Chytrý špičkový marketing.
view counter

VĚDA A TECHNIKA, Vesmír, Výzkum, Doprava, Ostatní

Civilizace na Marsu?

Poslední zasedání Americké fyzikální společnosti přineslo zajímavé informace. S odvážnou teorií zde totiž vystoupil astrofyzik John Brandenburg. Je přesvědčen, že na Marsu došlo před mnoha miliony let ke dvěma jaderným výbuchům, které zničily...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (180)

Poslední studie z univerzity v Oxfordu naznačila, že virus HIV mutuje a přizpůsobuje se lidskému imunitnímu systému. Jinými slovy - slábne, stává s méně infekčním, přirozeně se mění v mírnější a méně smrtelnou podobu sebe...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (179)

Mléko je sice zdrojem vápníku a pro lidský organismus důležitých vitaminů, nicméně lidskému organismu neprospívá! K tomuto resumé dospěli švédští vědci, kteří zjistili, že častější konzumace mléka neovlivní vývoj zubů a kostí...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (178)

Ruští astronomové objevili díky robotickým teleskopům na Kavkazu celkem velký asteroid, který by v budoucnosti mohl zasáhnout Zemi. Pokud by došlo ke kolizi, pak vzhledem k jeho velkosti hrozí exploze tisíckrát silnější, než jakou vyvolal...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (177)

Plzeňští vědci učinili objev, který by měl pomoci s rychlejším odhalením rezistence bakterií na antibiotika. Mikrobiologickou diagnostiku, která trvá většinou 36 až 48 hodin, tento nový postup zkrátí zhruba o polovinu. Metoda využívá tzv. hmotnostní...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (177)

V archeologickém muzeu v řecké Lamii je vystaven 2600 let starý antický dvouuchý pohár na víno - tzv. skyfos. Dosud si odborníci mysleli, že jsou na něm vyobrazena jen zvířata. Jak ale ukázala nová studie amerických...   celý článek »

Důkazy života?

Další snímky, které pořídila mikrokamera robotického vozítka Opportunity na Marsu, zamotaly hlavu nejednomu vědci i záhadologovi. Na jednom z nich se totiž objevilo něco, co silně připomíná keltský kříž! Jde o průsečík dvou přímek v...   celý článek »

Pyramidy a vývoj lidstva na Zemi (1)

Od počátku vývoje naší Země zde společně žili vyspělí lidé se všemi druhy zvířat. Ojedinělé nálezy obřích lidských kosterních pozůstatků, náčiní, strojů i otisky „zkamenělých stop“ lidí-obrů v korytech druhohorních řek aj. stále s větší...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (176)

Může být příčinou Alzheimerovy choroby hromadění hliníku z okolního prostředí v těle? S tímto vysvětlením příčiny nemoci, která ničí mozek, přišel britský expert Christopher Exley. Podle něj se hliník, jenž působí jako nervový jed, přidává i v podobě sloučenin...   celý článek »

Astrální bytosti kolem nás…

Existují astrální bytosti a mohou ovládat naši mysl, odebírat nám životní energii? Tým vědců z univerzity v Kapském městě v Jihoafrické republice podle všeho získal důkazy, které to potvrzují. Obecně je známá práce manželů Kirlianových,...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (175)

Osobností, ve smyslu souboru individuálních charakteristik, disponuje celá řada živočišných druhů. A nová studie britských vědců ukázala, že osobnost mají i žraloci! Někteří jsou společenští a mají silné společenské vazby...   celý článek »

Už předpovídají i vesmírné jevy!

Ve Velké Británii, konkrétně v Exeteru v hrabství Devon na jihozápadě Anglie, zahájil činnost nový meteorologický ústav, který je zaměřený nikoli na předpověď počasí, nýbrž na jevy ve vesmíru. Sestavené předpovědi by měly pomoci...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (174)

Podle výzkumníků z Univerzity of Rochester není třeba k dosažení neviditelnosti kouzelného pláště, stačí čtyři jednoduché čočky. Využijí-li se dvě dvojice čoček s rozdílnými ohniskovými vzdálenostmi, které jsou umístěny v jedné ose v konkrétních...   celý článek »

Biblické stáří

V Bibli a některých dalších starověkých textech najdeme zmínky o věku někdejších patriarchů. První kniha Mojžíšova (Genesis) v kapitole páté uvádí jména deseti z nich - Adam, Šét, Enóš, Kénan, Mahalalel, Jered, Henoch, Metúšelach (Metuzalém),...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (174)

Tým expertů z Washingtonské univerzity spočítal, že v roce 2100 bude na planetě Zemi žít asi čtyřikrát více lidí než dnes. Počet obyvatel se prý s osmdesátiprocentní pravděpodobností bude pohybovat mezi 9,5 až 12 miliardami.   celý článek »