ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Příroda, Cestování, Ostatní, HOBBY, Sport, Vaření

Babička slavila pětatřicátiny

Ale nepohoršujte se, nejde o zpustlé mravy předčasného mateřství, ale o kobylku Šulku. Třicet pět let u koně prý odpovídá přibližně lidské stovce. Její majitelé ji nechávají v klidu a péči dožít jako člena...   celý článek »

Stále záhadné vltavíny

První zpráva o vltavínech pochází z roku 1788, kdy je profesor přírodopisu na Karlově univerzitě Josef Mayer popsal jako „chryzolity, které náležejí nejspíše mezi sopečná skla“. Dnes víme, že tento popis není správný,...   celý článek »

Kuchařské zvyky Číňanů

Co Číňané jedí? Vše, co je na zemi jedlého. Berou-li Číňané něco vážně, pak to není náboženství nebo výchova, ale jídlo. Dvě zásady odlišují čínské kuchařské umění od evropského. Jedna je, že Číňané požívají své pokrmy pro...   celý článek »

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (5)

Znamením únorového PHOENIXu je VODNÁŘ (21. 1. až 19. 2.) s dominantní planetou Uran a elementem vzduch. Vodnář, jako vzdušné znamení, duchovně založené, má ve vínku: Modré kameny: tyrkys, akvamarín...   celý článek »

Rituály úplňků a novoluní

Rituály nám mohou pomoci cosi změnit, nastartovat novou etapu v životě. S rituály aktivně pracuje astroložka a spisovatelka Martina Blažena Boháčová a na základě svých zkušeností ty nejlepší zařadila do svých publikací...   celý článek »

Věřte síle kamenů - Lazurit dává pocit bezpečí

Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii, zmírnit nepohodu. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží. Lazurit nebo...   celý článek »

Boží dar

Čtenářka Milena L. si v dopise redakci posteskla: Nemohu si pomoci, ale stále silněji vnímám, že to, co nakupujeme v obchodech a z čeho vaříme, nám moc neprospívá. Dříve chutnal i ten chleba jinak a také mnohem...   celý článek »

Kulový blesk nedá mnohým spát

Ani dnešní vyspělý svět stále neví, co si o fenoménu, jakým je kulový blesk, vlastně myslet. Kam ho zařadit, jak identifikovat, jak popsat. Objevuje se náhle a ač je spojován hlavně s bouří, počasí může být úplně jasné,...   celý článek »

Kuriozity ze světa zvířat

Krabí závody. V australském Sydney se stala oblíbenou nová zábava. V mnoha podnicích pořádají rychlostní závody krabů poustevníků. Korýšům dají čísla a umístí je do středu stolu. Který krab jako první dosáhne okraje (jedno, kterým směrem)...   celý článek »

Slavní lidé očima intuitivní astroložky DANIELY HANNAH - Zdeněk Pohlreich

Zdeňka Pohlreicha čeká štěstí a zisk! Životní číslo 27/9: Co se zdraví týče, v ohrožení jsou vzhledem k číselným energiím srdce, horní část zad, hrudník, horní končetiny, dolní část plic, kůže, krev, krevní oběh - tedy za...   celý článek »

Věřte síle kamenů - jaspis

Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží. Jaspisu se připisuje...   celý článek »

Naše horolezectví  a „ducho-lezectví“

Traduje se o Goethovi následující epizoda: Na horské procházce měl projít krátkou pěšinkou, podél které bylo z obou stran bláto. Z opačné strany přicházel jeho kritik, nepřítel. Jeden z nich tedy musel do bláta. Kritik mohutné postavy nasupeně...   celý článek »

Veganství jako forma stravování

Oproti známému a dnes velmi rozšířenému vegetariánství je veganská forma stravování ještě o něco přísnější. Veganství je považováno za životní filozofii spočívající v odmítnutí konzumace živočišných produktů, tedy nejen masa, ale i mléčných...   celý článek »

Nejstarší pavučina na světě

íť utkaná před 140 miliony let - Dva britští amatérští geologové našli nejstarší pavoučí síť na světě, která přetrvala 140 milionů let. Vědci ji podrobili analýze a seznámili svět s výsledky. Její nitky byly zachovány v usazeninách jantaru na...   celý článek »

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (4)

Znamením lednového PHOENIXu je Kozoroh (22. 12. 2014 až 20. 1. 2015) s dominantní planetou Saturnem a elementem Země. Kozoroh má v zásadě černé a bílé kameny:Černé kameny: obsidián vločkový a mahagonový, onyx, gagát...   celý článek »