ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

VZDĚLÁNÍ, Studium, Práce, Ostatní

Zapomenuté zázračné schopnosti (4)

Vidět neviditelné… Nezní to příliš paradoxně? A co je to vlastně „neviditelné“? Není to jenom něco přehlédnutého? Mám řadu známých, kteří dokážou vidět auru. Je aura viditelná, nebo neviditelná? Hajný vyprávěl o zvěři, která se často...

   celý článek »

Rituály úplňků a novoluní

Rituály nám mohou pomoci cosi změnit, nastartovat novou etapu v životě. S rituály aktivně pracuje astroložka, kartářka a spisovatelka Martina Blažena Boháčová a na základě svých zkušeností ty nejlepší zařadila do svých...

   celý článek »

Magická čísla a my

Na počátku bylo slovo, ale možná, že na počátku byla spíše číslice. Jak známo, počítal Stvořitel své pracovní dny a odpočíval právě dne sedmého. Tak nabyla sedmička na důležitosti... Člověk potřebuje od pradávna zkoumat svět. Zkouší...

   celý článek »

Zapomenuté zázračné schopnosti (3)

Pokud se hovoří o jasnovidcích, rozumí se tím obvykle jasnovidní lidé. Ale jsou schopností „nahlížet za oponu“ nadáni jenom lidé? O kolika případech, kdy za oponu uměli nahlížet i živočichové, se můžeme dočíst. Kolik je svědků mezi...

   celý článek »

Učení o reinkarnaci

Převtělováním se zabývala jako první indická filozofie a později se rozšířila i do dalších náboženství. Reinkarnací se dají vysvětlit některé osudy lidí, jež nechápeme. Důležitým prvkem lidské osobnosti je duše, která...   celý článek »

Škola – konec zlatých časů?

V poslední době bylo napsáno mnoho článků o českém školství. Jistě, konec školního roku k tomuto tématu přímo vybízí. Je to čas rekapitulování, uzavírání, známkování, hodnocení, očekávání dnů příštích. Bohužel většina úvah o našem...   celý článek »

Zapomenuté zázračné schopnosti (2)

Pokud se člověk zabývá životopisy slavných lidí minulosti a životy slavných lidí současnosti, nachází v jejich životech události, které se vymykají logice. Takové události se nacházejí ale i v životech lidí, kteří nejsou proslulí. Ovšem u nich...   celý článek »

Dana Bufka (USA): kabala – dávná moudrost

Původem rodačka z Prahy žije a pracuje od roku 1980 v USA. Studovala The Kabbalah Center v Los Angeles, kde byl jejím učitelem Rabbi Chaim Solomon. Dále absolvovala studium jasnozřivosti, práce s energií a ...   celý článek »

Úvod do ezoteriky (4)

O kabale, jejím významu, smyslu, počátku, případně možnostech kolují mnohé zvěsti psané laiky, které nepřesně nebo nepravdivě popisují její význam. Pokusme se teď podívat na tuto tajemnou nauku jednak v historicko-magických,...   celý článek »

Zapomenuté zázračné schopnosti (1)

Když člověk hovoří ve společnosti o jasnovidnosti, někdy žasne, kolik lidí ji v té nebo v oné podobě zažilo. Kolik lidí má, ať už osobně, nebo ve svém okolí, zkušenost s „jasnozřením“, s předtuchou. Nebo s jinou neobvyklou...   celý článek »

Planetárný vlivy během týdne

V návaznosti na výklad souvislostí jednotlivých dnů v týdnu s jednotlivými planetami, uveřejněný v minulém čísle, pokračujeme pondělkem. PONDĚLÍ – MĚSÍC – archanděl Gabriel (kov stříbro, obilovina rýže, stromy topol, vrba...   celý článek »

Úvod do ezoteriky (3)

Člověk je vrcholem stvoření. Toto tvrzení platí, pokud je říkáme z pozice lidské, nikoliv z pozice obecné. Pro každé sebeuvědomující se stvoření je totiž vrcholem vývoje právě jeho druh. Uvědomíme-li si svoje lidství,...   celý článek »

Černá magie? Na tu narazíte všude!

Co svět světem stojí, člověk vždy využíval magii ve svůj prospěch. Ovšem jeho pohnutky zdaleka nebyly jen nezištné, tedy magické obřady nesloužily pro dobro všech, jichž se týkaly. S tzv. černou magií se zkrátka můžete setkat v historii i ...   celý článek »

Přechod do vyšších dimenzí, energií

V poslední době se dost mluvilo i psalo o tom, že se tok času zrychluje, planetu Zemi a tedy i lidstvo čeká přechod do vyšší dimenze, do vyšších vibrací. O tom, zda se tak skutečně děje a co to znamená, jsme si povídali s...   celý článek »

Úvod do ezoteriky (2)

Tajemné, jednou zatracované a jindy vyhledávané umění magie je především schopností síly. S energií musí být v magii nakládáno v duchu umění – čili přesně, jemně a s citem. V dřívějších dobách, kdy magie patřila k obecnému...   celý článek »