Chytrý špičkový marketing.
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Pomoc, děti odešly

Na oslavu svých padesátin se Markéta ani netěšila. Věděla, že oslava to bude velkolepá jak v zaměstnání, tak v rodině, ale zároveň si uvědomila změnu, která nastane. Obě děti se rozhodly jít vlastní cestou, zařídit se po svém, zanedlouho by...   celý článek »

Cesta do terra incognita – rozhovor s Henri Monfortem

Přednáškové turné Henriho Monforta, které proběhlo na podzim 2011 a na jaře 2013 po České republice, vzbuzovalo nebývalý zájem posluchačů. Henri je člověk živící se pouze pránicky, tedy energií. Většina z posluchačů znala do té doby jen půst a pár příběhů...   celý článek »

Manuální lymfodrenáž

K rozšíření metody léčení manuální lymfodrenáží došlo v posledních 20 letech. Dříve byly otoky považovány za následek nevyspání, únavy a dlouhodobého stání. Tyto příznaky však mohou být také důsledkem špatně fungujícího lymfatického systému...   celý článek »

Když potřebujete pevné nervy…

Chcete-li mít pevné nervy, doporučuji jíst denně alespoň 250 g zeleniny, nejlépe v čerstvém stavu. V jídelníčku by měly mít své místo celozrnné výrobky, různé ořechy, pokrmy z luštěnin a zakysané mléčné výrobky. Mnozí badatelé...   celý článek »

Cesta ke zdraví pro všechny – rozhovor s paní Janou Sikytovou

Jedno slunečné odpoledne jsem zavítala do prodejny, kterou ne nadarmo její majitelka a provozovatelka nazvala Krámkem zdraví z přírody. Nabízí zde jednak zdravou výživu, jednak homeopatické a obecně přírodní preparáty, a to vše pod...   celý článek »

Několik vět o hubnutí a detoxikaci (1)

Rovnice tělesné váhy je nemilosrdná a soudí všechny stejně: tělesná hmotnost = příjem energie v podobě potravy – výdej energie. Na tom nelze nic ošidit. Přesto se mezi sebou lišíme svým vzhledem, svými stravovacími návyky, svými zálibami pro dobré jídlo...   celý článek »

Smích a radost zaručí štíhlou linii!

Naše stravovací návyky se často mění podle aktuální nálady. Výzkumy ukázaly, že když jsme šťastní a spokojení, máme tendence jíst zdravěji a pravidelněji. Jenomže ve chvílích, kdy se nám nedaří, sníme téměř cokoliv, na co zrovna narazíme...   celý článek »

Hubnutí je i práce s podvědomím…

„Ať cvičím, jak cvičím, hlídám si stravu, abych neměla energetický příjem vyšší než výdej, nehubnu. V čem může být problém?“ postěžovala si redakci paní Zdena z Chrudimi. Vzhledem k tomu, že v Brně probíhá projekt HUBNEME FYZICKY DUŠEVNÍ...   celý článek »

Špinavá voda vás může přivést na ušní!

Zánět zvukovodu vzniká infekcí jeho kůže. Infekce může být virová, bakteriální či plísňová. Často je příčinou onemocnění ucpání zvukovodu mazem (vlivem nesprávného čištění, viz prevence) s následným usídlením infekce.   celý článek »

Změňte své myšlení - změníte tím život

Celoživotní zkamenělé myšlení a bezmyšlenkovité dodržování zažitých pravidel a zákonů nás drží v zajetí a maří naše záměry, a to často do takové míry, že si vůbec neuvědomujeme, že jsme uvízli na mrtvém bodě a náš život stagnuje. Prvním krokem vpřed je...   celý článek »

Smíchu není nikdy dost, ale…

Smějete se často? To je dobře, neboť smích má léčivé účinky. Kromě jiného zvyšuje odolnost organismu na stresu, je výbornou prevencí proti srdečním chorobám, dokáže, jak se říká, život rozsvítit. Úsměv mírní hněv, úzkost a deprese, zvyšuje tvořivost, uvolňuje...   celý článek »

Samota ohrožuje zdraví

Pokud si myslíte, že riziko úmrtí u lidí v pokročilém věku představuje nějaká vážná choroba, překvapí vás zjištění nejnovější studie Univerzity of Chicago. Výzkumníci sledovali skupinu lidí nad padesát let věku po dobu šesti let. Ti, kdo během sledovaného...   celý článek »

Lepší než tabletky

Slzy mnozí považují za projev slabosti. Kromě ochranné funkce očí, kdy se pročistí a uvolní slzné kanálky, má pláč i jiné léčivé schopnosti. Pláčem ventilujeme své emoce, slzy mají vyplavovat nebezpečné toxiny, které se v organismu hromadí chronickou...   celý článek »

Dědíme sklon k alergii?

V průmyslových zemích trpí sezónní pylovou alergií, nebo-li sennou rýmou, každý šestý člověk. Toto číslo přitom není ani příliš překvapující, když vezmeme v úvahu, jak ohromné množství pylu rostliny do vzduchu vypouštějí. Vědci odhadují, že smrkové lesy jen   celý článek »

Víte, co jsou

antioxidanty? Ačkoli k životu nezbytně potřebujeme kyslík, určité nestabilní formy kyslíkových molekul, nazývané „volné radikály“, můžou zdravé buňky destruovat. Předpokládá se, že poškození buněk způsobené volnými radikály...   celý článek »