Chytrý špičkový marketing.
view counter

Příroda, Cestování, Ostatní, HOBBY, Sport, Vaření

Pro psí gurmány

Láska prochází žaludkem a to platí určitě i pro čtyřnohé mazlíčky. V našich zeměpisných šířkách zatím můžeme našim pejskovi dopřát šťavnatého buřta někde u stánku nebo vzorek oběda, který si dáme v zahradní restauraci. Ve světě jsou ale psí...   celý článek »

Psáno ve hvězdách…

Pozvedněme společně oči k nebesům a podívejme se, jak funguje život. Staří mistři astrologové uspořádali chronologii života jedince do pravidelně se opakujících životních témat, kterými neustále prochází a sbírá zkušenosti. Vše má svůj začátek a...   celý článek »

Putování po českém Labi

Napadlo někdy někoho ze čtenářů, jaké by bylo spatřit na vlastní oči tak přirozený organismus, jakým je řeka, od jejího zrodu až do místa její přeměny? Porovnat povahu řeky coby horského potoka s líným valením se mas vody v rozsáhlé nížině? Žít aspoň...   celý článek »

Posvátné duby

Dub patřil v tradicích předků k nejposvátnějším a nejrespektovanějším stromům. Však mnohdy vyroste ve velikána až čtyřicet metrů vysokého. Duby byly uctívány pro svou dlouhověkost, odolnost a mnohostranný užitek.   celý článek »

Máme stále tepleji

Podle amerického Národního úřadu pro oceány a ovzduší (NOAA) i podle vesmírné agentury NASA rok 2013 potvrdil jednoznačný trend klimatických změn a zařadil se mezi deset nejteplejších let od začátku sledování teplotních...   celý článek »

Než se vydáte do přírody…

S teplým počasím  přichází i obvyklá aktivita klíšťat. Pokud se chystáte do přírody, neměli byste podcenit nebezpečí nákazy. Klíště může způsobit virový zánět mozku - klíšťovou encefalitidu. Příznaky se objeví během sedmi...   celý článek »

Smrkové recepty

Paní Renata z jižních Čech píše: „Slyšela jsem, že se dá smrkové jehličí využít na vaření. Naše babička z něj vařila čaj, když jsem měla rýmu a kašel. O ničem jiném nevím. Ráda bych případně nějaké recepty vyzkoušela...   celý článek »

Kopřiva, která zabije koně

Obyčejná kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) pálí. I malé dítě ví, že spadnout do porostu těchto rostlin v krátkých kalhotách není nic příjemného. Taková sebevětší a sebepálivější česká kopřiva je ale nic proti „drobečkovi“, kterého můžete potkat v odlehlých končinách...   celý článek »

Šalvěj ve světové kuchyni

Jako koření se používají čerstvé i sušené listy do různých nádivek, paštik, marinád a nálevů při přípravě ryb, salátů a na skopové i telecí maso. Čerstvé listy šalvěje se vkládají mezi slaninu a maso při napichování na grilovací jehlici.   celý článek »

Koda - posvátný pramen

Posvátný pramen – krasová vyvěračka ve výšce 370 m n.m., vysoko v lese nad osadou Srbsko a řekou Berounkou. Vážou se k ní pověsti o čarodějnici – dávné bohyni osudu Kotys. Za úplňkových nocí sem jezdí napájet svého bílého koně. Sám název Koda (kódovat)...   celý článek »

Karmické vzorce

Každý z nás se rodí s různým posláním. Můžeme říci, že máme nějaký úkol a ten je zakódovaný v našem nevědomí. Přesto, že jsou informace uloženy hluboko v naší mysli, o tomto programu na nevědomé úrovni víme a fungujeme podle něj. Jeho kódy nám může...   celý článek »

Rostliny z vesmíru?

Zeleň patří k základním podmínkám života na Zemi. Rostliny produkují kyslík, bez něhož nemohou existovat živočichové, tvoří zároveň základ potravinového řetězce. Na naší planetě existují miliony druhů rostlin, ale v posledních letech objevili botanici i takové, které...   celý článek »

Zázraky se dějí (3)

Moje poslední kniha „Mysterium Karlštejna“ se rodila velmi dlouho – bez nadsázky se dá říci, že se jedná téměř o celoživotní dílo. V 80. letech 20. století vznikly první kapitoly o středověké malířské výzdobě a architektuře hradu, jež jsem v 90. letech na základě průzkumů...   celý článek »

Oblečení pro baculky

Držet krok s paní Módou a přitom mít pár kilogramů navíc může být někdy velký problém. I s konfekční velikostí XXL můžete být ženská k světu. Ani s faldíky kolem pasu nebo přes stehna se nemusíme zříkat extravagantního oblečení. Pro boubelky obecně platí...   celý článek »

Včas proti mšicím

Jakmile nastane teplejší období, ovocné a okrasné keře, stromy, růže začnou vyvíjet mladé, šťavnaté letorosty a listy, na nichž se hned objevují, zpočátku ojediněle, posléze v celých koloniích, známé mšice listové. Nabodávají jemné...   celý článek »