ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Velmi nebezpečný experiment

Psal se červen 1942, zuřila válka a do šumavského Rehbergu (Srní) přijela jakási říšská komise. Co měla vyšetřovat, již nikdo neví a ani na tom nezáleží. Členem oné komise byl i poručík Hans W., jinak...   celý článek »

Oblačnost ovlivňuje počasí

Mezi nejdůležitější znaky, které významně ovlivňují počasí, patří bezpochyby oblačnost. Právě podle ní převážně určujeme, zda je povětrnost příznivá nebo nikoliv. Definujeme ji jako stupeň zakrytí oblohy oblaky.   celý článek »

Znáte indiánský pepř?

Paprika zaujímá mezi rostlinami v zelené kuchyni zvláštní místo. K jejímu zdomácnění došlo pravděpodobně na území dnešního Mexika, odkud se dostala nejprve do Jižní Ameriky a pak zase severním směrem...   celý článek »

Naplněné horoskopy velkých mužů

Při návštěvě zámku Konopiště jsme zkoušeli porovnávat mimo jiné horoskopy Albrechta z Valdštejna a Františka Ferdinanda d´Este, někdejších majitelů zámku (dříve hradu) i panství. A objevili jsme senzační shody. V arcivévodově horoskopu...   celý článek »

Hřbitov bláznů a jejich utrpení

Za jedno z nejpochmurnějších míst u nás je pokládán hřbitov v Bohnicích. Na poměrně malém místě je pochováno kolem pěti tisíc lidí, převážně pacientů z bohnické léčebny. Leží prý až ve třech vrstvách na sobě, aby se sem...   celý článek »

Zlatý balvan

„Kdesi v Barmě má být obří zlatý balvan, k němuž se chodí modlit mniši. Co je to za artefakt? Můžete o něm něco napsat?“ požádal Jan T. z Mostecka… Zřejmě půjde o viklan, na němž je navíc umístěn svatostánek,...   celý článek »

I nehody souvisejí s karmou a daty…

Čtenářka Natálie V. se v e-mailu zeptala: Zaujaly mne články, které se týkaly karmické numerologie. Jak se zdá, z data narození lze odvodit mnohé. Ale co třeba datum nějaké živelné pohromy, nehody? Existují i v tomto...   celý článek »

Oáza duchů?

Po staré železářské obci jménem Padrť není ani památky. V padesátých letech minulého století se ocitla uvnitř vojenského prostoru. Její obyvatele armáda násilně vystěhovala, ves srovnala se zemí. Vyhlášené rekreační středisko...   celý článek »

Psí kuriozity

Nejvyšší pes na světě. Po slunné Kalifornii se prochází nejvyšší pes na světě. Jedná se o dogu jménem Gibsom. Při oficiálním měření v srpnu 2004 měla v kohoutku výšku 107 centimetrů. Dogy patří k největším psím plemenům...   celý článek »

Dávají nám obživlé sochy znamení?

V roce 1876 se v jihofrancouzském kostelíku pod Pyrenejemi zjevila oživlá socha svatého Josefa. Užaslí věřící prchali ven, domnívali se, že nastává konec světa. Zastavme se u dalších podobných případů: ...   celý článek »

Mysteriózní jabloň přináší neštěstí

Ke staletým stromům obvykle přistupujeme s hlubokou úctou i velkým obdivem. Potěší nás, když se s námi podělí o svoji životodárnou sílu a nabijí nás pozitivní energií přírody. Stačí se citlivě dotknout kmene.   celý článek »

Sčítání labutí na Temži

V Anglii každoročně tým královských pověřenců (swan uppers) v červených uniformách křižuje na lodích řeku Temži a sčítá labutě. Zjišťování početního stavu populace těchto vodních ptáků si obvykle vyžádá dobu pěti dnů. Tradice sčítání...   celý článek »

Jitrnicová? To je dobrota!

I pes se rád v horku osvěží. Proč mu tedy nedopřát pochoutku, která je určená výhradně pro jeho mlsný jazýček. Specialitu pro místní zvířata nabízí cukrárna v německých Brémách. Přichází s bohatou nabídkou chladivého osvěžení...   celý článek »

Jak mrháme časem

Máte někdy pocit, že ustavičně soupeříte s časem? Nebudete věřit tomu, jakými „časožrouty“ mohou být televize nebo vaření. Zahraniční sociologové došli ve své studii k neuvěřitelným závěrům. Například v posteli strávíme v průměru...   celý článek »

Podivné události v historii

Když se v roce 1521 německý náboženský reformátor Martin Luther skrýval před papežským hněvem na hradě Wartburgu, zažil jedné noci velmi zvláštní události. Nejdříve začal sám od sebe poskakovat sáček...   celý článek »