ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

O ženách ve zkratce

Našla jste si novou lásku, ale máte strach, co si o vašem novém partnerovi pomyslí kamarádky a známí? Zmocňují se vás pochybnosti, jak se zachováte, když vašeho milého nepřijmou a budou k němu mít sto a jednu...   celý článek »

Nebezpečné vody oceánů

Jak nebezpečné jsou vody oceánů? Existují asi čtyři stovky druhů žraloků, ale jen pět z nich útočí na člověka. Každoročně vstoupí do moře miliony lidí, ale jen sedmdesát až sto z nich se stane obětí žraločích zubů.   celý článek »

Záhadné jakutské kotle

Letos uplynulo 6 let od cesty skupiny českých badatelů pod vedením Ivana Mackerle (1944-2013) za záhadou tajemných jakutských kotlů. Jak to všechno začalo? Badatelé a záhadologové se na počátku 90. let začali dozvídat o podivných...   celý článek »

Sladké planety

Možná si řeknete, že sladké dobroty se dají, při troše šikovnosti, vyrobit v jakémkoli tvaru a podobě. Ale to, co umí vykouzlit Australanka Rhiannon, není žádná hračka, jak by se mohlo na první pohled zdát.   celý článek »

Prosvítání času (3)

U lidí, kteří se mají rádi nebo je mezi nimi aspoň velká sympatie, dochází někdy k zajímavému jevu: jako by mezi nimi byl napnutý neviditelný spoj. Pomocí tohoto spoje jsou spolu propojeni, i když žijí daleko od sebe. Zdá se, jako by láska pomáhala...   celý článek »

Dvanáct zlatých sošek

Stranou turistického zájmu leží některé tajemné domy v magické Praze. Zdánlivě obyčejné příbytky mají svá tajemství. Pojďte s námi některá mystéria pootevřít... Pan Bohumil chodíval mnoho let za přítelem do „podivného domu“ v Melantrichově ulici. Podle legendy zdejší...   celý článek »

UFO na jihozápadě Čech

Léčivou studánku Kloubovku najdeme kousek od Oselců u Nepomuku. Kolem půlnoci z 18. na 19. června 1999 prý bylo v blízkém lese docela rušno. Několik svědků spatřilo světelný kužel zahalený v jakési mlze. Pozorovatelé se nebáli, dokonce uspořádali jakousi...   celý článek »

Televize z budoucnosti?

Psal se rok 1974. Spisovatel Andrew Tomas vydal knihu Beyond the Time Barrier (Za bariérou času). Píše v ní mimo jiné o možnosti „časové televize“, což znamená, že „elektromagnetické obrázky“ z budoucnosti se mohou samy od sebe objevit v televizi. Týž rok, kdy...   celý článek »

Tmavá je krásná

Zatímco většina Čechů nepromešká jedinou příležitost vystavit se slunečním paprskům, aby nachytala co nejvíce "bronzu", v Indii řeší zcela opačný problém. V této zemi totiž vládne kult co možná nejsvětlejší pleti, takže za bělení pokožky utratí Indové ročně přes půl miliardy...   celý článek »

Záhadná dvojčata

Žijí mezi námi a není jich málo. Jsou si podobná, někdy k nerozeznání. Pletou si je občas učitelé ve škole, mnohdy i přátelé a dokonce prý i příbuzní. Na to jsme si zvykli a vůbec si nepřipouštíme otázku, zda je na dvojčatech...   celý článek »

Záhadné příznaky neporušených těl

Po smrti se naše tělo rozloží a rozpadne na prach. Ovšem pokaždé se tak nestane. V hrobkách otevřených po několika stoletích už mnohokrát lidé našli těla nebožtíků zcela neporušené... Jde zde o zvláštní odolnost živočišných tkání vůči rozkladu, která se v minulosti...   celý článek »

Mají černou krev?

Na jezeře Titicaca v Peru žijí v plovoucích obydlích Urové, tajemný národ s „černou krví“. Jejich domky, obchody, zahrádky či kostelík jsou postavené na unikátních rákosových ostrovech. Ty jsou menší i větší, na hladině jezera...   celý článek »

Vedlejší čakry

„Vždycky jsem si myslela, že máme na těle sedm čaker. Nedávno jsem ale narazila na pojem vedlejší čakry. Prý jsou také důležité, můžete napsat něco o tom, kolik jich je, jaký mají význam?“ požádala redakci...   celý článek »

Transmutace v Čechách

V Aši se údajně uskutečnila jedna z nejpodivuhodnějších transmutací v dějinách alchymie. Jak a kdy? V únoru roku 1704 byl wertherburský vyslanec Liebknecht pověřen posláním ve Vídni. Cestou zpět měl za společníka cizince mluvícího...   celý článek »

Jak a kde získat astrologické znalosti?

Paní Věra z Plzeňska se redakci svěřila: „Hodně mě zajímají články o astrologii, ráda bych si znalosti v tomto oboru prohloubila. Poradíte mi, kam se obrátit?“   celý článek »