ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Kterou barvu máte rádi?

Víte, že jaká barva se vám líbí, takový je váš charakter? Zkuste, zda se najdete v následující charakteristice. Pokud je to červená barva, tak jste zřejmě suveréni, sebejistí, odvážní, nepřehlédnutelní extroverti, co si chtějí život...   celý článek »

Co přinesl výzkum o klinické smrti?

Zážitky blízké smrti jsou popsány už ve starověké evropské literatuře. Pokusy vědecky prozkoumat některé případy se na Západě objevily v 19. století. Výzkumy se provádějí v rámci medicíny, psychologie nebo psychiatrie.   celý článek »

Život albánských žen

V mnoha oblastech Albánie stále ještě platí zvykové právo z 15. století, soubor zákonů (Kanun) určujících pravidla veřejného i soukromého života. Stále se tu praktikuje krevní msta a platí daň z krve. Nesmyslný kolotoč...   celý článek »

Rozhovor s Miroslavem Zelenkou o jeho knize Elegantní bůh

Je běžný pracovní den a opět mi zvoní telefon. Mám ten zvuk ráda, ačkoli někdy přináší i špatné zprávy nebo ne vždy je na druhém konci dobře naladěný volající. Tentokrát to byl hovor příjemný, neboť volal pan Miroslav Zelenka, autor čtenářům...   celý článek »

Co o nás prozradí den narození - 26.?

Jednotlivá čísla nesou určité energie a mají své charakteristiky. I datum narození se tak odráží v povaze každého z nás. Paní Hannah J. Nesvadba je numeroložka, která na základě své praxe vyvinula speciální karmickou numerologii. Sestavila pro nás obecný...   celý článek »

Amulety 3. tisíciletí - amulety nové doby

Připravili jsme pro vás nové amulety, které jsou vytvořeny pro současnou dobu – 21. století, dobu transformace uložené informace, myšlenky, prosby i naděje pro lepší peníze. Vše v našem světě má svoji specifickou vibrační a...   celý článek »

Na konec světa jsem se připravila - rozhovor s Uršulou Klukovou

Uršula Kluková je svérázná postava naší divadelní i filmové scény. Její smích nepřeslechnete a ani si ho nespletete s někým jiným. Dlouhá léta vystupovala v divadle Semafor po boku Miloslava Šimka a Jiřího Krampola, v současnosti se s ní můžeme těšit...   celý článek »

Domácí kosmetika - Krásnější s olivový olejem

Olivový olej se najde v každé domácnosti jako základní surovina pro přípravu pokrmů. Možná nevíte, že se ale hodí na skvělé ošetřování pokožky. Jak být s olivovým olejem krásnější?   celý článek »

Hovory s bohem (3)

Proč je svět v takovém stavu? Tuto otázku slyším nejčastěji. Lidé mi ji dávají od počátku času. Od prvního okamžiku až dodnes jste chtěli vědět, proč to takhle musí být. Vaše typická otázka zní takto: Je-li Bůh dokonalý a milující, proč připustí hladomory,..   celý článek »

Kolik vůní rozezná nos

Lidský čich je ve srovnání s jinými živočichy velmi zakrnělým orgánem. Vůně a zápachy rozeznává člověk pomocí přibližně pěti milionů čichových receptorů, které se nacházejí na sliznici nosu. Prostřednictvím nervových vláken...   celý článek »

Životní styl - Potíže, které číhají v kanceláři

Pracujete v kanceláři? Možná vám ji někdo závidí, protože sedíte celý den v příjemném prostředí. Ale i kancelářské povinnosti s sebou nesou celou řadu zdravotních potíží. Které nejčastější?   celý článek »

Na hlase záleží

Víte, na čem nejvíc záleží při seznamování? Možná vás překvapí, že to nejsou ani dlouhé štíhlé nohy, ani vypracované svaly, ani sexy pozadí nebo módní vzhled. Jak zjistili kanadští vědci, pro opačné pohlaví je atraktivní hlas. Atraktivnější byli pro opačné...   celý článek »

Andělé lásky

Všichni andělé jsou ve své podstatě anděly lásky, protože odrážejí světlo Všemocného, které je láskou, a neustále pracují na harmonickém vývoji vesmíru. Ze všech andělů je však archanděl Hagiel, planetární vládce Venuše...   celý článek »

Andělé ze Sušice

Vrch Stráž nad Sušicí je silným energetickým centrem. Vznik zdejší kaple Anděla Strážce je obrazem krajové zbožnosti a obestřen pověstmi. Nejznámější připomíná příběh dětí, sbírajících lesní plody.   celý článek »

Partnerské vztahy - Tajemství šťastných párů

Říká se, že nejdůležitější je v manželství první rok soužití. Jak radí psychologové, každý z partnerů by se měl vyhýbat snaze chtít přeměnit toho druhého k obrazu svému, respektovat jeho zájmy, jen tak se podaří překonat...   celý článek »