ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Volby skončily, společenský marasmus pokračuje

Není divu, politická krize posledních deseti let je jen zevní manifestací krize celé západní civilizace. Liberálně-tržní uspořádání je jak v oblasti mezilidských vztahů, tak v oblasti zdrojů planety „u konce s dechem“. Už i optimistům došlo, že pokračující směr zběsilého...   celý článek »

Místo, kde se plní přání

Na náměstí Republiky v Praze stojí kostel sv. Josefa. Býval součástí kapucínského kláštera, který založil v roce 1630 Gerhard z Questenberku. Kostel ve stylu pozdní renesance postavil vedle kláštera v letech 1636 - 1653...   celý článek »

Bránit se vymývání mozku, tak to je velká výzva

A proč myslíte, že jde jen o současnou dobu? Skoro by se dalo říct, že by to mohl být celoživotní úkol. Přece již nezkušení, neinformovaní, špatně vychovaní rodiče začnou předkládat sotva narozenému dítěti „svou pravdu“ podle své úrovně poznání. A co škola?...   celý článek »

Rosekruciáni pokračují ve starověkých egyptských rituálech

Egyptské školy mystérií, nazývané také „domy života“, předávaly své učení iniciátům v chrámech postavených pro tento účel. Podle rosekruciánského učení, které přímo navazuje na poznání starověkého Egypta...   celý článek »

Základ pověstí o elfech

Elfky – divoženky nebyly původně nadpřirozenými bytostmi. Byly to ženy a dívky z masa a krve. Podle pověstí přežívaly poslední zbytky skupin lovců a sběračů poměrně hluboko do středověku. Tento zvláštní národ byl rozšířen v malých, rozptýlených komunitách po...   celý článek »

Bůh chutná jako čokoláda

Pokud se řekne slovo Bůh, každý si představí něco trochu jiného. Někdo vousatého pána na obláčku, někdo matku Přírodu, někdo zdroj, ze kterého vše pochází, někdo řekne, že Boha nikdo nikdy neviděl, takže neexistuje. Pokud zapátráme v různých náboženstvích,...   celý článek »

Strašidelné pověsti z oblasti Krupky

a místě současného jezuitského areálu v Krupce -  Bohosudově se měl už před dávnými časy odehrát  jeden ze zázraků, který předurčil další  události. Tehdy zde ovšem ještě nestálo nic z toho, co  sem nyní jezdí...   celý článek »

Moudrost národa

Televizní dokument o lidech, kteří se celý život zasazovali za určitou ideologii, přímo ji hájili svým tělem, aby ke stáru prohlédli a vzali své celoživotní přesvědčení zpět, byla sonda do nitra nás všech. V televizním pořadu šlo konkrétně o obhajobu...   celý článek »

Zeolit pohlcuje pachy

Barva: Bezbarvý, bílý, modrý, broskvový. Vzhled: Všechny velikosti, často jako srostlice krystalů. Výskyt: Dostupný ve specializovaných obchodech. Naleziště: Velká Británie, Austrálie, Indie, Brazílie, Česká republika...   celý článek »

Jak poznáme, že je ten „pravý“?

Jste zamilovaná a domníváte se, že jste našla svého vysněného prince? Zda je to opravdu ten „pravý“, vám nikdo s jistotou nepotvrdí. Jsou ale určité náznaky, které zvyšují pravděpodobnost trvalého vztahu.   celý článek »

Kotyz – Zlatá brána, vstup do podsvětí

Na západním výběžku korálového útesu, známého jako Zlatý kůň a proslulého krápníkovými jeskyněmi (nedaleko Berouna), se nachází místo, zasvěcené dávné podsvětní bohyni Kotyz. Její obraz se zachoval v místních...   celý článek »

Tajemství dlouhověkosti paní Luby

Paní Lubu jsem obdivovala v době svého dětství a mládí, obdivuji ji i v nynějším věku zralém. Je pro mě vynikající herečkou, která dokáže ztvárnit jakoukoli roli. Je pro mě bytostí, která silně působí svým charismatem, svým vyzařováním až magickým, je pro mě...   celý článek »

Svatý kámen – světelné jevy

V údolí mezi šumavskými lesy, nedaleko Rychnova nad Malší je od pradávna doloženo uctívání podivné dvojice obrovských balvanů, oddělených úzkou mezerou. Podle pověsti to byl původně kámen jeden, který se sám od sebe...   celý článek »

Jihlava – svítící podzemní chodba

Rozsáhlý několikapatrový labyrint jihlavských podzemních chodeb začal přitahovat pozornost milovníků záhad, když se objevily zprávy o tajemné svítící chodbě. Leží v hloubce asi 11 metrů pod povrchem u kostela sv. Ignáce.    celý článek »

Mayská civilizace – Palenque

Tato lokalita na okraji džungle (kolem 400 - 810) se nachází na jihozápadním okraji mexického poloostrova Yukatán. Na jihu se majestátně zdvihá slavný chrám nápisů stupňovitá pyramida k jejíž zastřešení vede vzhůru...   celý článek »