ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

ZDRAVÍ, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie

Každý muž má během života problémy s prostatou

S přibývajícím věkem se prostata zvětšuje a nejpravděpodobněji jde o kombinaci hormonálních vlivů a dědičných předpokladů. Zvětšení a ztvrdnutí prostaty vytváří tlak na močový měchýř s následným nucením na moč a neúplné vyprázdnění...   celý článek »

Zdravý jídelníček

Pro zdravé a silné kosti existují dvě naprosto klíčové živiny - vápník a vitamin D. Vápník přímo ovlivňuje stavbu kostí a zubů a působí proti osteoporóze, vitamin D zajišťuje vstřebání vápníku. Většina lidí se domnívá, že nejbohatším...   celý článek »

Pozor na vysoký krevní tlak

Proč někomu mozek stárne rychleji než tomu druhému? Mezi choroby, které souvisejí s nezdravým způsobem života, patří vysoký krevní tlak. Je známo, že zvyšuje riziko vzniku infarktu a mozkové mrtvice a nebezpečný může být v tom, že podle...   celý článek »

Metamorfní technika = jemný dotek mocné transformační síly

V posledních letech se objevilo mnoho technik osobního růstu a vnitřního poznání, které nám umožňují najít nebo spíše znovuobjevit naši vnitřní rovnováhu. Metamorfní technika se zrodila z výzkumů, které v 50. letech 20. století...   celý článek »

Racionální výživa - Která rýže je zdravější?

Patří k nejdůležitějším obilovinám na světě. Pro organismus je cenným zdrojem bílkovin, některých esenciálních aminokyselin, důležitých vitaminů. Která je zdravější - hnědá, nebo bílá? Obě mají přibližně stejnou...   celý článek »

Jablko před spaním

Kdo jí pravidelně jedno jablko před spaním připravuje lékaře o výdělek. Jablka snědená nalačno bez slupky mírně projímají, jsou dobrá na zácpu. Se slupkou, jsou-li dobře rozžvýkaná, staví průjem. Toto nejrozšířenější ovoce reguluje trávení,...   celý článek »

Bylinkami ke kráse - Čarování s heřmánkem

Už naše prababičky si cenily bylinek nejen pro přípravu pokrmů, při vaření, ale dokázaly je v hojné míře využívat pro utužení zdraví a zkrášlování. Sílu heřmánku ocení i naše pleť....   celý článek »

Bylinky na každou chorobu - Co dokáže jitrocel

Chcete-li využít léčivé síly jitrocele, hledejte v přírodě růžice, ze kterých vyrůstají úzké kopinaté a zašpičatělé listy se stvolem. Jitrocel má velké pole působnosti, protože tato bylina obsahuje mnoho cenných látek, jako jsou glykosidy,...   celý článek »

Jehlice trnitá má velký rozsah použití

Jehlice trnitá (lat. Ononis spinosa) patří mezi základní byliny používané při onemocnění močových cest. Byla známa již v antice a tehdy byla doporučována i jako lék mírnící bolesti zubů. Velice ji doporučoval i Mattioli.   celý článek »

Poradna EFT - strachy

Můžeme pracovat jak s psychickými, tak fyzickými problémy, které jsou velmi často p ropojené. U klienta, k terý p řichází s fyzickými potížemi, často řešíme i psychiku. Je třeba zjistit, co se událo před potížemi, jak klient žil, nad...   celý článek »

Je možné ovlivnit (ne)plodnost?

Pokud chcete udělat maximum pro to, abyste mohli zplodit zdravého potomka, měli byste začít tím, že se budete udržovat přiměřenou hmotnost. To ale nestačí. Určitě je potřeba ve stravě navýšit příjem kyseliny listové...   celý článek »

Poradna věštkyně (23)

Paní Darina, která mne navštívila před šesti měsíci, trpí na záněty průdušek, chronický kašel a více než dvacet let na astma. V den, kdy za mnou přišla, byla po oslavě svých čtyřicátých narozenin a já jsem z její duše vnímala,...   celý článek »

Jak se nejlépe chránit proti rakovině?

Odpověď je jednoduchá - navýšit příjem zeleniny a ovoce (zvlášť vhodná je brukvovitá zelenina), celozrnných potravin, tučných ryb a luštěnin. Dobrou volbou je i zelený čaj. Zapomenout nesmíme ani na antioxidanty, jejichž zdroji jsou...   celý článek »

Súfijská jóga na potíže páteře a kloubů

Stále rozšířenějším se stává ojedinělý druh jógy, jejíž prameny sahají k súfijům. Podstatou súfismu je poznat pravdu a v pravdě žít. Například laskavé jednání se svými blízkými se cení více, než dlouhé modlitby po nocích a...   celý článek »

Bylinářova poradna - Nepříjemné svědění konečníku

Můžu některý váš elixír použít na premenstruační syndrom? Pro všechny dívky i zralé ženy trpící PMS doporučuji náš elixír Vitador, který dobře působí na prakticky všechny symptomy související s premenstruační tenzí:...   celý článek »