ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Výchova nevýchovou (1)

Před časem se ke mně dostala informace o kurzu, který je zaměřený na výchovu dětí zcela jiným způsobem, než jsme zvyklí. Protože jsem matka dvou dětí a při své práci terapeutky často s dětmi i rodiči pracuji, velmi mě téma zaujalo...   celý článek »

Zdravé jídlo jako prevence chorob

Lékaři již přicházejí na to, že základním kamenem odolnosti organismu proti nemocem je zdravé jídlo. Pokud tělu dodáte všechno potřebné k tomu, aby si udrželo dobrou obranyschopnost, je skoro vyhráno. V podstatě to lze...   celý článek »

Poradna léčitelky (10)

Jaký strom by byl vhodný na moje zdravotní problémy? Dáša, 35 let. Jste velmi aktivní činorodá žena, která neumí odpočívat. Příčinou vašich zažívacích problémů je psychika. Trpíte i horším vyprazdňováním. Cítím i bolesti žaludku (žaludeční neuróza),..   celý článek »

Milujete čokoládu? Šňupejte kakao!

Máte rádi čokoládu, ale bojíte se nadváhy? Potom můžete vyzkoušet oblíbenou belgickou vychytávku – šňupání kakaa! Mozek má z této metody stejný zážitek, jako když pojídáte čokoládu. Belgičan Dominique Persoone...   celý článek »

Poradna věštkyně (21)

Kdysi dávno bývala zvířata silnější a mocnější než lidé, takže není nic divného na tom, že je lidstvo uctívalo. Přidělilo jim i bezpočet božských přirovnání, ale také určitých lidských rysů, jelikož lidé s nimi chtěli soupeřit. V souvislosti s legendou...   celý článek »

Bylinářova poradna - Který elixír by byl nejvhodnější na vysoký tlak

Který elixír by byl nejvhodnější na vysoký tlak? Hypertenze je nejčastěji spojena s oběhovými problémy nebo usazeninami v těle, které brání normálnímu průtoku krve. Dobré zkušenosti mám s elixírem Vitador. Při chronických problémech...   celý článek »

Bylinky jara

Paní Svatava z Mostu redakci požádala: „Teď s jarem začíná vše růst a kvést. Můžete napsat, co bychom měli udělat pro své tělo, které bylinky využít a na co v rámci zdraví nezapomenout?“ Ruská lékařka Taťána Kozlová, zabývající...   celý článek »

Padají vám vlasy?

Vlasy na hlavě rostou ve třech fázích. Každý vlasový váček má svou vlastní fázi. Fáze růstu trvá několik let. Po ní následuje fáze zániku, jedná se o přechodné období, které by nemělo trvat déle než tři týdny. Poslední fází je fáze klidu, která trvá...   celý článek »

Nahradí čokoláda acylpyrin?

Na výročním zasedání americké společnosti na podporu vědy v Bostonu padlo překvapivé zjištění, který se stalo poznání, že čokoláda je možná ještě lepší než acylpyrin. Je známo, že právě kakao v ní obsahuje řadu přírodních látek - flavonoidů,...   celý článek »

Proč nám slzí oči

Nemyslí se zvýšené slzení při krájení cibule. Slzy se mohou koulet po tváří z důvodu neprůchodnosti slzných cest. Důvodem mohou být vrozené poruchy slzných cest, v takovém případě většinou problém odhalí rodiče dítěte...   celý článek »

Oko, do duše okno…

Již naši dávní předkové zjistili, že oko není jen oknem do duše, ale z něj lze diagnostikovat i zdravotní stav. Popis této diagnostiky zpracoval jako první polský lékař Meyen ve své knize, která vyšla v roce 1670.   celý článek »

Kdy je cukr rizikový

Většina lidí si s cukrovkou nedělá starosti až do chvíle, kdy jim lékař sdělí, že mají vysokou hladinu krevního cukru. Možná při další kontrole už bude cukr zase v normě, ale ani pak není vyhráno. Lékaři začali brát kolísavý cukr vážněji,...   celý článek »

Tupozrakost se musí odhalit včas

Mhouření očí, časté sklánění hlavy do strany, ztráta schopnosti prostorového vidění, nemotornost dítěte. Tupozrakost není na první pohled zřetelná. Jde o oční vadu, která postihuje až tři procenta dětské populace. Předpokladem úspěšného...   celý článek »

Metoda C.I.C. – cesta ke zdraví člověka třetího tisíciletí

Zrodila se nová metoda, která vychází ze skutečných kořenů zdravotních potíží a nemocí – začíná tam, kde klasická medicína končí. Výsledky metody C.I.C. jenom potvrzují, že na zdraví člověka je třeba se dívat jako na...   celý článek »

Bylinky na každou chorobu - Šalvěj uklidňuje nervy

Šalvěj je vytrvalou bylinou až sedmdesát centimetrů vysokou s plstnatými šedozelenými listy. Je domovem ve Středomoří. Lidová medicína využívá šalvějové listy, které obsahují silici, třísloviny a pryskyřice. Mají stahující a antiseptický...   celý článek »