ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

KULTURA, Literatura, Historie, Umění, Ostatní

Tajemství fotografické paměti

Věříte tomu, že lze přečíst napínavý román za pouhou hodinu, aniž byste vynechali některou ze stránek? Metodou tak zvaného fotografického čtení lze bez problémů zhltnout až pětadvacet tisíc slov za minutu!   celý článek »

Co zkracuje život

Vysokého věku se dožívají častěji ženy než muži. Podle výsledků výzkumů za to krásnější polovina lidstva vděčí genetické výbavě. Za kratší život pánů může fyzická práce, větší zodpovědnost, hodně stresu, často přeceňují...   celý článek »

Představujeme: Patrika Josífka, terapeuta a mayského Strážce dne

Patrika Josífka přivedla k ezoterice před sedmi lety velká životní krize. Tehdy ztrácel víru v sebe, ve smysl života, v rodinu. V jednu chvíli v něm cosi „zemřelo“, jak říká. Uvědomil si, že nejlepší bude začít ve všem znovu...   celý článek »

Co dělat při otravě houbami

Úporné zvracení, bolesti hlavy, bušení srdce, rozšíření zorniček a poruchy vidění. Tak se může člověk cítit po požití muchomůrky červené nebo tygrované. Čechratka podvinutá může vyvolat i smrtelnou alergicko-imunitní reakci.   celý článek »

Svatográlská mysteria (1)

„Říkáš, že toužíš po Grálu. Bláhový člověče, rmoutí mne, když to slyším. Neboť žádný člověk nemůže Grál nikdy získat, dokud není znám na nebesích a jeho jméno není u Grálu vysloveno. To ti o Grálu musím říci, neboť vím, že tak tomu je, ...

   celý článek »

Stojí svět před dalšími ekonomickými otřesy?

O ekonomické krizi ve světě se už nějaký ten rok hovoří. Budeme-li konkrétní, její počátky jsou spojeny s rokem 2008. A jak ukázaly nedávné události, přes jisté oživení zdaleka není za námi. Daly se další problémy...

   celý článek »

Důkazy o prehistorických civilizacích

Jednou z nejslavnějších řeckých archeologických lokalit je prehistorické město Akrotiri na jihu ostrova Santorini. Objevená osada patřila k nejvýznamnějím centrům tehdejší doby v celém Egejském moři.   celý článek »

S mandlovým olejem rozmazlujte svoje tělo

Oleje jsou nejstarší používanou kosmetickou složkou. Lze je považovat za univerzální zkrášlovací prostředek, a to bez ohledu na typ pokožky. Úžasné účinky mandlového oleje znali už obyvatelé starověkého Řecka, kteří ho považovali...

   celý článek »

Nekamenujte proroky!

Tak volal v jedné ze svých Večerních písní básník Vítězslav Hálek. I když to kamenování v jeho podání mělo symbolický smysl a těmi proroky myslel básníky, jimž se nevedlo zrovna nejlépe, je skutečné kamenování...   celý článek »

Život v rytmu jógy

Pohyb je pro každého člověka nutností. Zbavuje tělo nadbytečných kilogramů, zvyšuje jeho pružnost i odolnost proti nemocem. Jóga je příjemným a prospěšným cvičením, které pomáhá nenásilně a nebolestivě...   celý článek »

Vzkaz v láhvi

V rámci experimentu Asociace mořské biologie ve Velké Británii bylo v letech 1904 až 1906 vhozeno do Severního moře celkem 1000 láhví. V každé byla pohlednice se vzkazem, respektive žádostí, aby byly láhev i zpráva zaslány...   celý článek »

Král růžových mystiků svatý František

Jedním z nejvýznamnějších světců je jistě svatý František. Zosobňuje ideál pokory a oddanosti Bohu, kromě toho byl i mystikem. Odkud vlastně získal své mimořádné znalosti? Dovedl se snad napojit na tzv. kosmické informační...

   celý článek »

Čeho se lidé nejvíc bojí

Neexistuje člověk, který by se něčeho nebál. Bezdůvodný strach se může dostavit z nejrůznějších věcí a situací. Neovladatelnou úzkost mohou lidé pociťovat při pohledu na hady, v příliš stísněných prostorech...   celý článek »

Nejčastější lži

Ruku na srdce, kdo občas nezalže nebo si nepřikrášlí pravdu? Ženy nejčastěji tají svou skutečnou váhu a mají tendenci si nějaký ten kilogram ubrat. Stejné je to s přiznáním svého věku nebo s počtem sexuálních partnerů.   celý článek »

Patronem překladatelů je sv. Jeroným

Mezinárodní den překladatelů připadá na 30. září a svátek sv. Jeronýma, jenž je patronem právě překladatelů. Tlumočníci jsou v dnešní době určitě nepostradatelní, neboť celý svět se globalizuje a propojuje a s nástupem...   celý článek »