Chytrý špičkový marketing.
view counter

Příroda, Cestování, Ostatní, HOBBY, Sport, Vaření

Billboardové „štěstí“ a ohniska obnovy

Jedu autem a zírám. Objevily se kolem silnic billboardy s nečekaným textem – NECHŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNÉ. Při prvním spatření toho mi zakmitla lehká známka dojetí. Ušlechtilost se tu přímo vyjímá. Snad až moc. Brzy mne dojetí přešlo...   celý článek »

Sušené ořechy jako čerstvé

Sušená ořechová jádra vlašských a lískových ořechů mají velkou nevýhodu - jsou obalena houževnatě přisedlou tenkou slupkou, obsahující mnoho tříslovin a hořkých látek, které po požití většího množství sušených ořechů, zejména vlašských, působí nepříjemné pálení...   celý článek »

Není majonéza jako majonéza

Bez majonézy si neumíme řadu pokrmů vůbec představit. Neodolatelnou chuť dodávají plněným bagetám, smaženým sýrům, hamburgerům, hranolkám, nejrůznějším pochoutkovým salátům. Patří mezi kalorické bomby...   celý článek »

Zázraky se dějí (2)

Při psaní své první knihy „Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše“ jsem se v roce 2003 nejprve rozjela do Turecka a o rok později pak do Francie a Španělska, abych se zde pokusila objevit místa spjatá s pobytem a cestami Ježíšovy rodiny. Ukázalo se,...   celý článek »

Úžasné vodopády

Nejmohutnější: Jsou vodopády na hranicích Brazílie a Argentiny na řece Iguacu. V období dešťů se přes jejich hranu dlouhou 2,7 kilometru převalí přes 6500 krychlových metrů vody za sekundu. Voda burácí velmi silně, není divu, že se největšímu z vodopádů říká...   celý článek »

Počítače v životě dětí

Mnohé z dětí tráví u svých počítačů až nezdravě dlouhé hodiny, a to na úkor jiné výuky, pohybu i dalších kulturních a společenských aktivit. Rodiče si často se svými dětmi nevědí rady a marně vymýšlejí, jak je od všemocných počítačů odlákat. Ani odborníci pro to...   celý článek »

Připomínka vodního kultu?

Dodnes se v různých koutech světa dochovaly podivné vodní stavby, o jejichž významu i účelu se jen spekuluje. Patří k nim i potok Quebrada de Lavapatas na americkém kontinentu. Jeho pramenitá voda protéká skalní plošinou...   celý článek »

Zázraky se dějí

Ráda bych se podělila o několik svých silných zážitků spojených s psaním mé druhé knihy „Mesiáš“ o životě Ježíše, jež by mohly být dnešní optikou vnímány i jako zázraky. Na mých pracovních cestách po Turecku a Sýrii v roce 2007 se tehdy spustil sled nečekaných...   celý článek »

Dobrá kuchyně - Pokrmy, které vám budou chutnat

Drůbeží polévka se sýrovým kapáním - Potřebujeme: 300 g slepice, kuřete nebo krůty s kostí, 1 menší cibuli, 1,5 l vody, sůl, 100 - 150 g zeleniny, petrželku. Na sýrové kapání: 1 vejce, 2 lžíce mléka, 1 lžíci jemně nastrouhaného...   celý článek »

Květinový kopec

Unikátním domovem pro krásné květiny shibazakura je Higashimoto Park na ostrově Hokkaido v Japonsku. Byl založen v roce 1956 a každý rok se tu sázely nové a nové rostliny. Nyní jich tu pohromadě najdete na ploše o rozloze 100 000 metrů čtverečních zhruba milion. Každý...   celý článek »

Plechovky mají výdrž

Problémy s odpady, které lidé produkují, stále narůstají. Kromě oficiálních skládek nezodpovědní a lhostejní lidé vyvážejí odpady ze svých domácností či z rekreačních chalup, kam je napadne. Mnohdy dokonce i některé...   celý článek »

Tajemné skalní mísy Jizerských hor

Naproti nádraží ve Smržovce se vypíná skalní stěna a nedaleko nad ní se ukrývá skalní vyhlídka s pozoruhodně kruhovými i oválnými prohlubněmi - tzv. skalními mísami. Tyto prohlubně na vrcholcích skal bývají obvykle naplněny dešťovou vodou. Měnící se obrazce...   celý článek »

Valaam – souostroví kouzel

V severní části Ladožského jezera leží mnoho ostrovů, největší z nich je Valaam. Od X. století zde stojí nejstarší pravoslavné stavby. Než přišli křesťanští mniši, stály zde pohanské oltáře. Jedna z verzí říká, že Valaam znamená ostrov Velese ( Veles = slovanský bůh stád ), jiná...   celý článek »

Cvičím. Cvičíš? Cvičme všichni.

S narůstajícím počtem civilizačních nemocí lékaři stále více a více doporučují svým pacientům změnu životního stylu. Jak si má s tímto zdánlivě jednoduchým úkolem člověk poradit? Dospělý člověk velmi obtížně mění své návyky. Proto většinou zůstává pouze...   celý článek »

Arménie – země pod Araratem

Arménie leží v Zakavkazsku v jihozápadní Asii, přesto ji mnozí považují za součást Evropy. Novodobá samostatná Arménská republika vznikla v roce 1991 po rozpadu Sovětského svazu. Tato zem nevyniká rozlohou, má necelých 30 000km čtverečních, ani lidnatostí, s něco...   celý článek »