ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Placebo dává naději

Co je vlastně placebo a jak funguje? Pacientům jsou podávány „nové zázračné léky“, třeba jen obyčejné vitaminy nebo cukrové pilulky, které vyřeší zdravotní problém, a zkoumá se, zda a jak budou působit na nemocné.   celý článek »

Tajné starodávné učení súfijských mnichů – enneagram vztahů

Lidská povaha je košatý strom. Větvičky jsou jak naše lidské příběhy: rozprostřené do všech stran. A listy stromů? Ty odívají holé „cesty větví“ tajemstvím – jako když člověk kráčí po své životní cestě a přemýšlí, co ho asi potká. A vykvete-li na stromě...   celý článek »

Vyhněte se krasavicím!

Zvláště tehdy, když chcete přestat kouřit. Až osmdesát procent kuřáků by se rádo zbavilo svého zlozvyku, avšak jejich snaha je neúspěšná. Se zajímavým zjištěním přišli vědci z Tchaj-wanu. Ti tvrdí, že muži, kteří se pokoušejí vymanit ze závislosti na...   celý článek »

Stonožky a medicína

Badatelé z celého světa vedou polemiky o tom, jakou soli by mohl hrát jeden druh stonožek v medicíně. Nedávno totiž čínští a australští výzkumníci u jistého členovce objevili látku tišící bolest. Konkrétně se jedná o stonožku žijící...   celý článek »

V kombinaci s léky - Které potraviny mohou škodit

Někdo se bez léků v životě neobejde, jiný po nich sáhne v případě, že ho něco trápí a koupí si je ve volném prodeji v lékárně. Patříte k těm, kteří si před jejich užíváním pozorně přečtou příbalový leták od výrobce a nechají...   celý článek »

Zázračný nápoj, který léčí

Vliv vína na zdraví je zkoumán po tisíce let. Už Hippokrates trval na tom, že víno není jen obyčejný nápoj, ale zázračná tekutina s léčivými účinky. Mnohé studie potvrzují, že sklenička vína denně prospívá našemu tělu. Požitkářští Francouzi označují víno...   celý článek »

Chcete přestat kouřit?

Zatvrzelým a vášnivým kuřákům je asi zbytečné doporučovat, jak by se měli nejlépe dalšího kouření vyvarovat. Těm, kteří však s odnaučováním již začali a mnohdy bojují s tím, zda vydrží nebo podlehnou, se může hodit několik rad.   celý článek »

Bylinka na každou chorobu - Zázvor - účinkuje na všechny choroby

Pochází z Asie, kde se dodnes v jihozápadní části pěstuje. U nás je celoročně běžně k dostání v supermarketech. Ve starověku byl zázvor považován za lék na všechny choroby. Podle tibetské medicíny se má zázvorový...   celý článek »

Meditace

Slovo, které v některých lidech vyvolává nejistotu, obavy ze života odtrženého od reality, a jiné láká jako cesta k porozumění životu, sobě. Všichni se shodneme v tom, že je to změněný stav vědomí. Pojďme zjistit, jak ji vnímá psycholožka –...   celý článek »

Pohyb - základ života

Pohodlný způsob života, dlouhé večery, nevlídná zima, to vše většinou vede k nezřízené chuti k jídlu, přejídání, zahánění stresu sladkostmi, ale také vysedávání před televizní obrazovkou nebo monitorem počítače. Jak se zbavit nadbytečných kilogramů...   celý článek »

Jak moc solíte?

Patříte také k těm, kteří si jídlo přisolí, aniž by ho ochutnali? Podle vědců může nepřiměřené solení škodit dokonce víc než tabák. Za dostačující množství soli se považuje příjem asi 1,5 gramů, přičemž denně většina lidí do těla dostane až kolem...   celý článek »

Ženy v přechodu - Co pomůže při návalech

Není to nic, co by ženu přímo ohrožovalo na životě, ale jsou dost nepříjemné. Návaly horka se často dostavují v menopauze, ale mohou se objevit také jako vedlejší účinek při užívání některých léků. Co pomůže při návalech, jak jim...   celý článek »

Novinka, jež chrání mozek

Představte si, že se vám silně motá hlava, máte podezření na mozkovou mrtvici, čekáte v nemocnici na vyšetření CT nebo na magnetickou rezonanci… a drahocenné minuty utíkají. Nový test dokáže rychle odhalit, jestli jde o mrtvici nebo o jiný problém,...   celý článek »

Přírodní elixír mládí

Chřest je zdrojem mnoha prospěšných vitaminů, minerálů a dalších látek s blahodárným vlivem na naše zdraví a je jedním z druhů zeleniny, které můžeme oprávněně nazvat elixírem mládí. Má pozitivní vliv na naši celkovou vitalitu...   celý článek »

Na nespavost s levandulí

Trsnatě větvený polokeřík je až 60 cm vysoký s přisedlými, čárkovitými, na okrajích podhrnutými, 2,5-5 cm dlouhými listy. V mládí jsou listy šedoplstnaté, později zelenavé a na spodní části žláznatě tečkované. Květy jsou drobné...   celý článek »