Chytrý špičkový marketing.
view counter

Příroda, Cestování, Ostatní, HOBBY, Sport, Vaření

Energií nabitá místa v Praze

Míst s pozitivními zónami, především psychosomatickými, duchovními, je v Praze víc než dost. Na některá z nich jsme se vypravili se zkušeným psychotronikem a zjišťovali, zda tu opravdu člověk pookřeje… Vítězem našeho testu se stal bájný...   celý článek »

Ostrov na schodech

Maličký ostrov Alicudi (5,2 km²) je nejvzdálenější z Liparských ostrovů. Tvoří jej pouze dokonale vytvarovaný sopečný kužel Filo dell´Arpa (675 m.n.m.). Původní starověký název zněl Ericussa, ovšem v průběhu století ho změnili Římané...   celý článek »

Okénko Ladislava Mušky - Máme rádi zvířata

Nejen proto, že jsou chlupatá a mají pěknou srst. Zvířata totiž mají i duši. Někteří vědci o tom sice pochybují, ale chovatelé zvířecích miláčků jsou o tom přesvědčeni a vědí, že se s nimi dá dobře komunikovat, jen se musíte naučit...   celý článek »

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (9)

Horoskopy s drahými kameny, aneb jak nás kameny léčí - Znamením červnového PHOENIXu je BLÍŽENEC (21. 5. až 21. 6.) s dominantní planetou Merkur a elementem vzduch. Toto znamení má barvy:..   celý článek »

Léto je radost pro „kytkožrouty“

Tráva je posečena, ale v zahradách to bují o sto šest. Sezona milovníka jedlého kvítí a býlí se však neúprosně přehoupla do druhé poloviny. Kdo neposekal louku do Svatého Jana, tak býval považován za pěkného...   celý článek »

Rákosový ostrov

Jedním ze dvou od pevniny nejvzdálenějších Liparských ostrovů v Tyrhénském moři je Filicudi. Dórští Řekové jej pojmenovali Phoinicusa, Římané si název přizpůsobili na Filicudi. V překladu to znamená „trpasličí palma“. Jedná se o...   celý článek »

Rituály úplňků a novoluní

Rituály nám mohou pomoci cosi změnit, nastartovat novou etapu v životě. S rituály aktivně pracuje astroložka, kartářka a spisovatelka Martina Blažena Boháčová a na základě svých zkušeností ty nejlepší zařadila do svých publikací Kniha...   celý článek »

Ptačí skřítek

Slovem skřítek označujeme zpravidla něco drobného, roztomilého a poněkud zvláštního. A právě takový je střízlík obecný, dosahující délky pouhých 9,5 centimetrů. Typický je pro něj vždy vzhůru směřující krátký ocásek...   celý článek »

Světoznámé granáty nemusejí být jen ty české

Jihozápadní úbočí Českého středohoří je proslulé bohatými ložisky nejznámějšího drahého kamene naší republiky, českého granátu. Ovšem do této skupiny minerálů přísluší ještě čtrnáct dalších nerostů, které se často taktéž...   celý článek »

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (8)

Znamením květnového PHOENIXu je BÝK (21. 4. až 20. 5.) s dominantní planetou Venuší a elementem země. CITRÍN - Kámen citrín poskytuje pohodu, teplo, jistotu a naději. Nazývá se kamenem hojnosti – nejenom hmotné...   celý článek »

Roztržený vulkán

Ostrov Panarea je nejmenší z Liparských ostrovů - rovněž spící sopka, avšak již jen torzo původního mohutného vulkánu. Následkem obrovského výbuchu asi před 300 tisíci lety došlo k roztržení původní sopky, která poté zmizela v...   celý článek »

Přitahujete komáry?

Když se řekne léto - každému se vybaví pohoda, slunce, koupání, ale také otravný hmyz. Dokážou znepříjemnit kempování, posezení u grilu či v zahrádce restaurace, večer s přáteli na terase. Proč si vybrali zrovna vás?   celý článek »

Vaření jako vášeň

Kolik hodin týdně tráví lidé vařením v celosvětovém průměru, zjišťoval průzkum společnosti GfK Czech. Nejvíce času stráví u plotny Indové a lidé na Ukrajině, vaří něco málo přes třináct hodin týdně. V Jihoafrické republice číslo klesá...   celý článek »

Posvátné oskeruše

Oskeruše patří mezi nejstarší a nejplodnější ovocné stromy Evropy, rostoucí především ve střední a jihovýchodní Evropě. Nikde nevytvářejí souvislé porosty, vyskytují se roztroušeně. Oskeruše jsou řazeny mezi ohrožené druhy dřevin...    celý článek »

Consuela Morávková: svět objevujeme sami

Consuela Morávková se narodila v Chrudimi v roce 1944 v rodině zlatníka jako poslední ze čtyř dětí. V osmnácti nastoupila jako elévka herectví do Divadla na Fidlovačce, hrála v Paravanu a v Českých Budějovicích, odkud přešla...   celý článek »