ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

VZDĚLÁNÍ, ZDRAVÍ, Doplněk radí, Co-kdy-kde, DOPLNĚK, BYDLENÍ, Zahrada, Dům, Ostatní, Příroda, Cestování, Ostatní, Ostatní, KULTURA, HOBBY, VĚDA A TECHNIKA, ZAJÍMAVOSTI, Literatura, Sport, Historie, Vaření, Umění, Vesmír, Výzkum, Doprava, Studium, Práce, Ostatní, Ostatní, Ostatní, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie, FINANCE, PODNIKÁNÍ, Peníze, Podnikání, Domácí, Zahraniční

Nábor do klubu akrobatického rock and rollu

Náchodský klub provádí nábor chlapců a dívek od 5 let.   celý článek »

Hliněné venuše a kamenné údy: Svědectví pravěké erotiky?

Sotva se dozvíme, kdo archeologům vnukl myšlenku, aby figurky žen z doby kamenné začali nazývat „venušemi“. S římskou bohyní lásky mají tyto nepohledné dámy společné pouze to, že jsou nahé. Jinak vůbec nic.    celý článek »

Leonardo da Vinci – umělec a vizionář

Mimořádná výstava nazvaná „Leonardo da Vinci - umělec, vědec a vizionář“ představí na zámku Augustusburg u Chemnitzu až do listopadu geniální objevy i smělé ambice jedné z největších postav renesance. Na výstavní ploše o rozloze...   celý článek »

Proč jsou muži a ženy judaistického původu v životě úspěšnější?

Chodil jsem do různých stupňů škol se spolužáky, z nichž několik bylo tzv. židovského původu. Když jsem se rozhlédl po padesáti letech, od ukončení poslední školy, zjistil jsem, že prakticky všichni tito bývalí spolužáci to ve...   celý článek »

Aktuálně k některým otázkám týkajícím se elektronické evidence tržeb

Česká daňová správa poskytla stanoviska k některým častým otázkám týkajícím se elektronické evidence tržeb (dále EET). Koho se bude EET týkat? Evidovat se budou poskytovatelé pohostinských a ubytovacích služeb, obchodníci a...   celý článek »

Zrcadlová magie není hra!

Paní Helenu V. z Jindřichova Hradce zajímá: „Můžete napsat něco o magii zrcadel? Někde jsem slyšela, že věštecká zrcadla se vyrábějí speciálními technikami, ale že nebezpečná mohou být někdy i zrcadla obyčejná…“   celý článek »

Zdravý jídelníček

Pro zdravé a silné kosti existují dvě naprosto klíčové živiny - vápník a vitamin D. Vápník přímo ovlivňuje stavbu kostí a zubů a působí proti osteoporóze, vitamin D zajišťuje vstřebání vápníku. Většina lidí se domnívá, že nejbohatším...   celý článek »

Každý muž má během života problémy s prostatou

S přibývajícím věkem se prostata zvětšuje a nejpravděpodobněji jde o kombinaci hormonálních vlivů a dědičných předpokladů. Zvětšení a ztvrdnutí prostaty vytváří tlak na močový měchýř s následným nucením na moč a neúplné vyprázdnění...   celý článek »

Vaření jako vášeň

Kolik hodin týdně tráví lidé vařením v celosvětovém průměru, zjišťoval průzkum společnosti GfK Czech. Nejvíce času stráví u plotny Indové a lidé na Ukrajině, vaří něco málo přes třináct hodin týdně. V Jihoafrické republice číslo klesá...   celý článek »

Co říkají výzkumy - O lásce a manželství

Sex nic moc? Pokud jste zastáncem názoru, že v dlouholetém manželství nestojí sex za moc, výzkumy přinášejí jiné poznatky.Vědci dospěli k názoru, že čím více lásky a oddanosti pár pociťuje, tím větší spokojenost panuje...   celý článek »

Životní styl - Proč žijí ženy déle

Dožít se stovky není v dnešní době zase až tak něco výjimečného, délka života se stále prodlužuje. Ze statistik jasně vyplývá, že ženy, na rozdíl od mužů, žijí déle. Proč tomu tak je, na to vědci stále hledají odpověď.   celý článek »

Zámek Augustusburg: koruna Krušných hor

Již z daleka viditelný zámek Augustusburg je označován jako „koruna“ Krušných hor. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších renesančních staveb Německa. Dispozice se rozkládá na kopci s názvem Schellenberg...   celý článek »

Posvátné oskeruše

Oskeruše patří mezi nejstarší a nejplodnější ovocné stromy Evropy, rostoucí především ve střední a jihovýchodní Evropě. Nikde nevytvářejí souvislé porosty, vyskytují se roztroušeně. Oskeruše jsou řazeny mezi ohrožené druhy dřevin...    celý článek »

Pozor na vysoký krevní tlak

Proč někomu mozek stárne rychleji než tomu druhému? Mezi choroby, které souvisejí s nezdravým způsobem života, patří vysoký krevní tlak. Je známo, že zvyšuje riziko vzniku infarktu a mozkové mrtvice a nebezpečný může být v tom, že podle...   celý článek »

Existují paralelní vesmíry?

O existenci paralelních světů se lidstvo dohaduje už od starověku. Vedle světa lidí tehdy začal existovat svět bohů, zvláštních bytostí, pocházejících – lidově řečeno – „odjinud“. Bylo by možné, že mimo nám známou fyzikální...   celý článek »