Chytrý špičkový marketing.
view counter

VZDĚLÁNÍ, ZDRAVÍ, Doplněk radí, Co-kdy-kde, DOPLNĚK, BYDLENÍ, Zahrada, Dům, Ostatní, Příroda, Cestování, Ostatní, Ostatní, KULTURA, HOBBY, VĚDA A TECHNIKA, ZAJÍMAVOSTI, Literatura, Sport, Historie, Vaření, Umění, Vesmír, Výzkum, Doprava, Studium, Práce, Ostatní, Ostatní, Ostatní, Léčitelství, Strava, Věda, Psychologie, FINANCE, PODNIKÁNÍ, Peníze, Podnikání, Domácí, Zahraniční

Věda a výzkum krátce (159)

Vědci z Durhamu odhalili gen, jenž má podíl na vývoji lidské zubní skloviny. Právě silná sklovina zubů patří společně s velkým mozkem a vzpřímeným držením těla k rysům člověka, jimiž se odlišuje od ostatních primátů. Studie vědců obohatila současné...   celý článek »

Důkaz nebe

Eben Alexander III. (narozen 11. 12. 1958) je americký neurochirurg, který se celý život zabýval lidským mozkem. Nevěřil v Boha a zakládal si na svém přesvědčení, že lidské vědomí není ničím víc než produktem elektrických výbojů mozkových buněk. Vydrželo...   celý článek »

Žijte podle fází Měsíce

Pro někoho není víc než nebeské těleso, které přes čtyři miliardy let ve vzdálenosti zhruba 400 tisíc kilometrů krouží kolem Země. Jiní jej činí odpovědným za bezesné noci a podrážděné dny. Měsíc působí na hladinu hormonů...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (158)

Indičtí přírodovědci po více než desetiletém výzkumu oznámili, že objevili v lesích na jihu Indie 14 nových druhů tzv. tančících žab z rodu Micrixalus! Proč se tyto žabky označují jako tančící? Přezdívku dostaly díky...   celý článek »

Tajný život rostlin

Jakkoli je to pro nás těžko pochopitelné, rostliny sice nemají mozek, přesto mají paměť, komunikují s okolím, mají pocity. Již v roce 1966 učinil bývalý agent CIA Cleve Backster (nyní již zesnulý) ohromující objev. Backster se zaměřoval na používání...   celý článek »

Ženský versus mužský mozek

Z vědeckých pozorování vyplývá, že žena používá levou i pravou hemisféru současně, zatímco muž používá pouze levou či pravou hemisféru. Proto muž může buď naslouchat a mluvit (levá hemisféra), nebo myslet, řešit problémy a cítit (pravá...   celý článek »

Z babiččiných receptů

Několik vlašských ořechů denně posílí nervy, dodá organismu potřebnou energii. Jádra obsahují mnoho vitaminů skupiny B a hořčík. Odvar z ořechových listů doporučují lidoví léčitelé při onemocnění žaludku, dvanácterníku, při artritidě, na cukrovku,..   celý článek »

Hlas srdce

Prudký liják mě promáčel na kůži. Stála jsem a sledovala, jak lidé házejí květiny na dřevěnou rakev, kterou na dně studené mokré díry bylo sotva vidět. Napadlo mě, že v dešti se mi možná utopí i srdce. Pak jsem v průvodu černě oděných lidí zamířila...   celý článek »

Poznávání řádu stvoření (3)

Pokračujme ve sledování Ježíšova putování mezi lidmi, díky zachycení jeho konání a výroků zapisovateli, z nichž se nejlépe zachovaly zápisy evangelistů Matouše, Marka, Lukáše, Jana a Tomáše. Z jejich zpráv budu pokračovat v pokusu vystižení...   celý článek »

Televize krátí spánek

Kolik spánku potřebujete, abyste se druhý den cítili fit? Pokud špatně usínáte, prožijete neklidnou noc, počítejte s tím, že budete druhý den unavení. A nejen to. Nedostatek spánku se negativně podepisuje na celkovém zdraví.   celý článek »

Partnerské vztahy - Jak se zbavit konkurence

Ruku na srdce - která z nás někdy nezatoužila po sympatickém příteli své kamarádky nebo neflirtovala s mužem, který má stálou partnerku? Láska je přece nesmírně komplikovaná hra, je zdrojem nejen velkých vášní...   celý článek »

Moc ohňových rituálů

Rituál je situace či chvíle, kdy soustředíme svoji mysl na jednu činnost. Oheň se používá v mnoha kulturách na zesílení účinku rituálu a jako prostředník mezi naší myšlenkou a stvořením reality. Pro Maye je bohem Slunce, představuje ho oheň...   celý článek »

Zázvor proti bacilům

Zázvor známe jako koření ve vánočním cukroví, v mase, limonádách a také v pivu. Už mnohem méně se ví o tom, že má rovněž skvělé léčivé účinky, neboť pomáhá proti astmatu, vysokému tlaku, jaterním chorobám a mnoha dalším neduhům. Američtí vědci...   celý článek »

Krysy pomáhají s minami

Detektory kovu odedávna využívané k vyhledávání min jsou velmi pomalé a nevýhodné, a to proto, že reagují na každý malý kousek kovu, který je pak zapotřebí důkladně prověřit. Teď je tu ale krysa obrovská - nejnovější zbraň...   celý článek »

Kterou barvu máte rádi?

Víte, že jaká barva se vám líbí, takový je váš charakter? Zkuste, zda se najdete v následující charakteristice. Pokud je to červená barva, tak jste zřejmě suveréni, sebejistí, odvážní, nepřehlédnutelní extroverti, co si chtějí život...   celý článek »