ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Příroda, Cestování, Ostatní, HOBBY, Sport, Vaření

Nakupování jako sport

Utrácení a nakupování je spíše ženským šálkem kávy. Každodenní výpravu za nákupy absolvují pětkrát častěji než muži. Přes vzrůstající oblibu nakupování přes internet se pro krásnější polovinu lidstva stává chození po buticích a obchodech...   celý článek »

Dosud neobjevené tajemství hlubin

Mořské dno sestupuje více než 6000 m pod hladinu jen v několika hlubokomořských příkopech. Takzvaná hadální zóna (6000-11 000 m) zahrnuje méně než 2% rozlohy dna oceánů. Obyvatelé těchto hlubin pro nás zůstávají stále tajemstvím. Z hloubk...   celý článek »

Vaření podle hvězd - Co by mohlo chutnat Pannám

Hvězdy do značné míry ovlivňují celý náš život. Povahu, záliby, koníčky, postavu, ale také třeba chutě. Pro každé znamení zvěrokruhu je některé jídlo vhodnější, jiné méně. Panny (24. 8. - 23. 9.) se málokdy rozčílí, dají se...   celý článek »

Kachna a dobrman

Naše Jessie, mohutný černý dobrman, vypadala sice hrozivě – však také vrčela na cizí lidi a na zahradě proháněla různá zvířata – ale k naší rodině chovala nezměřitelnou lásku a oddanost. Původně jsme uvažovali, že si pořídíme...   celý článek »

Mroži v ohrožení

Globální oteplování na naší planetě způsobuje neustálý ústup ledu na severní polokouli stále více k severu, čímž dochází k odledňování dřívějších tradičních oblastí. To začíná mít závažný důvod i na tamější faunu. Jako příklad slouží Čukotské moře,...   celý článek »

Jako z hororu!

Asi šedesát kilometrů jihozápadně od Berlína (osmnáct kilometrů od Postupimi), u městečka Beelitz (na jaře proslulém chřestem a na podzim dýněmi) se uprostřed borového lesa nachází Beelitz Heilstätten, nemocniční...   celý článek »

Fakt, nebo blud? Co (ne)víte o svém mazlíčkovi

Myslíte si, že o svém domácím miláčkovi víte všechno? Vžité „moudrosti“ mohou zavádět.  1. Předením dává kočka najevo, že je spokojená. Omyl. Kočka může příst, i když je nemocná a dokonce i před smrtí. Předení podněcuje...   celý článek »

Schopnost grizzlyho přežít

Žije asi ve 2000 mil dlouhém řetězu vysokého pohoří mezi Aljaškou a Idaho, kde je devět měsíců sníh, takže grizzly je nucen větší část svého života strávit v jeskyni. Většinou se nejedná o přírodní jeskyni, ale sami si ji vyhrabou na...   celý článek »

Vaření podle hvězd

Co by mohlo chutnat Blížencům - Hvězdy do značné míry ovlivňují celý náš život. Povahu, záliby, koníčky, postavu, ale také třeba chutě. Pro každé znamení zvěrokruhu je některé jídlo vhodnější, jiné méně. Blíženci (22. 5. - 21. 6.) milují nové věci,..   celý článek »

Fraktální uspořádání časoprostoru a astrologie

Časoprostor je uspořádán fraktálně (pojem fraktálu je velmi dobře vysvětlen v knize „Chaos“ Jamese Gleicka, pro názornost viz obr. č. 1 – 2D fraktál, č. 2 – 3D fraktál), a má tudíž uspořádanou nenáhodnou strukturu. Toto fraktální uspořádání lze...   celý článek »

Motýlí louka

V Havířově u řeky Lučiny přírodovědci zřídili motýlí louku. Jde o půlhektarové území, které nechávají cíleně zarůstat květinami i travinami. Od jara do podzimu slouží tento luční areál hmyzím opylovačům jako občerstvovací stanice.   celý článek »

Ze života v přírodě

Koaly žijí v Austrálii. Ve třicátých letech byla koala na pokraji vyhynutí. Miliony koal se vybíjely pro měkkou šedou srst. Aby přežila, vlády ji prohlásily za chráněnou. Koala má špatné jméno. Její vědecké jméno znamená...   celý článek »

Udělejte si sami - Vůně hub po celý rok

Houby se dají zpracovat nejrůznějším způsobem. Jednou ze znamenitých možností je houbový prášek. Hodí se jako báječné koření do polévek a omáček, gulášů, mletých mas a podobně. Jeho výhodou je, že vydrží i několik let. Připravuje se z...   celý článek »

Hrozba oceánů

Ztělesněním hrozby oceánů se smrtícími čelistmi a silným tělem ve tvaru torpéda je žralok bílý. Obývá vody moří a oceánů na celé planetě, číhá na mělčinách kousek od břehu a vyčkává na sebemenší příležitost k útoku. Nemá jediného přirozeného...   celý článek »

Uctívaní i zatracovaní

Hadi jsou velmi rozmanití a pozoruhodní tvorové, s jejich symbolikou se setkáváme ve všech kulturách světa. Vědci říkají, že nejstarší známý had byl pozemní druh známý pod jménem Lapparentophis defrennei. Obýval území dnešní severní Afriky...   celý článek »