Chytrý špičkový marketing.
view counter

VĚDA A TECHNIKA, Vesmír, Výzkum, Doprava, Ostatní

Věda a výzkum krátce (157)

Světová zdravotnická organizace přišla s alarmujícím varováním. Podle odborníků - lékařů - přestávají při léčbě bakteriálních infekcí zabírat i silná antibiotika, která jsou při některých závažných nemocech považována...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (156)

Odborníci z observatoře Arecibo v Portoriku detekovali záhadný výbuch rádiových vln z dalekého vesmíru. Podobný rádiový signál zaregistroval předtím pouze teleskop v Austrálii, astronomové proto měli původně pochybnosti, zda vůbec pochází z...   celý článek »

Nomen Omen

V antice se říkávalo „Nomen Omen“, jméno je osudem. Tím, zda jméno může skutečně ovlivnit svého nositele a jeho osud, se seriózně zabývají i vědci v rámci oboru nominativní determinismus. Profesor psychologie, Richard Wiseman, je přesvědčen, že jméno...   celý článek »

Co přinesl výzkum o klinické smrti?

V roce 1981 byla založena Mezinárodní asociace pro studium blízké smrti (IANDS), která se snaží propagovat zodpovědné a víceoborové bádání o blízké smrti a podobných zážitcích, jejich účinky na životy lidí a jejich dopady na víru o životě, smrti a smyslu...   celý článek »

Čeká nás planeta opic?

Šimpanzí batolata jsou chytřejší než lidská. Mláďata šimpanze, o která se láskyplně starají ošetřovatelé v zajetí, jsou v prvních devíti měsících chytřejší než lidské malé děti. Zjistila to studie profesorky Kim Bardové z anglické Portsmouthské univerzity. Po...   celý článek »

Budou na severu gigantičtí pavouci?

Tým německých a dánských vědců objevil, že vlivem rychlého oteplování Arktidy jsou pavouci na severu Grónska větší. Vědci při měření 5000 slíďáků druhu Pardosa glacialis zjistili, že v letech 1996 až 2005 narostli v průměru o osm až deset procent. Ve stejném...   celý článek »

Vědci dešifrovali lidský genom z doby kamenné

Institut evoluční bilologie ve španělské Barceloně dospěl na základě výzkumů DNA sedm tisíc let starých pozůstatků lidí k poněkud překvapivému zjištění, že dávní Evropané v době lovců - sběračů měli převážně tmavé vlasy a velmi snědou pleť, kterou si...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (155)

Asi nejstarší srdeční a cévní systém objevili odborníci londýnského Muzea přírodních dějin ve fosilii pradávného členovce Fuxianhuia protensa. Ten obýval Zemi před 520 miliony let. Fosilii s dokonale zachovalým srdcem a cévami objevili...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (154)

Lékaři v Americe odhalili vzácnou genetickou mutaci, která u dětí způsobuje nemoc jater, kulhavost, zaostávání vývoje a především jim brání v tom nejpřirozenějším projevu - v pláči. Zatím je známo osm případů.   celý článek »

Psychickou sílu, zdraví a probuzení vědomí získáte nejrychleji s AVS přístrojem

AVS přístroj dokáže vylepšit mnoho věcí v životě. Takové, na které si člověk sám netroufá nebo s nimi stále zápasí – nebo vůbec netuší, že je lze změnit! Tohoto guru, léčitele používají či doporučují všem lidem také osobnosti alternativní medicíny, jako je Vlasta Marek,...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (153)

Obecně se míní, že zpěv ptákům slouží k nalákání samičky a vymezení teritoria. Ovšem ornitologové z Baltimoru tuto domněnku zpochybnili. Jejich studie prokázala, že zpívá i množství samiček. Tým přírodovědců zkoumal...   celý článek »

Kdo si víc pamatuje?

Máte problém s tím, abyste si vybavili, kde jste nechali klíče nebo odložili brýle? Zapomínání není jen záležitostí vyššího věku, stařecké demence. Bez ohledu na to, jestli jste mladí nebo ve středním věku, muži zapomínajíc víc než ženy. A nejde pouze o výročí...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (152)

Díky výkonnému teleskopu našli astronomové Evropské jižní observatoře v Mléčné dráze jednu z deseti největších hvězd, která kdy byla objevena. Je zhruba o polovinu větší než červený obr Betelgeuse a milionkrát jasnější než Slunce! Hvězda dostala název HR 5171A a...   celý článek »

Zvyšují videohry agresivitu?

Jak dlouho přetrvává agresivita poté, co člověk hrál nějaké násilné videohry? O tom informoval časopis Social Psychological and Personality Science. Výzkumní pracovníci náhodně rozdělili studenty a studentky do dvou skupin, z nichž 20 minut jedna hrála násilné...   celý článek »

Vesmírná sonda na kometě!

Některé komety, o nichž se zmiňují staré kroniky, prý vypadaly velmi podezřele. Nešlo spíš o pády satelitů a nebeských zbraní z časů starověkých „hvězdných válek“? jenže naprostá většina „vlasatic“ nemá s tajemnými válkami nic společného. Jak ale vypadají? To hodlá...   celý článek »