ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Příroda, Cestování, Ostatní, HOBBY, Sport, Vaření

Není majonéza jako majonéza

Bez majonézy si neumíme řadu pokrmů vůbec představit. Neodolatelnou chuť dodávají plněným bagetám, smaženým sýrům, hamburgerům, hranolkám, nejrůznějším pochoutkovým salátům. Patří mezi kalorické bomby...   celý článek »

Zázraky se dějí (2)

Při psaní své první knihy „Marie z Magdaly a ženy v životě Ježíše“ jsem se v roce 2003 nejprve rozjela do Turecka a o rok později pak do Francie a Španělska, abych se zde pokusila objevit místa spjatá s pobytem a cestami Ježíšovy rodiny. Ukázalo se,...   celý článek »

Úžasné vodopády

Nejmohutnější: Jsou vodopády na hranicích Brazílie a Argentiny na řece Iguacu. V období dešťů se přes jejich hranu dlouhou 2,7 kilometru převalí přes 6500 krychlových metrů vody za sekundu. Voda burácí velmi silně, není divu, že se největšímu z vodopádů říká...   celý článek »

Počítače v životě dětí

Mnohé z dětí tráví u svých počítačů až nezdravě dlouhé hodiny, a to na úkor jiné výuky, pohybu i dalších kulturních a společenských aktivit. Rodiče si často se svými dětmi nevědí rady a marně vymýšlejí, jak je od všemocných počítačů odlákat. Ani odborníci pro to...   celý článek »

Připomínka vodního kultu?

Dodnes se v různých koutech světa dochovaly podivné vodní stavby, o jejichž významu i účelu se jen spekuluje. Patří k nim i potok Quebrada de Lavapatas na americkém kontinentu. Jeho pramenitá voda protéká skalní plošinou...   celý článek »

Zázraky se dějí

Ráda bych se podělila o několik svých silných zážitků spojených s psaním mé druhé knihy „Mesiáš“ o životě Ježíše, jež by mohly být dnešní optikou vnímány i jako zázraky. Na mých pracovních cestách po Turecku a Sýrii v roce 2007 se tehdy spustil sled nečekaných...   celý článek »

Dobrá kuchyně - Pokrmy, které vám budou chutnat

Drůbeží polévka se sýrovým kapáním - Potřebujeme: 300 g slepice, kuřete nebo krůty s kostí, 1 menší cibuli, 1,5 l vody, sůl, 100 - 150 g zeleniny, petrželku. Na sýrové kapání: 1 vejce, 2 lžíce mléka, 1 lžíci jemně nastrouhaného...   celý článek »

Květinový kopec

Unikátním domovem pro krásné květiny shibazakura je Higashimoto Park na ostrově Hokkaido v Japonsku. Byl založen v roce 1956 a každý rok se tu sázely nové a nové rostliny. Nyní jich tu pohromadě najdete na ploše o rozloze 100 000 metrů čtverečních zhruba milion. Každý...   celý článek »

Plechovky mají výdrž

Problémy s odpady, které lidé produkují, stále narůstají. Kromě oficiálních skládek nezodpovědní a lhostejní lidé vyvážejí odpady ze svých domácností či z rekreačních chalup, kam je napadne. Mnohdy dokonce i některé...   celý článek »

Tajemné skalní mísy Jizerských hor

Naproti nádraží ve Smržovce se vypíná skalní stěna a nedaleko nad ní se ukrývá skalní vyhlídka s pozoruhodně kruhovými i oválnými prohlubněmi - tzv. skalními mísami. Tyto prohlubně na vrcholcích skal bývají obvykle naplněny dešťovou vodou. Měnící se obrazce...   celý článek »

Valaam – souostroví kouzel

V severní části Ladožského jezera leží mnoho ostrovů, největší z nich je Valaam. Od X. století zde stojí nejstarší pravoslavné stavby. Než přišli křesťanští mniši, stály zde pohanské oltáře. Jedna z verzí říká, že Valaam znamená ostrov Velese ( Veles = slovanský bůh stád ), jiná...   celý článek »

Cvičím. Cvičíš? Cvičme všichni.

S narůstajícím počtem civilizačních nemocí lékaři stále více a více doporučují svým pacientům změnu životního stylu. Jak si má s tímto zdánlivě jednoduchým úkolem člověk poradit? Dospělý člověk velmi obtížně mění své návyky. Proto většinou zůstává pouze...   celý článek »

Arménie – země pod Araratem

Arménie leží v Zakavkazsku v jihozápadní Asii, přesto ji mnozí považují za součást Evropy. Novodobá samostatná Arménská republika vznikla v roce 1991 po rozpadu Sovětského svazu. Tato zem nevyniká rozlohou, má necelých 30 000km čtverečních, ani lidnatostí, s něco...   celý článek »

Sušíme a skladujeme bylinky

Je zcela jedno, zda bylinky sbíráme, sušíme a uskladňujeme za pozdějším účelem vnitřního užití nebo na koupele. Důležité je zachovávat určitá pravidla. Nejvhodnější doba sběru: Za suchého slunného počasí...   celý článek »

Fénování vlasů není žádné umění

Jak je možné, že od kadeřníka odcházíte vždy s dokonalým účesem, ale když si vlasy upravujete vysoušečem doma, výsledek zdaleka není tak dokonalý? Přitom stačí znát pár jednoduchých triků.    celý článek »