Chytrý špičkový marketing.
view counter

VĚDA A TECHNIKA, Vesmír, Výzkum, Doprava, Ostatní

Jak vzniká galaxie?

Odpovědí na otázku, jak vzniká galaxie, je model hierarchického uspořádávání. Jde o postupný proces, ve kterém se menší galaxie postupně slučují do větších. Utváření galaxií lze připodobnit ke vzniku mohutného toku řeky - jednotlivé potoky se slévají v říčky, jež se vzápětí...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (136)

Rakouští vědci ověřili, že voda může být v jisté formě tekutá i při minus 157 stupních Celsia! Prokázali to v laboratorních podmínkách, na experimentu spolupracovali s německými odborníky. Zjištění nahrává myšlence, že by taková forma kapalné vody (v podstatě...   celý článek »

Co (ne)víte o mužích…

Hygiena v posteli. Muži, kteří žijí osaměle, si příliš na voňavé povlečení nepotrpí. Podle jednoho zahraničního průzkumu nejméně o čistotu na lůžku dbají muži ve věkové kategorii osmnáct až pětadvacet roků. V porovnání se stejně starými ženami jejich přístup k čistotě označili...   celý článek »

Nové zdroje energie

Neustále náročnější potřeby civilizace, zejména od počátku třetího tisíciletí, vyžadují prudce stoupající spotřebu elektrické energie, což nutí vědce hledat stále další nové zdroje, jako třeba atomovou, sluneční, větrnou i vodní energii. Přitom skrytá tepelná energie...   celý článek »

Život mohl přečkat i velké bombardování

Podle studií zřejmě život přežil velké bombardování, které postihlo naši planetu před 4 miliardami lety. Pokud se tyto domněnky potvrdí, vrhne to zcela nové světlo na vznik a vývoj života. Vraťme se zpět o 4 miliardy let. Země právě neprožívala úplně lehkou dobu. Byla...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (135)

Odborníci z Curyšské univerzity zjistili, že květiny se na naší planetě objevily současně s dinosaury, tedy před 240 milióny let. To je o 100 miliónů let dříve, než se předpokládalo. Vědci našli důkazy ve Švýcarsku...   celý článek »

Důkaz o existenci duše!

Ruskému vědci prof. Konstantinu Korotkovovi se za pomoci bioelektrografického fotoaparátu podařilo zachytit moment, kdy duše opouští tělo umírajícího člověka. Fotografie, pořízená metodou vizualizace uvolňovaného plynu, pokročilým postupem navazujícím na...   celý článek »

Záhady minulosti

Ukázalo se, že figurky nalezené v egyptské hrobce Sakkara a později i na jiných místech Jižní Ameriky, považované ještě donedávna za kultovní předměty, jsou modely letadel! Nakonec není to nic nového, už Däniken a jiní "heretici" tvrdili, že se nejedná o kultovní...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (134)

Ruští meteorologové předpovídají, že Evropu čeká nejstudenější zima za posledních 100 let! Vycházeli z výpočtu klimatických indexů, které hovoří o přechodu arktického vzduchu přes Evropu. Kromě toho má klesat sluneční aktivita a dojde k tzv. severoatlantické oscilaci. Jde...   celý článek »

Ohrozí nás mimozemšťané?

Mnozí kontaktéři, ale i významní ufologové a duchovně orientovaní lidé jsou přesvědčeni, že Zemi navštěvuje už odedávna mnoho bytostí z kosmu. V posledních desetiletích se jejich počet rozšířil o další rasy. Doktor Richard Boylan je psychiatr, který...   celý článek »

Překoná rychlost světla?

Rychlost světla je považována za hranici, kterou se ve vesmíru může něco pohybovat. Velká část moderní fyziky včetně Einsteinovy teorie relativity předpokládá, že tuto rychlost nemůže nic překonat. V tomto směru vědci v minulosti už podnikli tisíce pokusů a žádný...   celý článek »

Geniální vynález

Umožňuje rychlou a jednoduchou manipulaci, není citlivý na vlhkost, funguje i pod vodou. To jsou jen některé výhody suchého zipu. S tímhle geniálním vynálezem přišel před šedesáti pěti lety švýcarský inženýr Georges de Mestral. Při procházce v Alpách si všiml, že semena...   celý článek »

Pes jako detektor!

O psech se říká, že mají zajímavé schopnosti. Vycítí nebezpečí, někdy jsou doslova telepaticky propojeni se svým páníčkem. Fenka německého ovčáka - Holly - dokonce funguje jako detektor kovů! Jak je to možné? O tom jsme si povídali s kynoložkou a její majitelkou...   celý článek »

Jak se medicína dostala na scestí (2)

Významných lidí, kteří se zasloužili o medicínu, bylo zřejmě mnohem více a jejich přínos byl od prvního století n.l. ukládán v Alexandrijské knihovně. Bohužel se už o nich asi nikdy nedovíme, protože tato knihovna ve čtvrtém století vyhořela. Shořelo více než půl milionu...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (133)

Vědci spočítali, že život na Zemi dospěl do poslední třetiny. Jeho zánik podle nové studie badatelů nastane za 1,75 miliardy let. Během následujících necelých dvou miliard let totiž Země zvolna opustí obyvatelnou zónu kolem Slunce. Země se posouvá od naší mateřské...   celý článek »