Chytrý špičkový marketing.
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Co je to ho’oponopono (1)

V posledním čase se hnedle každý měsíc někde na světě, zejména v Americe, vynoří nová idea, nový směr psychoterapie, obvykle v podobě knihy, videokurzu nebo působivých přednášek. Z některých knih se stanou dokonce bestselery...   celý článek »

Příběhy z grafologie (16)

„Prosím o pomoc mé sedmnáctileté dceři, která se někdy chová tak, že jsem z toho zoufalá,“ napsala mi paní M. z Kladna. Podíval jsem se na zaslaný rukopis dcery a vůbec jsem se matce nedivil. Písmo je na její věk zcela...   celý článek »

Alergie na sperma

Neschopnost otěhotnět má mnoho příčin, některé jsou známé, jiné méně. - Jednou z příčin, o nichž se málo ví a málo mluví, je alergie na sperma. Mnoho párů, kterým se nedaří počít potomka, po anabázi všemožných...   celý článek »

Nezapomínejme na zdravé letní ovoce

Meruňky - mají velmi vysoký obsah beta-karotenu, který má vliv na snížení rizika srdečního infarktu, podporují dobrý zrak, zdravou kůži, vlasy a nehty. Obsahují vitamin C a zejména sušené jsou jeden z nejvhodnějších zdrojů draslíku a železa. Díky...   celý článek »

Labradorit – mystický kámen plný léčivého ohně

Mysl a hmota. Navzájem se prostupují, a tak mohou budit zdání stejnorodosti. Ve skutečnosti je však jedna nadřazena té druhé. Dočteme se o tom ve všech duchovně orientovaných knihách, tvrdí to známí mystici a filosofové, a...   celý článek »

Řepa na depresi

Jste-li frustrovaní, může vám pomoci paprika. Lusky papriky dají do pochodu látkovou výměnu v mozku, a to díky velkému obsahu vitaminu C a skupiny B, beta karotenu a zinku. I půl papriky denně zastaví všechny tlaky beznaděje.   celý článek »

Superpotraviny (2)

Dnes se blíže podíváme na další ze čtrnácti superpotravin. Ta, o níž budeme mluvit jako první, původně rostla na pobřeží Středozemního moře, pěstovali ji Římané, následně Italové a dnes je rozšířená po celém světě. Italští emigranti...   celý článek »

Bylinky na každou chorobu - Routa - báječný osvěžovač

Podobně jako většina kořeninových bylin pochází ze Středomoří. Ve starověku i ve středověku sloužila jako koření k aromatizaci salátových zálivek, šťáv, různých kvašených nápojů, k osvěžení bylinkových másel, rybích pokrmů...   celý článek »

Koupel při kožních potížích

Koupele s přidáním olivového oleje jsou vhodné nejen proti suché pokožce, ale také při kožních onemocněních, jako je například lupénka, atopický ekzém či akné. Při dlouhodobém používání pokožka zůstává hebká a vláčná...   celý článek »

Kurkuma bojuje proti rakovině slinivky

Pravděpodobně jste již slyšeli o pozoruhodných zdravotních přínosech spojených s kulinářským kořením kurkumou a její antioxidační složkou kurkuminem. Nyní, nejnovější zprávy naznačují, že může mít i potenciál jako lék...   celý článek »

Judy Fraser – britská terapeutka keltského původu poprvé v ČR

O Judy jsem poprvé slyšel, když o ní vyprávěla majitelka hotýlku Village House, kde pořádám své semináře, paní Míta Kaněrová. A jelikož vyprávění bylo vskutku zajímavé, dohodli jsme se, že budu paní Judy kontaktovat v jejím působišti...   celý článek »

Pitný režim v horku nepodceňujte

Při vysokých teplotách je třeba brát upozornění na pitný režim od odborníků velmi vážně. Při výrazném úbytku tekutin se snižuje naše výkonnost a mohou nastat i další vážnější zdravotní komplikace.   celý článek »

Bylinky na každou chorobu - Medicína z černého bezu

V červnu až červenci kvete černý bez krásnými bílými květy. Již naši předkové znali jeho léčebné účinky. Pro lékařské účely se sbírají květy. Nastříhané květy sušíme tak, aby se nezapařily, nejlépe zavěšené na šňůrkách, a to vždy ve...   celý článek »

Srdce v ohrožení

Srdce je jedno z nejvýkonnějších čerpadel. Není bez zajímavosti, že pracuje již sedm měsíců před naším narozením v matčině lůně a stará se již ve vyvíjejícím se plodu o krevní oběh. Srdce nikdy neodpočívá. Mezi stahy se v několika...   celý článek »

Novodobé očkování = Ruská ruleta? (1)

V posledních letech výrazně narůstá počet lidí, zvláště rodičů malých dětí, kteří mají obavy z povinného očkování, kteří jsou přesvědčeni, že čím více a čím dříve jsou jejich děti očkovány, tím více zdravotních problémů pak mají...   celý článek »