Chytrý špičkový marketing.
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Odjíždění „s piclavou“ a „s pitmedem“

Začněme Janáčkem. Když se vracíval z úspěšného provedení svých oper v pražském Národním divadle domů nočním vlakem, říkával svou krátkou ostravskou výslovností, že jede „s piclavou“ – mínil tím „zpit slávou“. Byla to jeho typická humorná...   celý článek »

Hovory s bohem (1)

Na jaře 1992 kolem Velikonoc se mi přihodilo něco neobyčejného. Bůh s vámi začal hovořit skrze mne. Dovolte mi, abych vám to vysvětlil. V té době jsem byl velmi nešťastný; celý svůj život jsem považoval za naprostý neúspěch...   celý článek »

Oblečení pro baculky

Držet krok s paní Módou a přitom mít pár kilogramů navíc může být někdy velký problém. I s konfekční velikostí XXL můžete být ženská k světu. Ani s faldíky kolem pasu nebo přes stehna se nemusíme zříkat...   celý článek »

Osvobozené ženství

Asi nebude nikdo z čtenářů Phoenixu, kdo by nevěděl, do jaké oblasti zařadit jméno Henri Monfort. Tento breatharián, tedy člověk živící se jen pránickou energií (prána, Světlo, kosmická energie, čchi a jiná synonyma…), vzbudil v naší zemi obrovský zájem.   celý článek »

Krachující vztahy

Atmosféra doma houstne, jste nespokojené a všechno vám vadí. Blíží se rozchod, jen si to ještě neumíte přiznat. Tohle je několik typicky ženských symptomů krachujícího vztahu.    celý článek »

Co je to duch?

Duch (od dýchati, dech; podobně jako řec. pneuma od pneó, dýchat, vanout a at. spiritus odspirare, dýchat) znamená původně oživující princip, odlišující živé od mrtvého. Později náboženský a filosofický pojem s velmi širokým a proměnlivým...   celý článek »

Co o nás prozradí den narození

Jednotlivá čísla nesou určité energie a mají své charakteristiky. I datum narození se tak odráží v povaze každého z nás. Paní Hannah J. Nesvadba je numeroložka, která na základě své praxe vyvinula dokonce speciální karmickou...   celý článek »

Proč prožíváme, co prožíváme?

Čtenář Karel T. si v dopise postěžoval: „Už mě to nějak nebaví. Pořád jen něco řeším, valí se na mě jeden problém za druhým. V práci to není nic moc, manželka se se mnou jen hádá, mám strach, že uvažuje o rozvodu.   celý článek »

Jde o dílo Aztéků?

Psal se rok 1912, když americký knihkupec polského původu - Wilfrid Voynich - objevil v klášteře v Itálii ilustrovaný rukopis psaný neznámým písmem. Říká se mu podle nálezce Voynichův a stále zaměstnává pozornost vědců i záhadologů.   celý článek »

Stonehenge v Německu

Jmenuje se Externsteine a jde o výrazný skalní útvar. Nachází se v severozápadním Německu, v Teutoburském lese, v okrese Luppe, ve spolkové zemi Porýní - Vestfálsko, nedaleko města Detmold. Soustava pěti vysokých pilířů...   celý článek »

Políbil každou ženu

„Když muž políbí ženu proti její vůli, pak ona má plné právo ukousnout mu nos, zachce-.li se jí.“ Tak zněl rozsudek anglického soudce nad jistým Thomasem Saverlandem, jenž žaloval Karolinu Newtonovou. Thomas políbil Karolinu proti její vůli a ona ho tak kousla...   celý článek »

Věří, že je duše nesmrtelná…

Herečka Vica Kerekes má na svém kontě bezmála třicítku filmů, které natočila na Slovensku, v Česku a Maďarsku. Mohli jste ji například vidět ve filmech Nestyda, Muži v naději nebo Křídla Vánoc. Narodila se 28. 3. 1981 jako Eva Kerekesová. Její maminka je Maďarka,...   celý článek »

Taje čínského malířství

Čínské malířské umění má hlubokou podmanivou sílu. Ovšem „západní myšlení“ si toho začalo všímat až poměrně nedávno. Do té doby i ti nejzasvěcenější znalci oceňovali jen jeho dekorativnost. Ale přitom právě pochopení...   celý článek »

Strašidelná místa - Kumburská zjevení

Východní Čechy, konkrétně oblast mezi Novou Pakou, tajemným Turnovem a alchymistickým Trutnovem, patří již od 19. století spiritistům, mystikům, mágům, hledačům drahých kamenů a vizionářům. Nádherný kraj plný...   celý článek »

Albánské zvykové právo

Křesťané mají Bibli, Židové Talmud, muslimové Korán a obyvatelé horských oblastí Albánie zvykový zákoník nadřazený všem náboženstvím. Na severu je to Kanun od Leka Dukagjiniho, na jihu pro změnu Skanderbegův zákoník.   celý článek »