Chytrý špičkový marketing.
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Magický a záhadný Weinviertel

Na jižní Moravě k našim hranicím přimyká dolnorakouský Weinviertel. Prosluněný region, kde se otevřené roviny střídají s řadami vinohradů rozprostřených po úbočích malebných pahorků. Za hezkou kulisou upravených...   celý článek »

Planety mluví – astroterapie

Poznejme všudypřítomný vliv planet. Prosvítá všude kolem nás i v nás. Každá planeta je ovládána určitou boží silou, která ji stvořila, dává jí charakteristiku a přemáhá i její negativní vlivy. Tato síla je ovládána „vládcem“...   celý článek »

Strašidelné pověsti z Chomutovska

Hrad Nenávist - Původní německý název hradu Hasištejn zněl Hassenstein. Podle překladu by se tedy mělo jednat o hrad Nenávist. Také se k němu váže několik pověstí. Jedna z nich pojednává o dceři bývalého majitele tohoto jinak...   celý článek »

Aura napoví mnohé

Čtenářku Renatu V. zajímá: „Psali jste před časem o měření aury. Mohou ho podstoupit i děti? A má zjištění stavu aury i jiný význam než v rámci zdravotního stavu?“ Obrátili jsme se s dotazem na Hanku Rakušanovou...   celý článek »

Ostrov s měděnou hradbou

Lipari je největší z ostrovů liparského souostroví a také jeho správním centrem. Nejblíž je mu ostrov Vulcano (1,5 km), který byl před 150 tisíci lety jeho součástí. Po velké podmořské erupci se však „odlomil“ a vznikl nový ostrov.    celý článek »

Partnerské vztahy - Jen žádné slzy

Hádky, konflikty, občasná krize. Běžný jev v manželství, nevyhnutelná součást soužití dvou lidí. I hádka by ale měla mít svá pravidla, aby vyústila v něco pozitivního. Pokud si myslíte, že nejsilnější zbraní jsou potoky slz, mýlíte se.    celý článek »

Chcete být atraktivnější?

Výzkumy skotských vědců z univerzity v Glasgow potvrdily již dřívější domněnku, že trocha alkoholu dělá lidi podstatně atraktivnějšími. Osmdesáti studentům a studentkám ukázali fotografie opačného pohlaví s požadavkem...   celý článek »

Čtyři jezdci

Nedávno jsem četl jakýsi článek, ve kterém se psalo o čtyřech jezdcích globálního bankovnictví. Po pravdě řečeno mě to moc nezaujalo a ani jsem článek nedočetl do konce. Ne kvůli obsahu, ale na toto téma je...   celý článek »

Zámek zapomenutých záhad?

Na oficiálních webových stránkách je zámek Zbiroh označen za zámek zapomenutých záhad. A je to výstižné. Za devět století existence nebyl důkladně prozkoumán. Zámek i městečko pod ním byly v minulém režimu přísně...   celý článek »

Bratrstvo růžového kříže

Bratrstvo Růžového kříže, tzv. rosenkruciánský řád, tedy společenství největších evropských mágů, založil Christian Rosenkreuz. Narodil se v Německu v roce 1378 a byl od útlého dětství vychováván několika skvělými osobnostmi v...   celý článek »

O gnózi a gnosticích včera a dnes (3)

Gnostické učení, kterému se někdy také říká zakázaná víra, vzniklo ve starověku a prokvetlo středověkem až do současnosti. Pravdou ovšem je, že mezi gnostiky bývají zahrnováni i jedinci, kteří se ve své době jen odchyloval...   celý článek »

Věřte síle kamenů - Topas přináší radost, hojnost, lásku

Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku, harmonii. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží.   celý článek »

Dechberoucí mosty slavných architektů

Ohromující, unikátní či okouzlující stavby, které spojují části města, ostrovy nebo i státy nás fascinují odjakživa. V minulosti byli jejich stavitelé často podezíráni ze spojenectví s nečistými silami a zakládání podivných...   celý článek »

Mohl bys to být ty?

Už od deseti let jsem se potloukal s pouličním gangem, kde jsem to postupně dotáhl až na vůdce, jehož úkolem bylo školit nové členy o poslání a zákonech gangu. Postupně jsem se zapletl do řady zločinů souvisejících s drogami a s...   celý článek »

Očarovaná sicilská bula

V roce 1212 opatřil vládce Svaté říše římské Fridrich II. pečetí jednu důležitou listinu. Českým panovníkům zaručovala nezpochybnitelnou dědičnost královské hodnosti. My se vypravíme za záhadami, které tak zvaně...   celý článek »