ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZAJÍMAVOSTI, Domácí, Zahraniční

Přízraky z Hollywoodu

Hollywood je duchy a přízraky přímo prošpikován. Celá řada celebrit je přesvědčena, že právě v jejich domě straší. Dělají si slavní podobnými výroky jen reklamu, nebo u nich opravdu straší? V jistém domě v Beverly Hills má strašit...   celý článek »

Stisk ruky jako vizitka

Podání ruky je klíčem k poznání charakteru. Za slabým stiskem ruky ve stylu leklá ryba se může skrývat jistá rezervovanost. Lidé, kteří místo ruky podávají tři prsty, mívají o sobě vysoké mínění, pokládají se za mimořádné osobnosti. Kdo podává...   celý článek »

Nasytí červi svět?

Škorpion na česneku nebo kobylky na křepelčích vajíčkách? Ve světové gastronomii čím dál běžnější jev. I když hmyzí jídelníček vzbuzuje ve většině strávníků odpor, má prý tento druh stravy velkou budoucnost. S delikátně chutnajícími...   celý článek »

Světelná magie

Světelné paprsky prý dávaly lidem naději v lepší zítřky. Někdy ale také přivolávaly ďábla, který se vkrádal mezi vyděšené horaly a trousil po lesích svítící šupiny. Jak ovládnout nebezpečné pekelné síly? Prý to nebylo jednoduché… V šumavském...   celý článek »

Kde najdete nejbohatší lidi?

Statisticky zpracované údaje ukázaly, že na světě žije 47 milionů lidí, kteří tvoří jedno procento světové dospělé populace s největším majetkem. Ovšem toto jedno procento bude brzy zřejmě vlastnit větší majetek, než zbytek světové populace. Mezi...   celý článek »

Co (možná) nevíte o cukru

V osmnáctém století se cukr prodával ve velikých hnědých homolích, z nichž se muselo požadované množství odseknout, navážit a doma dál dělit na menší části podle potřeby. V devatenáctém století se už cukr prodával nalámaný...   celý článek »

Obezitu způsobuje virus

Poprvé to obezitologa Nika Dhurandhara napadlo před dvaceti pěti lety, kdy mu jeden veterinář vyprávěl o virové infekci, která krátce předtím skosila tisíce kuřat. A ta kuřata před smrtí nápadně ztloustla. Pustil se do zkoumání...   celý článek »

Energie a léčení reiki - Je zasvěcení nezbytné?

Reiki znamená práci s energií, je to technika užívaná po tisíce let. Vychází z východních filozofií, traduje se, že vznikla v Japonsku. S reiki intenzivně pracuje Ing. Dominik Tomáš Tetík, s kterým jsme si povídali nejen o důležitosti zasvěcení…   celý článek »

Energie a léčení reiki - Pomáhá i zvířatům

Reiki je energie a léčitelská technika užívaná po tisíce let. Vychází z východních filozofií, traduje se, že vznikla v Japonsku. Jejím „objevitelem“ a propagátorem byl Dr. Mikao Usui, japonský buddhista, jemuž byla zjevena...   celý článek »

Jsou vegetariáni šťastnější?

Jak naznačují nejrůznější průzkumy, u vegetariánů je menší pravděpodobnost, že zemřou předčasně na některou z civilizačních chorobo než ti, co jedí maso. Větší část vegetariánské stravy je spojená se snížením všech příčin...   celý článek »

Pomsta zneuctěných mumií

Před časem jsme psali o pomstě ze záhrobí, která stihla partu hanobitelů hrobky jednoho sklářského rodu. Jednalo se o hrobku Abelů ze šumavské Hůrky, jejich předci do českých končin utekli před francouzskou revolucí. Přinášíme vám další podobný...   celý článek »

Záhada „země dvojčat“

Kandiduj-Godoj, obec německých emigrantů v Brazílii, se ocitla ve středu pozornosti vědců, kteří se snaží pochopit, proč na 80 rodin připadá 38 dvojčat. Tento fakt nutí probírat jednu verzi po druhé.   celý článek »

S injekční stříkačkou přichází smrt

Ležíte po operaci upoutáni na nemocniční lůžko. Jste zcela vydáni napospas lékařům a ošetřovatelkám. Nezbývá vám, než jim bezmezně věřit. Co když se ale pod maskou bílého pláště skrývá psychopat, který čeká právě na moment vaší...   celý článek »

Zajímavosti ze světa

Oběti šikany. Zhruba sedmnáct procent brazilských dětí ve věku asi deset až třináct let má nějakou zkušenost se šikanou, buď jdou obětmi, nebo útočníky. Oběti šikany. Zhruba sedmnáct procent brazilských dětí ve věku...   celý článek »

Dopravní prostředky ze záhrobí

Od konce druhé světové války tvrdí lidé žijící u letiště Beggin Hill v Bentu ve Velké Británii, že několikrát viděli stíhačku Spitfire, která jako by se vracela z bojového letu proti Luftwaffe, proletěla těsně nad zemí a zmizela. V roce 1936 svědkové...   celý článek »