ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Příroda, Cestování, Ostatní, HOBBY, Sport, Vaření

Nebezpečí lavin

Prachové laviny vznikají, když se silným poryvem větru zvedne směs zrnitého a čerstvého prachového sněhu, právě takového, jaký mají rádi lyžaři. Tento druh sněhu je velmi lehký, a tak se snadno dostane do vzduchu a pak...   celý článek »

Sibiřský tygr

Představte si, že jste na ruském Dálném východě, je slunečný zimní den. Na jiskřivě bílém sněhu běží velká šelma a nad ní se vznáší helikoptéra. Vykloní se muž s puškou, tygr varovně zařve a vyskočí na strom. Ozve se výstřel...   celý článek »

Co na zahřátí? Přece čaj!

Čaj rozlišujeme především podle barvy nálevu, což přímo souvisí se způsobem, jakým byly lístky po natrhání zpracovány. Velmi záleží na tom, zda v čajových listech proběhl proces oxidace polyfenolů, která vede k chemickým...   celý článek »

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (1)

Vážení a milí čtenáři, rád bych vám v seriálu 12 článků blíže představil drahé kameny podle jednotlivých znamení zvěrokruhu. Začneme aktuálním znamením – znamením Vah (24. 9. až 23. 10. ) Pro toto období je dominantní planeta Venuše a element...   celý článek »

Nakupování jako sport

Utrácení a nakupování je spíše ženským šálkem kávy. Každodenní výpravu za nákupy absolvují pětkrát častěji než muži. Přes vzrůstající oblibu nakupování přes internet se pro krásnější polovinu lidstva stává chození po buticích a obchodech...   celý článek »

Dosud neobjevené tajemství hlubin

Mořské dno sestupuje více než 6000 m pod hladinu jen v několika hlubokomořských příkopech. Takzvaná hadální zóna (6000-11 000 m) zahrnuje méně než 2% rozlohy dna oceánů. Obyvatelé těchto hlubin pro nás zůstávají stále tajemstvím. Z hloubk...   celý článek »

Vaření podle hvězd - Co by mohlo chutnat Pannám

Hvězdy do značné míry ovlivňují celý náš život. Povahu, záliby, koníčky, postavu, ale také třeba chutě. Pro každé znamení zvěrokruhu je některé jídlo vhodnější, jiné méně. Panny (24. 8. - 23. 9.) se málokdy rozčílí, dají se...   celý článek »

Kachna a dobrman

Naše Jessie, mohutný černý dobrman, vypadala sice hrozivě – však také vrčela na cizí lidi a na zahradě proháněla různá zvířata – ale k naší rodině chovala nezměřitelnou lásku a oddanost. Původně jsme uvažovali, že si pořídíme...   celý článek »

Mroži v ohrožení

Globální oteplování na naší planetě způsobuje neustálý ústup ledu na severní polokouli stále více k severu, čímž dochází k odledňování dřívějších tradičních oblastí. To začíná mít závažný důvod i na tamější faunu. Jako příklad slouží Čukotské moře,...   celý článek »

Jako z hororu!

Asi šedesát kilometrů jihozápadně od Berlína (osmnáct kilometrů od Postupimi), u městečka Beelitz (na jaře proslulém chřestem a na podzim dýněmi) se uprostřed borového lesa nachází Beelitz Heilstätten, nemocniční...   celý článek »

Fakt, nebo blud? Co (ne)víte o svém mazlíčkovi

Myslíte si, že o svém domácím miláčkovi víte všechno? Vžité „moudrosti“ mohou zavádět.  1. Předením dává kočka najevo, že je spokojená. Omyl. Kočka může příst, i když je nemocná a dokonce i před smrtí. Předení podněcuje...   celý článek »

Schopnost grizzlyho přežít

Žije asi ve 2000 mil dlouhém řetězu vysokého pohoří mezi Aljaškou a Idaho, kde je devět měsíců sníh, takže grizzly je nucen větší část svého života strávit v jeskyni. Většinou se nejedná o přírodní jeskyni, ale sami si ji vyhrabou na...   celý článek »

Vaření podle hvězd

Co by mohlo chutnat Blížencům - Hvězdy do značné míry ovlivňují celý náš život. Povahu, záliby, koníčky, postavu, ale také třeba chutě. Pro každé znamení zvěrokruhu je některé jídlo vhodnější, jiné méně. Blíženci (22. 5. - 21. 6.) milují nové věci,..   celý článek »

Fraktální uspořádání časoprostoru a astrologie

Časoprostor je uspořádán fraktálně (pojem fraktálu je velmi dobře vysvětlen v knize „Chaos“ Jamese Gleicka, pro názornost viz obr. č. 1 – 2D fraktál, č. 2 – 3D fraktál), a má tudíž uspořádanou nenáhodnou strukturu. Toto fraktální uspořádání lze...   celý článek »

Motýlí louka

V Havířově u řeky Lučiny přírodovědci zřídili motýlí louku. Jde o půlhektarové území, které nechávají cíleně zarůstat květinami i travinami. Od jara do podzimu slouží tento luční areál hmyzím opylovačům jako občerstvovací stanice.   celý článek »