Chytrý špičkový marketing.
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Moc ohňových rituálů

Rituál je situace či chvíle, kdy soustředíme svoji mysl na jednu činnost. Oheň se používá v mnoha kulturách na zesílení účinku rituálu a jako prostředník mezi naší myšlenkou a stvořením reality. Pro Maye je bohem Slunce, představuje ho oheň...   celý článek »

Zázvor proti bacilům

Zázvor známe jako koření ve vánočním cukroví, v mase, limonádách a také v pivu. Už mnohem méně se ví o tom, že má rovněž skvělé léčivé účinky, neboť pomáhá proti astmatu, vysokému tlaku, jaterním chorobám a mnoha dalším neduhům. Američtí vědci...   celý článek »

Co přinesl výzkum o klinické smrti? (2)

Skutečnost či halucinace… V roce 1981 byla založena Mezinárodní asociace pro studium blízké smrti (IANDS), která zkoumá prožitky blízké smrti (NDE) a jejich účinky na životy lidí. I když lidé, kteří si klinickou smrtí prošli, tvrdí, že jejich...   celý článek »

Což takhle dát si špenát?

Špenát bývá označován za krále zeleniny. Lidoví léčitelé doporučují obklady z vařených listů namáčených v olivovém oleji přikládat na žaludek při onemocnění trávicího traktu nebo zápar ze semen užívat při zácpě a zpomalené peristaltice střev. Vitamin C, který...   celý článek »

Chraňte nohy před plísněmi

Plísně na nohou se objevují s nadcházejícím létem mnohem častěji než v průběhu roku. Rizikovým faktorem výskytu mykóz nohou se může stát i běžné nošení uzavřené, neprodyšné obuvi, punčoch a ponožek z umělých, nesavých materiálů. K...   celý článek »

Roztroušená skleróza, Biosynchron a zázrak?

Zatímco roztroušená skleróza (RS) je zdravotnické i široké veřejnosti dobře známé onemocnění, tak Biosynchron (BS) je dosud málo znám jak mezi laiky, tak i mezi odborníky. Předkládáme základní informaci o této nové podpůrné léčebné metodě a jejím...   celý článek »

Sběr léčivých bylin - Vlaštovičník větší (Chelidonium majus)

Tento rok je oproti loňskému poněkud výjimečný, protože většina bylin vykvetla dřív než obvykle. Platí to i o vlaštovičníku větším, který je jednou ze skutečně mimořádných současných rostlin. Bylinářka Maria Treben ho dokonce zařadila ve své knize Byliny z Boží...   celý článek »

Jídlem proti vráskám

Proti stopám času můžeme bojovat nejrůznějšími způsoby. I když se nám zdá, že tou nejúčinnější bývá kvalitní kosmetika - drahé krémy, pravidelné masáže, regenerační séra, je to pravda jen částečná. Proti předčasným vráskám funguje i správně...   celý článek »

Přírodní lékárnička

Díky léčivým účinkům různých částí byl kdysi bez černý nazýván „přírodní lékárnička“. Dnes se hojně využívají pouze bezové květy, i když bylináři ještě občas vyrábějí z mladých řapíků a listů tradiční „zelenou mast“.   celý článek »

Chutná bylinka z luk a zahrad

Paní Naďa V. do redakce poslala fotografii ze své zahrady a píše: „Mám kouty zahrady plné těchto drobných kvítků. Babička těm modravým kytičkám říkávala bouřka, ale jak se to jmenuje doopravdy? Likviduji to jako plevel...   celý článek »

Zasluhuji si…

Zasluhuji si… Zvláštní slůvko, které máme až příliš často spojeno s nepříjemnými věcmi. „Zasloužil bys pár facek…“ „Každý má, co si zaslouží“, čímž ale zpravidla zase myslíme to špatné. Zkrátka se zásluhami to v našem životě není nijak...   celý článek »

Pránariánství (bretariánství) z různých úhlů pohledu

Bretariánství se stalo v poslední době určitým módním prvkem, ale provází jej některé nejasnosti a nepřesnosti. Úkolem tohoto textu je pokusit se některé aspekty kolem bretariánství objasnit. Otázka je, jak definovat bretariánství. Kde...   celý článek »

Dietní hit nosí nebezpečí!

Strava bez lepku, bílkoviny z pšenice, ječmene, žita, je jedinou možností pro nemocné s celiakií. To je autoimunitní onemocnění tenkého střeva, které je citlivé právě na lepek. V poslední době se ale stala i módním hitem v hubnutí. Odborníci přitom...   celý článek »

Odhoďte stres, budete šťastnější

Často si stěžujete, že jste v jednom kole a čas je vaším nepřítelem? Spěchem ale ničemu nepomůžete. Jak se dostat do psychické rovnováhy, neztrácet dobrou náladu? K přílivu energie vám může pomoci několik následujících tipů:   celý článek »

Magie květin (3)

Jistě, že si můžeme osvojit poznatky bylinářství, například že meduňka uklidňuje a lépe se po jejím čaji spí apod. To je přístupné každému a bez námahy. Zde nám však jde o hlubší proniknutí k podstatě oněch zdravotních účinků. Následujícími meditacemi...   celý článek »