Chytrý špičkový marketing.
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Magie květin (4)

Svět květin je možná tím nejlepším vodítkem, abychom si zde ukázali něco víc k meditaci. O meditaci si tu budeme meditovat s částečnou inspirací knihy G. Kühlewinda „Od normálního ke zdravému vědomí“. Vyjděme z otázek: můžeme...   celý článek »

Poradna EFT

Často mě už delší dobu trápí únava a mám pocit, že je toho na mě moc. Jsem v jednom kole, ale říkám si, že ostatní na tom nejsou o moc lépe, a přesto zvládají vše, co potřebují. Myslíte si, že by mi mohla pomoci metoda EFT? Bylo by jistě zajímavé...   celý článek »

Měsíček lékařský

Měsíček lékařský je jednou z nejoblíbenějších léčivých bylin. Latinské rodové jméno Calendula znamená kalendář a naznačuje, jako by otevíráním a zavíráním svých květů odpočítával letní dny, kdy je na svém vrcholu.    celý článek »

Poradna věštkyně (12)

 Třicetiletá Eva trpěla silným pocitem méněcennosti. Její partnerský vztah se nevyvíjel uspokojivě, což se na jejím zdravotním stavu projevilo častými záněty močových cest a ledvin. Delší dobu neměla ani pocit jistoty v citovém životě,...   celý článek »

Bylinářova poradna - střevní infekce

Jaké elixíry je vhodné použít při střevní infekci? Při průjmech bakteriálního nebo virového původu doporučuji nasadit elixír Fungilen. Nejefektivnější je využívat dvě lahvičky a poté nasadit elixír Detoxilen na dočištění, společně...   celý článek »

Začněte den s vděčností

Spokojenost a vyrovnanost byla a je považována za recept na šťastný a plnohodnotný život a protilátku proti nemocem. Bylo prokázáno, že pocity životní pohody uvolňují v našem mozku chemické látky, které nás zklidňují a zvyšují odolnost vůči chorobám...   celý článek »

Víte, proč jste nešťastní?

Necítíte se šťastní? Máte pocit, že se vám smůla lepí na paty? Problém může být ve vás. Psychologové soudí, že jestliže se člověk soustředí na nedostatek a touhu po tom, co nemá, odvrací svou mysl a psychiku od samotné podstaty života - od štěstí...   celý článek »

Pitný režim seniorů

Dostatečný pitný režim je důležitý v každém věku. U seniorů však bývá velkým problémem, neboť u nich fyziologicky dochází ke snížení pocitu žízně. Mnohem častěji než jiné věkové kategorie jsou tedy ohroženi dehydratací, což může přinášet zvýšené riziko...   celý článek »

Co přinesl výzkum o klinické smrti? (3)

Americký psycholog Ken Ring zkoumá zážitky lidí, kteří prošli klinickou smrtí, od roku 1977. Zkoumal také NDE, které potvrzují reinkarnaci, provedl výzkum zážitků blízké smrti u lidí, kteří předpovídali budoucnost a také u jedinců,...   celý článek »

Alternativní medicina - barvy mohou uzdravovat

Najde-li si člověk svou barvu, může od ní očekávat dobrou kondici a skvělou náladu. Používání barev patří k nejstarším formám léčebných praktik, léčení barvami se mělo vyskytovat už v Atlantidě. Všimli jste si, že v místnosti, ve které je hodně...   celý článek »

Několik vět o hubnutí a detoxikaci (2)

Jak jsme si již řekli v předešlém díle, po detoxikaci organismu preparáty Joalis řada lidí shodí hmotnost, aniž by se o to nějak zvlášť snažili. Ale někteří také ne. Pokračujme tedy v rozebírání faktorů, které stojí za tělesnou hmotností a které orgány a okruhy...   celý článek »

Poradna Spiritu (1)

Na dotazy týkající se nemocí a obecně oblasti zdraví odpovídá paní Renata Herber, která se mimo jiné zabývá bylinnou léčbou a výživovým poradenstvím. - Paní Božena G. z Litvínova se ptá: „Pomáhá opravdu vlaštovičník ...   celý článek »

Na vyčištění prostoru…

„Už před časem jsem někde četla, že k vyčištění místnosti, bytu nebo domu můžeme použít zvuk - zvonění zvonečků, tleskání. Z tleskání mě ale bolí dlaně (máme poměrně velký dům) a zvonec nemám, tedy spíše jsem zatím nesehnala takový, který by...   celý článek »

Z babiččiných receptů

Několik vlašských ořechů denně posílí nervy, dodá organismu potřebnou energii. Jádra obsahují mnoho vitaminů skupiny B a hořčík. Odvar z ořechových listů doporučují lidoví léčitelé při onemocnění žaludku, dvanácterníku, při artritidě, na cukrovku,..   celý článek »

Moc ohňových rituálů

Rituál je situace či chvíle, kdy soustředíme svoji mysl na jednu činnost. Oheň se používá v mnoha kulturách na zesílení účinku rituálu a jako prostředník mezi naší myšlenkou a stvořením reality. Pro Maye je bohem Slunce, představuje ho oheň...   celý článek »