich čtyřnozí miláčci k nim cítí stejnou lásku jako oni. I když to dosud nepotvrdily žádné vědecké studie, nejnovější výzkumy přišly s poznatkem, že psi mají v mozku stejné...   celý článek »

Strašidelná místa - Příšery ze šumavských plání

U Velkého Boru na Šumavě podle pověsti sídlily hrůzné lesní bytosti. Zvláště ve směru na Zhůří a Prášily se vyskytovaly velmi podivné existence, napůl lidské, napůl zvířecí. Často starousedlíci vzpomínali na volatého Ulrycha či rozšafného Seppa, ti dovedli...   celý článek »