ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Příroda, Cestování, Ostatní, HOBBY, Sport, Vaření

Kuskus - zdravá konkurence rýže

Ještě nedávno platila za nejoblíbenější lehkou přílohu k masu, rybě, drůbeži, zelenině nebo jako součást sladkých pokrmů rýže. Teď však dobývá regály supermarketů lahodná a zároveň rafinovaná alternativa - kuskus.   celý článek »

Za králem Janem do Lucemburku

Téměř přímo na západ od nás leží Lucembursko. A i když spolu navzájem nesousedíme, tak kupodivu máme dohromady mnoho společného. Předně naše státní znaky shodně krášlí dvouocasý lev. A dále je tu v jeho hlavním...   celý článek »

Celer má v kuchyni své místo

Celer pochází ze Středomoří a je dnes znám po celém světě. Byl používán už v předkřesťanských dobách v Číně, Egyptě, Římě a Řecku. Tato domněnka byla potvrzena archeologickými nálezy plodů celeru.   celý článek »

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (3)

Znamení prosincového PHOENIXu je Střelec (23. 11. až 21. 12.) s dominantní planetou Jupiter a elementem oheň. Střelec má ve vínku samé duchovně laděné kameny. Prakticky ovládá od světle modré páté čakry po sedmou fialovou barvu...   celý článek »

Osud, odvaha afenka Tess

Právě jsem vyzvedla svou malou neteř Hannah ze školy, když jsem zahlédla, že na rušné křižovatce pobíhá mezi svištícími auty zma tený pes. Byl to nohatý německý ovčák a já jen bezmocně sykla, protože několik aut muselo zastavit nebo prudce...   celý článek »

Kjóto – perla japonské kultury (1)

Více jak tisíc let bylo Kjóto hlavním městem Japonska. Právě sem umístil japonský císař své sídlo na samém konci 8. století. Město má dnes vedle starého císařského paláce na 1600 buddhistických chrámů a více jak 400 šintoistických svatyní...   celý článek »

Soupeří s drsnou přírodou

Každým rokem v březnu se Anchorage, největší město na Aljašce, stává dějištěm nádherného představení. Startuje tady nejznámější a nejprestižnější závod psích spřežení Iditarod. Tisíc osm set kilometrů dlouhá cesta...   celý článek »

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (2)

Znamení listopadového PHOENIXu je Štír (24. 10. až 22. 11.) s dominantní planetou Pluto a elementem vodou. Kameny pro dané období dle dekád: 1. dekáda: červené kameny – hematit, červený jaspis, granát...   celý článek »

Teď a navždy

Před pár lety jsem sháněla malého psa, jenž by rozšířil řady naší rodiny. Zavolala jsem do místního spolku na ochranu týraných zvířat a dostala jméno ženy, jež měla v péči pár zachráněných maltézáčků. Domluvila jsem se s ní a s manželem...   celý článek »

Nebezpečí lavin

Prachové laviny vznikají, když se silným poryvem větru zvedne směs zrnitého a čerstvého prachového sněhu, právě takového, jaký mají rádi lyžaři. Tento druh sněhu je velmi lehký, a tak se snadno dostane do vzduchu a pak...   celý článek »

Sibiřský tygr

Představte si, že jste na ruském Dálném východě, je slunečný zimní den. Na jiskřivě bílém sněhu běží velká šelma a nad ní se vznáší helikoptéra. Vykloní se muž s puškou, tygr varovně zařve a vyskočí na strom. Ozve se výstřel...   celý článek »

Co na zahřátí? Přece čaj!

Čaj rozlišujeme především podle barvy nálevu, což přímo souvisí se způsobem, jakým byly lístky po natrhání zpracovány. Velmi záleží na tom, zda v čajových listech proběhl proces oxidace polyfenolů, která vede k chemickým...   celý článek »

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (1)

Vážení a milí čtenáři, rád bych vám v seriálu 12 článků blíže představil drahé kameny podle jednotlivých znamení zvěrokruhu. Začneme aktuálním znamením – znamením Vah (24. 9. až 23. 10. ) Pro toto období je dominantní planeta Venuše a element...   celý článek »

Nakupování jako sport

Utrácení a nakupování je spíše ženským šálkem kávy. Každodenní výpravu za nákupy absolvují pětkrát častěji než muži. Přes vzrůstající oblibu nakupování přes internet se pro krásnější polovinu lidstva stává chození po buticích a obchodech...   celý článek »

Dosud neobjevené tajemství hlubin

Mořské dno sestupuje více než 6000 m pod hladinu jen v několika hlubokomořských příkopech. Takzvaná hadální zóna (6000-11 000 m) zahrnuje méně než 2% rozlohy dna oceánů. Obyvatelé těchto hlubin pro nás zůstávají stále tajemstvím. Z hloubk...   celý článek »