ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Levné bylinkové krášlení

Bylinky mají zázračnou moc a i v dnešní moderní době se k nim s oblibou vracíme. Dají se využít nejen v kuchyni jako koření, pomáhají při léčbě nejrůznějších zdravotních obtíží, ale jejich přírodní látky mohou být levnou a účinnou kosmetikou. Připomeňme...   celý článek »

Když nás spánek netěší

Někdo chodí spát rád, jiný má se spánkem naopak problém. Co dělat, když trpíme nespavostí, máme přerušovaný spánek, nebo se brzy probouzíme? Nejdříve se musíme vyhnout rizikovým faktorům nespavosti. Tím je nevhodné prostředí pro spánek...   celý článek »

Akupunktura císaře

Výraz akupunktura vyjadřuje „píchat jehlou“ a zavedl jej holandský lékař Willem Ten Rhyne, který také v roce 1683 po svém návratu z Japonska uvedl akupunkturu do Evropy. Ovšem už tři tisíce let předtím se akupunktura prováděla...   celý článek »

Ohrožuje vám elektrosmog zdraví?

Nacházíme se na naprosté technologické špičce za celé dlouhé období vývoje naší civilizace na planetě Zemi. Nikdy tu nebylo tolik elektrických přístrojů a komunikačních a datových sítí jako poslední roky. Každý měsíc exponenciálně vzrůstá využívání...   celý článek »

Negativní emoce ubližují

Žaludeční vředy, cukrovka, nadváha, různé alergie, mozková mrtvice a mnoho dalších chorob se řadí mezi tak zvané civilizační. Na jejich vzniku se podepisuje velký stres, hektický způsob života, nedostatek spánku...   celý článek »

Cviky pro oči

Pracujete-li dlouho u počítače, měli byste provádět pravidelné cviky proti únavě očí a to vsedě na patách a v uvolněné pozici. Hlavu držte zpříma.   celý článek »

Máte rádi jogurt?

Jogurt je odjakživa považován za potravinu, která posiluje zdraví, může vést k dlouhověkosti. Je stravitelnější než mléko, významným zdrojem vápníku, vitaminů skupiny B. Velký význam pro organismus mají především...   celý článek »

Co ubližuje kráse

Určité potraviny se mohou negativně podepisovat na kráse. Na které si dávat pozor? Alkohol. Pivo, sekt a víno vedou k tvorbě radikálů v těle, které způsobují rychlé stárnutí buněk. Tyčinky müsli. Údajně zdravá svačinka obsahuje...   celý článek »

Víte o mozku, že…

… řídí a kontroluje veškeré tělesné funkce, jako je činnost srdce, trávení, pohyb, řeč, ale i samotné myšlení, paměť či vnímání emocí? … informace mezi mozkem a zbytkem těla letí nervovým systém rychlostí až...   celý článek »

Naše temná stránka

Někomu vstupuje do života výrazněji, jinému méně. Známe ji však všichni, neboť je součástí každého z nás. Naše temná stránka na sebe může vzít mnoho podob. Od strachu, závisti, žárlivosti, lenosti až po například nenávist, abychom uvedli...   celý článek »

Spánkový kontakt se zemřelými

Máme-li obdélník položený na délku a zkracujeme-li jeho délku, v určitém přechodném momentě se stává čtvercem. Zkracujeme-li dál, je opět obdélníkem, ale užším než čtverec. Při opačném pohybu se na kratičký moment stává opět čtvercem. Tak jako...   celý článek »

Zdraví ukryté v zelí

Blahodárné účinky zelí znali už staří Egypťané a Řekové. Doslova spásou bylo pro námořníky v 17. století, které je chránilo před kurdějemi - tvorbou modřin, krvácením, ztrátou vlasů a zubů, bolestmi i otoky kloubů a závratí. Později se přišlo na to, že jim díky jednotvárné...   celý článek »

Znáte příznaky infarktu?

Nejznámější a snadno rozpoznatelný příznak hrozícího infarktu je ochromující bolest za hrudní kostí. Existují však další příznaky, které byste neměli opomíjet. Podle údajů Institutu klinické a experimentální medicíny prodělá infarkt myokardu ročně až 16 000 Čechů,...   celý článek »

Nic se nemá přehánět

Také byste se po obědě s chutí alespoň na malou chvíli natáhli a dopřáli si odpočinek? Je dokázané, že popolední krátký oddych přináší lepší koncentraci, pohotovější reakce, snižuje riziko infarktu. K tomuto výsledku dospěli vědci po několikaletém výzkumu. Ne všichni odborníci...   celý článek »

Čaj proti stresu

Čaj z meduňky lékařské nebo heřmánku má nejen příjemnou chuť, ale také léčivé účinky při poruchách nervového systému. Tento čaj lze používat i dlouhodobě. Protidepresivní bylinkou je i třezalka tečkovaná, která se někdy nazývá „arnika nervů“. Čaj z této bylinky je třeba...   celý článek »