ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Zdraví z přírody - Není lék, a přece léčí!

Trápí vás únava, náladovost? Stěžujete si na přibývání na váze, depresi, jste roztržití, chybí vám radost ze života? Na vině může být překyselený organismus. Pokud se ve vaší stravě objevuje velké množství sladkostí, hodně masa...   celý článek »

Rekonektivní léčení – restart zdraví

Rozhovor s Vladimírem Ekartem, mentorem, instruktorem a praktikem Reconnection a rekonektivního léčení, a v České republice nejbližším spolupracovníkem dr. Erica Pearla, lékaře a objevitele této metody léčení...   celý článek »

Bylinky na každou chorobu - Podběl pro zdraví

Podběl lékařský (Tussilago farfara) je první bylina předjaří. Jeho žluté kvítky na silnějším, pět až deset centimetrů dlouhém stonku vyrážejí dlouho před listy. Podběl oživuje holé stráně, svahy, paseky, často i náspy, zářezy a hromady v...   celý článek »

Křečové žíly a pohanka

Trápí vás křeče v lýtkách? Bolí vás nohy po dlouhodobém stání nebo sedění? Míváte je večer často opuchlé? Pak buďte ve střehu. Křečové žíly trápí až třicet procent Čechů, přičemž na jednoho muže s tímto onemocněním připadá dvě a více...   celý článek »

Únava, deprese a úzkosti jako důsledek toxinů

Každý člověk v hloubi touží být zdravý a spokojený. Život přitom mohou znepříjemňovat nejen tělesné neduhy, ale také i nepříjemné psychické stavy, jako např.: úzkosti, fobie, pocity nadměrné únavy, deprese apod. V naší civilizaci jsme...   celý článek »

Ať žije Mezinárodní den mrkve

Mezinárodní den mrkve (International Carrot Day) se slaví každý rok přesně 4. dubna a po celém světě se pořádají různé mrkvové party, oslavy a happeningy. Den mrkve vznikl v roce 2003 a jeho účelem je šíření povědomí o blahodárných...   celý článek »

Bylinky na každou chorobu - Petrklíč usnadňuje odkašlávání

Petrklíč, prvosenka jarní nebo také bylina sv. Petra roste na sušších loukách a křoviscích, lesních stráních, na břehu potoků. Pro lékařské účely se sbírají květy a oddenky. Duben a květen je ideálním obdobím pro sběr prvosenky...   celý článek »

Vitaminy prospívají očím

Dobrý zrak je pro nás velice důležitý. Přesto si ho ničíme vysedáváním u počítače dlouho do noci, kouřem z cigaret, výfukovými plyny, pobytem v prašném prostředí nebo přílišným vystavováním se slunečním paprskům.    celý článek »

Tajné starodávné učení súfijských mnichů – enneagram vztahů (3)

AUTOMATICKÁ KRESBA A PSANÍ - Co se mnichům za staletí povedlo – zmapovat myšlenkové pochody lidí – to můžeme nyní v praxi používat. Knih s touto tématikou je celá řada a všechny dokola předkládají...   celý článek »

Abyste nepotřebovali doktora

Alespoň dvě stě gramů denně. Takové množství ovoce by se mělo podle výživových odborníků ze Světové zdravotnické organizace dostat na náš stůl. Najdete v něm minerály, stopové prvky, enzymy, vlákninu a řadu dalších...   celý článek »

Konopný olej

Paní Barboru Z. z Hlučína zajímá: Vím, že se olej ze semen konopí využívá v kosmetice. Má i nějaké další upotřebení - mohu ho používat i při vaření? Konopný olej patří díky obsahu nenasycených mastných kyselin omega-3 a...   celý článek »

Česnek podivný není ani trochu divný

Jarní očista bez česneků a jiných ostrých bylin by nebyla ničím. Česnek medvědí je u nás rok od roku populárnější. Komu se nechce jít ho hledat do lesa, ten si ho koupí na farmářském trhu, kde bývá často k dostání. Je to bylina, která se...   celý článek »

V náruči oběti (2)

Lidé se brání sami sobě. Není divu. Když se rodí osobnost, tak to prostě bolí. Za starých dobrých bezbolestných časů si člověk myslel, že je tím, za co se vydává. Co to s sebou neslo? Nejen to, že se opíral...   celý článek »

„Tajemství“ výrobců potravin – nebezpečná „E“ (2)

Povolené přídatné látky v ČR jsou uvedeny ve Sbírce zákonů, vyhláška č. 4/2008, z něhož vychází i dále užitý systém řazení a názvosloví. Jelikož jde o spis velmi rozsáhlý, jež běžnému člověku mnoho neřekne, pokusíme se tuto problematiku...   celý článek »

Co brzdí stárnutí

Jak to dělají, že na svůj věk vůbec nevypadají? Také znáte ve svém okolí někoho, kdo se i po sedmdesátce pohybuje jako vitální šedesátník a myslí mu to jasně a rychle jako za mlada? I když svou roli sehrávají genetické předpoklady, za...   celý článek »