ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Odkaz bájné Atlantidy

Znak, který je i v současnosti součástí prstenů a různých amuletů, je stále diskutovaným fenoménem mezi záhadology i odborníky.  Prsten s tímto znakem byl objeven roku 1860 v Údolí králů v Egyptě.    celý článek »

Třicetiletá válka byla důsledkem dvou nedokonalých řešení poklesu věrohodnosti křesťanského náboženství ve středověku

Po tisíci letech od ukřižování Ježíše Krista se nedostavil ani jeho druhý příchod, ani Parsifal nevstoupil do chrámu Grálu a nepřivedl ozdravnou a životadárnou energii pro lidstvo. Zato znovuobjevení antických hodnot ve formě renesance...   celý článek »

Věřte síle kamenů - Chalcedon - kámen štěstí

Na léčivé účinky kamenů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží.   celý článek »

Masáž vhodná i pro jedince, kteří se stydí

Paní Zdena z Hustopeč se nám svěřila: „Mám kila navíc a potíže se zády. Lékař mi doporučil rozhýbat se a chodit na masáže. Masáž by mi určitě prospěla, ale je v tom zádrhel. Vzhledem ke své váze mám blok se před někým...   celý článek »

Senzace: Letiště na hřbitově!

Kostelní architektura je mnohdy velmi zajímavá. Ukrývá pod křesťanskou „fasádou“ i různé pohanské symboly, odkazující na dávná mystéria. Všímají si jich hlavně různí badatelé, ostatní návštěvníci je mohou snadno přehlédnout.   celý článek »

Jiný pohled na nakupování

Zatímco pro většinu žen je nakupování příjemnou relaxací, muži čas strávený v obchodě považují za ztracený, tuhle činnost z duše nenávidí. Nemohou pochopit, že krásnější polovině lidstva přináší velké potěšení, útěk ze stereotypu, hojivou náplast na...   celý článek »

Malé triky - Jak mít štěstí na dosah

Pro někoho znamená štěstí výhra ve Sportce, luxusní auto v garáži, pro jiného spokojená rodina a dobré zdraví. Pohodáři to mají v životě mnohem jednodušší, pozitivní přístup k životu jim mnohé ulehčuje. Podle odborníků...   celý článek »

Češi a stres

Úzkost, vyčerpanost, porucha soustředění, agresivita - to jsou nejčastější varovné znaky stresu. Některá z těchto forem je důvěrně známá až čtyřem z deseti Čechů. Polovina z nich pociťuje stres až několikrát do týdne.   celý článek »

Kde se vzal deštník

V dnešní době lidé podle účelu rozlišují slunečník a deštník. Původně však tyto doplňky nesloužily k ochraně proti dešti. Číňané, právě tak jako starověké Římanky začaly časem své papírové slunečníky potírat olejem a voskem...   celý článek »

Nahlédnutí do budoucnosti

S odpočítáváním posledních dnů, které zbývají do konce roku 2014, začínáme upírat své zraky na rok nadcházející. Jaký bude? Co nás čeká? Prožijeme jej ve zdraví, nebo nás naopak čekají osudové zkoušky?...   celý článek »

Slavní lidé očima intuitivní astroložky Daniely Hannah

Herečka Eva Holubová se narodila ve znamení Ryb (7. března 1959). V roce 2000 byla oceněna Českým lvem za herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Ene bene. Její životní číslo: Je složené z 34/7. Důležitou úlohu má tedy...   celý článek »

Věřte síle kamenu - Citrín chrání před zlem

Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží.   celý článek »

Ochrana před „vysavači“ energi

Učení Kabbalah se snaží proniknout hlouběji k samotné Boží podstatě, zaobírá se myšlenkami duchovní povahy. Samotné slovo kabala znamená „přijmout“ a označuje „přijatou tradici“. Stoupence tohoto učení poznáte jednoduše...   celý článek »

Zimní symfonie Sarah Brightman

Sarah Brightman je hudební fenomén, diva v tom dobrém slova smyslu – její alba, „Time to say Goodbye“ (podle stejnojmenného duetu s Andreou Bocellim), „Eden“, „La Luna“, „Diva/Classics“ a „Harem“, byla natolik úspěšná,...   celý článek »

Zmizelá erární pokladna!

Už je to bezmála sto let, co v oblasti Mazurských jezer v Polsku hledají zlato ruského generála Samsonova. Koncem roku 1920 houbaři a lovci z polského městečka Velbarku (bývalý východopruský Willenberg) začali nacházet zlaté mince...   celý článek »