ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Karmická numerologie platí i pro zvířata!

Paní Hannah J. Nesvadba je zakladatelkou karmické numerologie. Její praxe a zkušenosti ukazují, že v datu narození máme každý vše o svém životě, také že si přebíráme po rodičích určitou zátěž a předáváme ji zase svým...   celý článek »

Plnohodnotný život ve zdraví a radosti

Zažil jsem s Maruškou Zítkovou a dalšími přáteli, kteří stáli u zrodu občanského sdružení RC Harmonie v Mariánské bazilice na Hostýně, skutečné posvěcení – pro mne je to dodnes krásná vzpomínka… Jak ten čas letí, Maruško…   celý článek »

Příchod křesťanství k nám a kníže Václav

Ti, co zcela nerozeznali, že křesťanství je mezi náboženstvími na zemi kvalitativně novým duchovním impulsem, jehož žití následně umožňuje vzestup civilizace, se ptají, zda jeho rozšířením nebyla vlastně lidstvu otevřena slepá vývojová...   celý článek »

Upgrade lidského hardwaru a softwaru

Nejdříve se omlouvám všem, kteří by považovali použití počítačové terminologie pro lidské tělo a mysl za jejich zneuctění, ale tyto pojmy jsou použity pro účely článku dle mého názoru jako nejvhodnější podobenství. Lidstvo učinilo za...   celý článek »

Wendigo: Duch opuštěných míst

V amerických pověstech o příšerách se setkáváme s démonem zvaným Wendigo. Lidé mu říkali „duch opuštěných míst“ a řadili ho do světové rodiny upírů. My jsme se vydali po jeho stopách.   celý článek »

Přestavujeme Ondřeje Habra, astrologického poradce a astropsychologa

Ondřej Habr se narodil a vyrůstal v Praze, vystudoval na Přírodovědecké fakultě geografii a specializoval se na regionální a územní rozvoj. Astrologií se vážněji zabývá od počátku 90. let, profesionálně se jí věnuje třináctým rokem.   celý článek »

O gnózi a gnosticích včera a dnes (2)

V době, kdy se tvář křesťanství teprve utvářela, objevovala se různá hnutí se svými představami o stvoření světa a člověka. Některá projevovala jen malé odchylky od oficiální linie, jiná se lišila v principu. Tak klasičtí gnostici...   celý článek »

Eva Pilarová

Zpěvačka s nádherným hlasem o rozsahu tři a půl oktávy, krásná a úspěšná žena, které se na vrcholu kariéry dotkla smrt, a ona ji proměnila v životní lekci, aby se znovu dotkla hvězd. Spisovatelka, fotografka, autorka úspěšných kuchařek. Její...   celý článek »

Šamanské bubny

Pan Zdeněk H. se ptá: „Psali jste o šamanských rituálech. Rád bych se dozvěděl něco víc o bubnech a bubnování, které je provází. Například z čeho se bubny vyrábějí, jak nebo proč jejich zvuk účinkuje na lidský organismus...   celý článek »

Vejce v příslovích

Vejce se odjakživa těšívalo velké pozornosti hospodyněk ve všech kuchyních světa. Jako tajuplný nositel zakletého v sobě nového, křehkého života bývalo však zároveň opřádáno u všech národů dojemně poetickými báchorkami...   celý článek »

Husitství a reformace jsou projevem hroucení přesvědčivosti křesťanství

K prohlédnutí tohoto hodnocení je nutné si představit Ježíše Krista, jak přihlíží otázce dvou středověkých křesťanů: Pod „jednou“ nebo pod „obojí“? Katolík nebo protestant? Když dotázaný dá nevhodnou odpověď – následuje rána cepem...   celý článek »

Levné triky pro krásu

Zkrášlování a péče o pleť nemusí z peněženky vytáhnout mnoho peněz. Zkuste některé z osvědčených triků našich prababiček. Poklady, které běžně najdete ve špajzu, dokáží hotové zázraky. Olivový olej - Má blahodárný účinek na...   celý článek »

Zavolat, nebo poslat SMS zprávu?

Mobilní telefony výrazně ovlivňují náš život a staly se jeho neodmyslitelnou součástí. Mnohé lidi natolik ovládl, že bez něj nedokážou existovat ani minutu. Názory na jeho vhodnost používání se liší podle věku. Jak vyplynulo...   celý článek »

Seznamovací triky - Kde hledat muže snů

Je vám třicet, pětačtyřicet, překročila jste padesátku a trápí vás samota? Možná, že už jste se za svým milostným životem rozhodla zavřít dveře, ale někdy si říkáte, proč to nezkusit. Nenechávejte hledání partnera na náhodu.   celý článek »

Představujeme plzeňského astrologa Jiřího Kubíka

JUDr. Jiří Kubík se astrologii věnuje od roku 1995, je členem České astrologické asociace a Astrologické společnosti ČR. V astrologické praxi vychází z prvorepublikových učebnic, zejména z Praktické astrologie Jana Kefera...   celý článek »