Chytrý špičkový marketing.
view counter

VZDĚLÁNÍ, Studium, Práce, Ostatní

Přechod do vyšších dimenzí, energií

V poslední době se dost mluvilo i psalo o tom, že se tok času zrychluje, planetu Zemi a tedy i lidstvo čeká přechod do vyšší dimenze, do vyšších vibrací. O tom, zda se tak skutečně děje a co to znamená, jsme si povídali s...   celý článek »

Úvod do ezoteriky (2)

Tajemné, jednou zatracované a jindy vyhledávané umění magie je především schopností síly. S energií musí být v magii nakládáno v duchu umění – čili přesně, jemně a s citem. V dřívějších dobách, kdy magie patřila k obecnému...   celý článek »

Představujeme: astroložku Helenu Vilemínu Čadanovou

Člověka nelze strčit do jednoduché škatulky - Se čtenáři Spiritu letos v září do Řecka pojede astroložka a odbornice na výživu Helena Vilemína Čadanová z Prahy, která se mimo jiné věnuje také aromaterapii a mnohým dalším oborům...   celý článek »

Úvod do ezoteriky (1)

Cykly světa a tajemství života - Co bylo před vznikem našeho vesmíru? Málokdo si dokáže představit „nic“, ve kterém neexistuje ani čas, ani prostor. Dávné tajné nauky nejen tvrdí, ale také přesně...   celý článek »

Šaman nebo šarlatán?

Paní Romana Z. si postěžovala: „Řešila jsem vztahové problémy a rozhodla se využít pomoc šamana. Vypadal dobře - oblečený po šamansku, používal nějaké bubínky a vykuřovadla. Za rituál a konzultaci u něj jsem dala zhruba...   celý článek »

Komunikace s vlastní duší (6)

V předchozích dílech jsme se zabývali poznáváním nástrojů a možností komunikace se svou duší. Kontakt s duší je nezbytný k našemu sebepoznání, k procesu uvědomování i k našemu přežití. A právě přežití je hlavním úkolem složky duše, kterou...   celý článek »

Některé aspekty inkarnací a kosmické hry

Pro komplexnější poznání skutečnosti je důležité si uvědomit, že máme výrazně omezenou schopnost chápat složité obrazy z vyšších úrovní poznání (pokud nejsme ve stavu rozšířeného vědomí). Často se stává, že obrazy a informace, které obdržíme...   celý článek »

Magické symboly

Kruh - Kruh symbolizuje ducha. Jedná se o nejuniverzálnější symbol magie. Jeho nepřerušená linie představuje dokonalost, věčnost a nekonečný cyklus stvoření, zániku a obnovy. Horizontálně dělený kruh značí silné protiklady obsažené...   celý článek »

Astrologický náhled na rok 2015

Na co bychom se měli připravit nebo si dát pozor v příštím roce? Konstelace pro nás hodnotil pražský astrolog Pavel Hanzal… Zajímavé astrologické okamžiky roku 2015 - Uran - planeta nezávislosti a rychlých impulsů...   celý článek »

Poznávání řádu stvoření (6)

Třicáté druhé klíčové poučení: V duchovní rovině reality není dovolena msta a odplata. Ježíš: „Kdo vás uhodí do pravé tváře, nastav mu i druhou. Milujte nepřátele své!“ (Mt 5, 38-48). Zdánlivě nespravedlivé a nesmyslné pokyny...   celý článek »

Komunikace s vlastní duší (5)

V procesu lidského vývoje a sebepoznání je komunikace s vlastní duší nezbytná a proces uvědomování je spojen s naším přežitím. Připomeňme si, že centrem vědomí je složka duše, kterou nazýváme vědomé já neboli ego, jež...   celý článek »

Vztahy podle životních čísel

Astroložka, kartářka a numeroložka, Daniela Hannah, potvrzuje, že životní čísla naznačí, proč si s někým rozumíme lépe a s jiným člověkem se častěji hádáme. Nejprve si připomeňme, jak se vypočítá životní číslo. Jde o postupný součet všech číslic v...   celý článek »

Andělské léčení

O andělech se tvrdí, že jsou to naši boží pomocníci. Mohou nám pomoci kdykoli a s čímkoli, stačí je jen požádat. A mohou nám tedy být prospěšní i v případě zdravotních potíží, jak potvrzuje bylinář a proutkař Jiří Tomášek z Příbramska. Ten ve své...   celý článek »

Mayský strom života

Podle současné vědy se mayská civilizace začala rozvíjet v srdci tropického pralesa na jihu dnešního Mexika a v Guatemale asi kolem roku 2000 př. n. l.. Vrcholu dosáhla mezi 7. a 9. stoletím po Kristu. Podle vyprávění stařešinů mayských kmenů jso...   celý článek »

Poznávání řádu stvoření (5)

Příběh o svatbě v Káni Galilejské (J 2, 1-12) Tento příběh z Janova Evangelia dává při vcítění se do děje možnost jej vykládat několika způsoby. Obvyklé je děj vnímán způsobem, který představuje Ježíše v roli divotvorce, který je...   celý článek »