ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Špinavá voda vás může přivést na ušní!

Zánět zvukovodu vzniká infekcí jeho kůže. Infekce může být virová, bakteriální či plísňová. Často je příčinou onemocnění ucpání zvukovodu mazem (vlivem nesprávného čištění, viz prevence) s následným usídlením infekce.   celý článek »

Změňte své myšlení - změníte tím život

Celoživotní zkamenělé myšlení a bezmyšlenkovité dodržování zažitých pravidel a zákonů nás drží v zajetí a maří naše záměry, a to často do takové míry, že si vůbec neuvědomujeme, že jsme uvízli na mrtvém bodě a náš život stagnuje. Prvním krokem vpřed je...   celý článek »

Smíchu není nikdy dost, ale…

Smějete se často? To je dobře, neboť smích má léčivé účinky. Kromě jiného zvyšuje odolnost organismu na stresu, je výbornou prevencí proti srdečním chorobám, dokáže, jak se říká, život rozsvítit. Úsměv mírní hněv, úzkost a deprese, zvyšuje tvořivost, uvolňuje...   celý článek »

Samota ohrožuje zdraví

Pokud si myslíte, že riziko úmrtí u lidí v pokročilém věku představuje nějaká vážná choroba, překvapí vás zjištění nejnovější studie Univerzity of Chicago. Výzkumníci sledovali skupinu lidí nad padesát let věku po dobu šesti let. Ti, kdo během sledovaného...   celý článek »

Lepší než tabletky

Slzy mnozí považují za projev slabosti. Kromě ochranné funkce očí, kdy se pročistí a uvolní slzné kanálky, má pláč i jiné léčivé schopnosti. Pláčem ventilujeme své emoce, slzy mají vyplavovat nebezpečné toxiny, které se v organismu hromadí chronickou...   celý článek »

Dědíme sklon k alergii?

V průmyslových zemích trpí sezónní pylovou alergií, nebo-li sennou rýmou, každý šestý člověk. Toto číslo přitom není ani příliš překvapující, když vezmeme v úvahu, jak ohromné množství pylu rostliny do vzduchu vypouštějí. Vědci odhadují, že smrkové lesy jen   celý článek »

Víte, co jsou

antioxidanty? Ačkoli k životu nezbytně potřebujeme kyslík, určité nestabilní formy kyslíkových molekul, nazývané „volné radikály“, můžou zdravé buňky destruovat. Předpokládá se, že poškození buněk způsobené volnými radikály...   celý článek »

Čím více pohybu, tím lépe

Jste ve věku, když už počítáte poslední měsíce, než odejdete na zasloužený odpočinek? Těšíte se na to, jak nevynecháte žádný romantický seriál, který běží v televizi už od samého rána, a po dobrém obědě spočinete alespoň na hodinku v pohodlné posteli? Pamatujte...   celý článek »

Alkohol a myšlení

Psychologové z americké Univerzity of Illinois zveřejnili zprávu o experimentu, ve kterém si dali za cíl vystopovat vliv menšího množství alkoholu na správné úsudky a rychlost myšlení. Vybrali si k tomu dvě dvacetičlenné skupiny...   celý článek »

Životní styl - Strava podle semaforu

Možná vás často trápí bolest kloubů, migréna, únava a mnohé další zdravotní problémy. Málokoho by však napadlo, že za nimi může být nesprávný jídelníček. Odborníci na zdravou výživu doporučují občas ve stravě zařadit...   celý článek »

Proč se přejídáme

Možná přemýšlíte o tom, jak je možné, že jste v poslední době přibrali víc kilogramů, aniž jste si na talíři nějak zvlášť dopřávali. Důvodů, proč přibíráme, může být celá řada. Jestliže chcete zjistit, proč ručička na osobní váze směřuje tam, kam nechcete...   celý článek »

Léty prověřené „babské“ rady - zaručený recept na lesklé vlasy

Vlasy, neodmyslitelný prvek naší osobnosti, na kterém si každý z nás velice zakládá. Naše vlasy dokážou již na dálku signalizovat okolí, zda jsou jejich nositelé zdraví. Co ale dělat v případě, že jsou naše vlasy nepoddajné, lámou se...   celý článek »

Když zlobí štítná žláza…

Jak poznat, že s ní není něco v pořádku? Jedním z nejčastějších příznaků je dramatické kolísání váhy. Pokud se snažíte zhubnout a navzdory všelijakým dietním omezením je výsledek mizivý, nechte si zkontrolovat štítnou žlázu. Stejný postup je třeba volit, když...   celý článek »

Guatemalské rituály

„Radost je jediná emoce, která léčí“, říká Dominik Tom Tetík. Zabývá se výkladem mayského stromu života, kineziologií, muzikoterapií a šamanskými technikami. Práce je pro něj prostředkem k probouzení lidí k prožívání přítomnosti a vědomému způsobu života. Hlavní...   celý článek »

Co jíst, když máte lupy

Lupy ve vlastech mohou být následkem špatných stravovacích návyků. Mrkvový salát nebo sklenice mrkvové šťávy vyrovná vitaminový deficit, který často způsobuje tvorbu lupů. Jestliže je výskyt lupů spojen s padáním vlasů...   celý článek »