Chytrý špičkový marketing.
view counter

VZDĚLÁNÍ, ZDRAVÍ, Doplněk radí, Co-kdy-kde, DOPLNĚK, BYDLENÍ, Zahrada, Dům, Ostatní, Příroda, Cestování, Ostatní, Ostatní, KULTURA, HOBBY, VĚDA A TECHNIKA, ZAJÍMAVOSTI, Literatura, Sport, Historie, Vaření, Umění, Vesmír, Výzkum, Doprava, Studium, Práce, Ostatní, Ostatní, Ostatní, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie, FINANCE, PODNIKÁNÍ, Peníze, Podnikání, Domácí, Zahraniční

Věda a výzkum krátce (188)

Výsledky studie rakouských vědců prokázaly, že pes dokáže z výrazu tváře poznat emocionální rozpoložení jakéhokoli člověka. Psům byly v sérii experimentů předkládány fotografie šťastných, tedy veselých, a naopak nazlobených...   celý článek »

Uzdravit nás může i substance dechu!

Pana Richarda z Nymburska zajímá: „Roky mám zdravotní potíže. Doktoři mi moc nepomohli, tak jsem se v poslední době obrátil na alternativní medicínu. Zaujala mne především určitá samoléčebná schopnost lidského těla...   celý článek »

Nemoc je vždy výzva

Když onemocníme, vnímáme svoji nemoc jako chybu přírody, protivníka, proti němuž je třeba bojovat, něco ošklivého, co je zapotřebí vymýtit. Nemoc je pro nás takový nepřítel, že děláme vše pro to, aby byl zničen. Zpravidla jako hlavního soka...   celý článek »

Prospěšnost půstu

Pan Richard F. redakci požádal: „Můžete mi říci, jak je to s držením půstu? Říká se, že je půst dobrým způsobem očisty těla a já bych rád věděl, nakolik je tato metoda opravdu účinná. Pokud ano, jak často půst držet a jaký...   celý článek »

Rychle a levně - Krása z domácích zdrojů

Naše prababičky tvrdily, že se dají udělat z každého ovoce a zeleniny. Pleťové masky připravené z mnoha domácích surovin, které jsou vždy po ruce, mají pokožce dodat důležité vitaminy a minerální látky, sametový vzhled...   celý článek »

Rozhovor s MUDr. Michaelou Šimkovou z Akademie léčivé výživy

O celostní medicínu se začala MUDr. Michaela Šimková, lektorka celostní diagnostiky na pražské Akademii léčivé výživy a lékařka z oboru psychiatrie, zajímat již během studií na lékařské fakultě. Více než deset let se věnuje...   celý článek »

Hubnutí potřebuje správnou motivaci

Přivodí vám každé stoupnutí na váhu pocit neštěstí? Schováváte tělo do rozevlátých košil, širokých tunik, nosíte objemné svetry, oblékáte se do černé barvy, protože nadváhu báječně maskuje? Co s tím, když je jaro za dveřmi? Pokud...   celý článek »

Franz Anton Mesmer

Mesmer (1734–1815) vystudoval medicínu ve Vídni. Sotvaže jeho lékařský diplom po několika letech oschl, přivábil do své ordinace v centru habsburské říše nesčetné pacienty. Mesmer totiž léčil pomocí magnetů, skrze něž...   celý článek »

Ze světa zvířat

Chytré opice. Nebudete věřit, ale makakové dokážou řešit jednoduché matematické úlohy. Němečtí biologové naučili tyto opičky obývající severní Afriku a Asii a také evropský Gibraltar seřazovat skupiny bodů podle jejich množství.   celý článek »

Velikonoce a koulení vajíček

Již po staletí je rozšířena zvyklost darování vajíčka na začátku jara. V něm obsažená životní síla se tak má přenést na obdarovaného. Zároveň se vznik života spojuje s probouzením přírody po zimním spánku. Zvyk obdarovávání...   celý článek »

Kjóto–perla japonské kultury(2)

HISTORIEI SOUČASNOST KJÓTA OKOUZLÍ DUŠI - Dva čeští poutníci, matka a syn, se vypravili za poznáním buddhistických a šintoistických klášterů Japonska a při té příležitosti objevují pamětihodnosti Kjóta. Jedno ze...   celý článek »

Stoletých lidí přibývá

Na konci roku 2014 žilo v České republice 707 stoletých či ještě starších lidí. Největší počet z nich je evidován v Praze, přičemž se jedná zejména o ženy. Během dalších dvou desetiletí by mělo stoletých občanů dále přibývat. Se značným nárůstem...   celý článek »

Co děláme nejraději

Víte, kterou z aktivit člověk v každodenním životě preferuje? Pokud si myslíte, že spánek, jste na omylu. Ten se v jedné zahraniční studii do první desítky na žebříček nejoblíbenějších činností vůbec nedostal. Vede na něm sex a milování.   celý článek »

Kdo nejvíce bourá?

Víte, že datum narození může souviset s dopravními nehodami? Kdo je z hlediska četnosti karambolů na silnicích nejohroženější skupinou, přinesla analýza jedné pojišťovací společnosti. Podle ní se můžeme nejbezpečněji cítit...   celý článek »

Astrologové zkoumají význam nových těles!

Termín plutoid byl určen k pojmenování trpasličích planet rezolucí IAU0804 výkonného výboru Mezinárodní astronomické unie (IAU) dne 11. června 2008 v Oslu. Plutoid je objekt sluneční soustavy splňující následujíc...   celý článek »