ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

VZDĚLÁNÍ, ZDRAVÍ, Doplněk radí, Co-kdy-kde, DOPLNĚK, BYDLENÍ, Zahrada, Dům, Ostatní, Příroda, Cestování, Ostatní, Ostatní, KULTURA, HOBBY, VĚDA A TECHNIKA, ZAJÍMAVOSTI, Literatura, Sport, Historie, Vaření, Umění, Vesmír, Výzkum, Doprava, Studium, Práce, Ostatní, Ostatní, Ostatní, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie, FINANCE, PODNIKÁNÍ, Peníze, Podnikání, Domácí, Zahraniční

„Tajemství“ výrobců potravin – nebezpečná „E“ (1)

Následující řádky jsou určené všem, kterým není lhostejné, co vše přijímají ve své stravě, a jak tyto látky působí na jejich zdraví. O tom, že tzv. éčka způsobují nemálo zdravotních problémů, už toho bylo napsáno mnoho, jak se ale rychle...   celý článek »

Otazníky kolem klonování

Otázky spojené s klonováním se v posledních letech dostávají do centra pozornosti zejména ve Spojených státech. Příslušní američtí úředníci totiž vyzvali společnosti, které klonují hospodářská zvířata, aby požádali o povolení...   celý článek »

Dlouhé nohy výhodou

Závidíte manekýnkám dlouhé nohy? Nejen že jsou ženy s dlouhýma nohama muži více obdivované, atraktivnější, sexy, ale podle vědců mají být také zdravější. Každé čtyři centimetry, o něž jsou nohy delší, představují několikaprocentní snížení rizika...   celý článek »

Karmická numerologie platí i pro zvířata!

Paní Hannah J. Nesvadba je zakladatelkou karmické numerologie. Její praxe a zkušenosti ukazují, že v datu narození máme každý vše o svém životě, také že si přebíráme po rodičích určitou zátěž a předáváme ji zase svým...   celý článek »

Co (možná) nevíte o cukru

V osmnáctém století se cukr prodával ve velikých hnědých homolích, z nichž se muselo požadované množství odseknout, navážit a doma dál dělit na menší části podle potřeby. V devatenáctém století se už cukr prodával nalámaný...   celý článek »

Plnohodnotný život ve zdraví a radosti

Zažil jsem s Maruškou Zítkovou a dalšími přáteli, kteří stáli u zrodu občanského sdružení RC Harmonie v Mariánské bazilice na Hostýně, skutečné posvěcení – pro mne je to dodnes krásná vzpomínka… Jak ten čas letí, Maruško…   celý článek »

Obezitu způsobuje virus

Poprvé to obezitologa Nika Dhurandhara napadlo před dvaceti pěti lety, kdy mu jeden veterinář vyprávěl o virové infekci, která krátce předtím skosila tisíce kuřat. A ta kuřata před smrtí nápadně ztloustla. Pustil se do zkoumání...   celý článek »

Rychlá pomoc

Jestli máte… nadměrnou činnost štítné žlázy - Nadměrnou činnost štítné žlázy odborně označujeme jako hypertyreózu. Příčinou zvýšené činnosti štítné žlázy bývají především prožívané opakované stresové...   celý článek »

Příchod křesťanství k nám a kníže Václav

Ti, co zcela nerozeznali, že křesťanství je mezi náboženstvími na zemi kvalitativně novým duchovním impulsem, jehož žití následně umožňuje vzestup civilizace, se ptají, zda jeho rozšířením nebyla vlastně lidstvu otevřena slepá vývojová...   celý článek »

Protirakovinné vlastnosti potravin (4)

I když je lékařská péče celosvětově na vysoké úrovni, převážně jen zachraňuje následky našeho neuváženého a nezdravého stylu života. Lékárny rostou jak houby po dešti a výsledek? Je naprosto opačný – nemocných s vážnými a chronickými...   celý článek »

Energie a léčení reiki - Je zasvěcení nezbytné?

Reiki znamená práci s energií, je to technika užívaná po tisíce let. Vychází z východních filozofií, traduje se, že vznikla v Japonsku. S reiki intenzivně pracuje Ing. Dominik Tomáš Tetík, s kterým jsme si povídali nejen o důležitosti zasvěcení…   celý článek »

Aplikace § 72 odst. 4 daňového řádu

Ustanovení § 72 odst. 4 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, zavádí od 1. ledna 2015 povinnost činit vyjmenovaná podání za zákonem stanovených podmínek pouze datovou zprávou ve formátu a struktuře zveřejněné...   celý článek »

V náruči oběti (1)

Sevřeni obětí si připadáme bezcenní. Nemilovaní, neschopní a nezajímaví. Tyto méněcenné stavy pramení ze skutečnosti, že oběti samy sebe obviňují. Někteří se obviňují vědomě, jiní nevědomě. Lidé, kteří se cítí být obětmi,...   celý článek »

Upgrade lidského hardwaru a softwaru

Nejdříve se omlouvám všem, kteří by považovali použití počítačové terminologie pro lidské tělo a mysl za jejich zneuctění, ale tyto pojmy jsou použity pro účely článku dle mého názoru jako nejvhodnější podobenství. Lidstvo učinilo za...   celý článek »

Mezi snem a realitou

ak by se daly označit fotomontáže argentinského výtvarníka Martina De Pasquale. Díky svým děsivým fotografiím, které pomocí grafických programů upravuje, se mu říká photoshopový kouzelník. Rodák z Buenos Aires se na svých děsivých...   celý článek »