ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Psí hvězda Sírius

Září připomíná nebeský diamant na jižní obloze. Jméno pochází z egyptského Sóthis a později z řeckého Seírios, což znamená blikotající, jiskřící. Původní poznatky však sahají až k hindským textům, kde vystupuje jako...   celý článek »

Vodní lidé

Případy chycení: 1. Roku 1305 byl chycen v Holandsku jiný "mořský muž", který prý měl na sobě brnění, tomuto se však nepodařilo utéci, nýbrž po třech nedělích bídně zahynul. Poslední "mořskou pannu" ulovili prý rybáři asi roku 1819-1820 kdesi u ...<--break- />   celý článek »

Objev bezhlavé pyramidy

Egyptští archeologové odkryli v Sakkáře pozůstatky ztracené královské pyramidy. Zbytky hrobky tu objevil už v roce 1842 německý archeolog Karl Richard Lepsius, který stavbu popsal jako bezhlavou, protože se dochovala jen...   celý článek »

Tajemství kletby (1)

Kletba… Co to je? Snad jediné „pohádkové“ slovo, kterého se bojí i moderní lidé. Koho by nezamrazilo, kdyby byl prokletý? Ale je to slovo opravdu pohádkové? Není to slovo, které z pověstí a pohádek prosvítá i do naší doby?...   celý článek »

Kouzelné lampy z Itálie

V roce 1550 na ostrově Nisida v Neapolském zálivu objevil jakýsi rolník vchod do staré římské krypty. Svolal pár sousedů a společně odstranili těžký kamenný poklop. Těšili se, že nalezené cennosti prodají a přilepší si na živobytí. Zapálili pochodeň a opatrně...   celý článek »

Možná vás bude zajímat

Dlouho se myslelo, že draví ptáci, kteří se živí výhradně masem, nepotřebují pro svůj organismus rostlinné vitaminy. Pokusy a pozorováním však bylo prokázáno, že i draví ptáci ke svému životu a vzrůstu tyto vitaminy potřebují.   celý článek »

Strašidelná místa - Obávaní škrtiči

Na Šumavě a v Pošumaví se v dávné minulosti vyskytovala celá plejáda strašidel a obávaných bytostí. Mezi ně patřili i zákeřní škrtiči. Prostí lidé věřili, že jde o zplozence pekla, případně agresivní přízraky zemřelých. Historici ale vše vysvětlují jinak a střízlivěji. Prý...   celý článek »

Záhada malajského jezera - Tasek Bera

Blankytně modré vody této osamělé vodní plochy jsou obklopeny hustou džunglí, přesto ale její břehy nejsou zcela osiřelé. V těsné blízkosti žijí Semelajové, pokojní lesní lidé, kteří již od dávnověku uctívají obří ještěry a na jejich počest pořádají dokonce magické...   celý článek »

Strašidelná místa - ještěrčí hlava

Na Domažlicku se zjevovala záhadná ještěrčí hlava, která se navíc proměňovala v žábu. Hlava je v hermetice vždy symbolem vědění a rozumu, ještěrka byla zase kdysi spojována s duší a znovuzrozením. V tomto kraji jsem si také vyslechli zajímavý příběh o podivínovi...   celý článek »

Budoucnost ovlivňuje minulost

Čtenář Milan G. z Litvínova se zeptal: „Podle některých teorií prý člověk může myšlenkami nejen formovat svou budoucnost, ale naopak, budoucnost prý může ovlivnit i minulost. Jsou k tomu nějaké vědecké důkazy, studie?“   celý článek »

Letem světem - NSA nahrává všechny telefonáty v cizí zemi

Americká vláda vyvinula systém, který umí nahrávat všechny telefonáty ve vybrané cizí zemi. Národní bezpečnostní agentura (NSA) program nazvaný Mystic vytvořila v roce 2009. Systém začal veškeré telefonáty proti první...   celý článek »

UFO v řece Peropava

Podle jedné zprávy je možné, že UFO, které se zřítilo do řeky v Jižní Americe, je stále ještě na jejím dně. Odpoledne 31. října 1963 si devítiletá Ruth de Souzová spolu s dalšími kamarády hrála na břehu řeky Peropava v brazilské oblasti Sao Paula, nedaleko...   celý článek »

Sladkosti za tisíce euro

Z cukru, mouky, vajíček, marcipánu, různých krémů a polev se dají při troše šikovnosti a fantazie vytvářet všelijaké dobroty. Ale to, co dovede Karen Portaleo z pekařství Highland v americkém městě Atlanta, nemá ve světě konkurenci.   celý článek »

Po stopách mořských příšer

Američtí archeologové objevili kostru dosud neznámého dinosaura. Obří LYTHRONAX ARGESTES patřil mezi krvelačná monstra. Měřil přes 8 metrů a dosahoval váhy kolem 7 tun. Vypravme se však po stopách příšer ještě strašlivějších.   celý článek »

Člověk jako kočičí máma

Britský biolog John Bradshaw, který po třiceti letech studií vydal knihu "Cat Sense" o vývoji vztahů mezi kočkami a člověkem, dospěl k závěru, že kočky s lidmi zacházejí obdobně, jako by se jednalo o poněkud přerostlé kočičí mámy.Již dříve bylo známo, že drobné...   celý článek »