Chytrý špičkový marketing.
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Očišťování rodových a národních kořenů

První fyzikové dospěli k překvapivému poznání, že „všechny atomy ve vesmíru o sobě vědí“. Po nich objevili i biologové, že všechny rostliny a živočichové v přírodě se vnímají a komunikují skrze impulsy, a to nějakými nezjistitelnými hmotnými...   celý článek »

Kdy se lidé začali zdobit?

Existence ozdob je spojována s počátkem „moderní kultury“. Vědci zdobení spojují s tím, že společnost již byla rozvrstvená a šperky tak mohly vyjadřovat třeba sociální postavení či potvrzovat manželství.   celý článek »

Obětiště Zlíčanů

Kouřim u Kolína založil podle pověsti bratr praotce Čecha Lech roku 653. U hory Řípu se rozešel s bratrem a tři dny postupoval se svým lidem. Nakonec začal stavět město a ohradil je mohutnými valy. Protože mu měl stavbu...   celý článek »

Uvěznění démoni

V mapách častokrát objevíme název Háj, Hájek či Háje. Nijak se nad tím nepozastavujeme, proč také. Ani si neuvědomíme, že podobné názvy vrchů či obcí jsou přímo odvozeny od posvátných pohanských hájů.    celý článek »

Život v rytmu jógy

Pohyb je pro každého člověka nutností. Zbavuje tělo nadbytečných kilogramů, zvyšuje jeho pružnost i odolnost proti nemocem. Jóga je příjemným a prospěšným cvičením, které pomáhá nenásilně a nebolestivě doplnit rezervy...   celý článek »

Co říkají hvězdy - Jaká jste matka?

Patříte k matkám, které jsou na své potomky hodně přísní, vyžadují disciplínu a řád, poslušnost, respekt? Nebo necháváte svým dětem volnější ruku, snažíte se být dobrou kamarádkou a přítelem, skvělým parťákem...   celý článek »

Co s křivdami a výčitkami?

Kdosi moudrý napsal tato slova modlitby: Odpouštíme všem, kdož nám ublížili, a litujeme, že se pro nás karmicky zatížili. Vše vkládáme do Tvých svatých rukou a nechceme nikoho soudit. Jen Ty, vševědoucí a všemilující, dovedeš spravedlivě určit...   celý článek »

Pověsti z Karlštejna

Ve Velké věži na Karlštejně byly po dlouhou dobu přechovávány římské i české korunovační klenoty. Do kaple sv. Kříže, kde nad nimi ve dne v noci bdělo „veškeré vojsko nebeské“ se smělo jen na povolení zemského sněmu...   celý článek »

Na příkaz mrtvých přízraků…

Kouřim u Kolína založil podle pověsti bratr praotce Čecha Lech roku 653. U hory Řípu se rozešel s bratrem a tři dny postupoval se svým lidem. Nakonec začal stavět město a ohradil je mohutnými valy. Protože mu měl stavbu města určit kouř, který prý z....   celý článek »

Kde stál Horymírův hrad?

Pověst o udatném hrdinovi nabízí přehršle míst, kde by se mohlo Horymírovo sídlo nacházet. Horymír měl Šemíka pohřbít před vraty svého dvora v Neumětelích. Jeho sídlo se nedochovalo, zato pomník na návsi ano. Jsme na správné stopě?...   celý článek »

Podzemní chodby

Specifickými podzemními chodbami byly jihomoravské lochy. Bývaly budovány už od středověku kvůli neustálým a nenadálým vpádům uherských a asijských plenitelů. Později byly zdokonaleny pronásledovanými novokřtěnci...   celý článek »

Kosmetika - Ideální čas na omlazení pleti

I když je jaro ještě daleko, doba na zkrášlování a omlazení pleti je teď ideální. Některé kosmetické procedury je vhodné podstoupit právě v zimním čase. Pigmentové skvrny se začínají objevovat po padesátém roce...   celý článek »

Nespravedlivý rozsudek

Louis Joxe (1902-1991) byl během svého nesmírně bohatého života rovněž blízkým spolupracovníkem a důvěrníkem generála Charlese de Gaulla a zejména v době de Gaullova prezidentství se stal jeho energickou a spolehlivou pravou...   celý článek »

1945: Bomby s Jáchymovským uranem?

Spekulace o tom, že na Hirošimu a Nagasaki byly svrženy americké atomové bomby s německým „rodokmenem“ nás zaujaly již na konci devadesátých let. Byl to právě týdeník Spirit, který vám přiblížil historické zákulisí těsně...   celý článek »

Neničte si život perfekcionismem!

Během života udělá řada z nás mnoho chyb. Pokud si jimi doslova nezničíme život svůj nebo někoho jiného, lze je přejít, v lepším případě se z nich poučit, a život plyne dál. Ostatně i část jistého rčení říká, že „chybovat...   celý článek »