ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Bengálský osvícenec Rabíndranáth Thákur

Před více než sto lety obdržel bengálský básník, prozaik, dramatik, hudební skladatel a malíř Rabíndranáth Thákur (v anglickém přepisu Rabindranath Tagore) Nobelovu cenu za literaturu. Tento pedagog a filozof, propagátor...   celý článek »

Fit na cestách do zahraničí

Není nad to sebrat svých pár švestek a přesunout se někam do teplých krajů. Letní dovolená za oceánem, v exotických krajích ale může přinášet i jistá úskalí. Nákaza. Nezpůsobuje to klimatické zařízení při dlouhé cestě letadlem...   celý článek »

Život nám dává druhé šance!

Slavná česká kartářka a astroložka, Dagmar Kludská, které se také říká Srdcová dáma, se i po letech stále věnuje astrologicko- karetním výkladům, i když už jen tři dny v týdnu. Také sestavuje a moderuje každodenní...   celý článek »

Eva Ova: „Neviditelné, byť jsoucí “ rozhovor s malířkou a prozaičkou Evou Ovou

Evi, píšeš i maluješ. V obojím je pro tebe Duše častým tématem. I to, co se prolíná mezi ní a Veškerenstvem. Zachycuješ její momenty s rovinou ducha… vstupování Duše do hmoty, povznášející myšlenky, božské napojení, podanou...   celý článek »

Existenci vyšší spravedlnosti potvrzuje i zánik a znovuvzkříšení ČSR

Po skončení první světové války se Evropa stala „duchovním spáleništěm“. Její tisícileté křesťanské náboženství zůstalo živé jen v nevzdělaných vrstvách společnosti, ale vědomostní a mocenské elity se staly fakticky agnostickými...   celý článek »

Baculky v plavkách? Proč ne!

Paní Romana z Lounska se nám svěřila: „Letní čas je pro mě noční můrou. Už tři roky jsem nebyla na koupališti. Mám kila navíc, stydím se svléknout do plavek. Koneckonců - pěkné plavky na ženu mých proporcí snad ani sehnat nelze…“...   celý článek »

Rod, rodina a my osobně…

Když si spojíte ruce a vytvoříte z nich pyramidu, tak si můžete znázornit váš rod. Na vrcholu pyramidy, na samé špičce budou nejstarší lidé z vašeho rodu – které jste jako dítě zažili, o nichž něco víte: možná to je váš praděda či prababička,...   celý článek »

Loterie lákala od nepaměti

První dochované zmínky loterii pocházejí zhruba z období kolem roku 200 př. n. l. ze starověké Číny. Také díky ziskům z loterie bylo možno financovat obrovské stavby tehdejší vládnoucí dynastie – příkladem za všechny budiž...   celý článek »

Počítače předběhly panenky

Míč, sportovní náčiní, stavebnice, to byly nejoblíbenější hračky dnešních tatínků. Dětství současných matek poznamenaly hlavně panenky, plyšová zvířátka, knížky nebo společenské hry. Tématem nejoblíbenějších hraček u dětí a jejich...   celý článek »

Park Fénix v Nečtinech

Před 10 lety jsme začali spolu s manželem Jiřím Mikšovským tvořit a stále pokračujeme... tvoříme OBRAZ, do kterého je možno vstoupit. Již kus života jsme věnovali tomuto místu, které před naším vstupem bylo skládkou, kterou jsme...   celý článek »

Jak si užívat života - Nepleťte si stárnutí se stářím

„Hýbejte se!“ volá třiašedesátiletá účetní na odpočinku Nikole Marc. „To je ta nejlepší rada, kterou vám mohu dát. Jsme s manželem v neustálém pohybu. Nemarníme život před televizorem. Jezdíme na kolech, podnikáme pěší túry...   celý článek »

Zelený ostrov

Severovýchodním směrem od ostrova Lipari se vypíná ostrov se dvěma mohutnými sopečnými kužely. Starořekové je nazývali Didyme - Dvojčata. Je to Salina, druhý největší ostrov Liparského souostroví. Jméno dostal podle laguny...   celý článek »

Představujeme: Ezoterika, cestovatele a spisovatele Miloše Matulu

Miloš Matula se snaží lidem předávat návod jak najít sebe sama, poznat se a milovat. Přináší jim do života nejen více lásky, ale učí je i jak být šťastnými, zdravými, jak neztrácet energii v nesmyslných emocionálních konfliktech a...   celý článek »

Mezilidské vztahy - Kdo má přátele, žije déle

Už od základní školy se Bohunka od Jany nehnula, pomáhaly jedna druhé jako opravdové kamarádky. Nic na tom nezměnilo ani to, že se každá rozhodla pro jinou životní cestu, odlišný obor. Stýkaly se spolu na střední škole, dávaly o...   celý článek »

Kam se poděli gentlemani?

Úcta, kavalírství, ohleduplnost - to by měl přinejmenším vyznávat pravý muž. Gentlemenství už ale není v módě. Alespoň to potvrzuje průzkum společnosti Native PR a SCC. Úctu k ženám, slušnost a čestnost kolem sebe...   celý článek »