Chytrý špičkový marketing.
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Jedlé rostliny v přírodě

Chcete obohatit svou kuchyň spoustou nových chuťových odstínů a hotovým ohňostrojem neznámých vůní? Planá zelenina není jen chuťovým, ale i zdravotním obohacením našeho jídelníčku. Obsahuje podstatně víc vitaminů...   celý článek »

Ženy a osteoporóza

Osteoporóza je chronické onemocnění kostí, kterým trpí šest až osm procent populace. Jde o chorobu látkové výměny, která se projevuje ubýváním množství kostní hmoty a poruchami mikrostruktury kostí. Množství kostní hmoty je do jisté míry vrozené. Jestliže trpí...   celý článek »

Zatočte s bolestí – fyzioterapie pomůže!

Tenisový loket je ve skutečnosti onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu, které postihuje cca 3% populace. Toto onemocnění se vyskytuje u mužů i u žen ve stejném měřítku. V přechodu šlachy...   celý článek »

Nemoc špinavých rukou

Infekční žloutenka, odborně zvaná virová hepatitida, patří k nakažlivým onemocněním způsobeným viry, které napadají jaterní tkáň. Žloutenka typu A je také nazývána nemocí špinavých rukou. Virus se z organismu vylučuje stolicí a může být přenesen přímo, například...   celý článek »

Jak se medicína dostala na scestí (4)

Zdraví celé západní společnosti se dostalo na sestupnou spirálu. Platí příslovečné – vyhnání čerta ďáblem. Zabývat se hledáním duše, jemných energií, lidské elektřiny, magnetizmu, komunikace uvnitř těla apod. je stejně jako dřív v medicíně nepřípustné...   celý článek »

Co s bolestí hlavy

Léčení vodou - hydroterapie - je známé už tisíciletí a i doma si můžeme vyzkoušet léčebné účinky, které mohou ulevit od bolestí hlavy. Dejte si teplou až horkou sprchu a nechte vodu padat na krk, ramena a záda nejméně pět minut.   celý článek »

Potraviny pro mozek

I mozek potřebuje kvalitní výživu. Víte,že strava může ovlivnit, aby nám to lépe myslelo? Podle nejnovějších zjištění bylo prokázáno, že jednoduchý cukr způsobuje útlum a naopak proteiny podpoří koncentraci a paměť. Jaké účinky mají některé potraviny na...   celý článek »

Magie květin (1)

Víme, co nám roste před domem či na zahrádce? Nebo raději – víme, podle čeho si chceme volit osázení záhonu? Nebo – co k nám od země vzhlíží při procházkách přírodou? Máme květenu jen jako rozmar pro hezký pohled očí? Nebo je tu něco víc?...   celý článek »

Spojte příjemné s užitečným

Které znamení zvěrokruhu je nejvášnivější? Pokud chcete zůstat dlouho mladí, líbejte se. Časté líbání dokáže vymazat z tváře přibývající roky, soudí jedna zahraniční studie. Polibek má ale spoustu dalších pozitivních účinků na organismus...    celý článek »

Bylinky z přírody - Koření kozího cecku

Když jaro nastupuje v plné síle můžeme se směle vydat do přírody na bylinky. V dubnu si lze zajistit kořen čekanky obecné - lidově čaganka, cikorie, koření svatého Petra, německá káva, koření kozího cecku, ale také podražník. V červenci a září se sbírá celá...   celý článek »

Nejste v pohodě?

Deprese je pro člověka nelehké období, kdy vidí všechno černě, budoucnost je beznadějná, trpí stavy napětí. Co jíst, když… … máte agresivní projevy? Vhodný je kefír, jogurt, tvaroh a různé druhy ovoce.Výbušní jedinci se uklidní neslazenými ...   celý článek »

Živitní styl - Desatero spánkové hygieny

Víte, že na první jarní den připadá Mezinárodní den zdravého spánku? Jeho hlavním smyslem a cílem je informovanost o poruchách spánku mezi laickou i odbornou veřejností, o prevenci a možnostech léčby.    celý článek »

Syndrom bolestivého ramene

Slovo syndrom obecně označuje onemocnění, které se projevuje souborem typických příznaků a hlavním příznakem u tohoto syndromu je bolest v oblasti ramene často spolu s poruchou hybnosti v rameni. Bolest v rameni může vznikat z mnoha příčin, které lze v zásadě...   celý článek »

Nenechte si kamenovat žlučník!

Žlučové kameny, jak už název napovídá, se vyskytují hlavně ve žlučníku (i když mohou doputovat i na mnohá jiná místa), proto o něm několik slov na úvod. Žlučník (vesica fellea) je umístěn na spodní straně jater (hepar) v malé prohlubni. Je to menší váček...   celý článek »

Fytoterapie

Jak se připravuje odvar z bylin? Odvar se připravuje většinou z kořenů rostlin. Je celá řada rostlin s velmi dobrými léčivými účinky jako kupříkladu lopuch, kostival lékařský, pampeliška neboli smetánka, dále kořen kozlíku lékařského hojně užívaný...   celý článek »