ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter
Dnes je Čtvrtek - 18. září 2014, svátek má  Kryštof ,  zítra Zita

Vítejte na Doplnek.com

Co přinesl výzkum o klinické smrti?

Zážitky blízké smrti jsou popsány už ve starověké evropské literatuře. Pokusy vědecky prozkoumat některé případy se na Západě objevily v 19. století. Výzkumy se provádějí v rámci medicíny, psychologie nebo psychiatrie.   celý článek »

Život albánských žen

V mnoha oblastech Albánie stále ještě platí zvykové právo z 15. století, soubor zákonů (Kanun) určujících pravidla veřejného i soukromého života. Stále se tu praktikuje krevní msta a platí daň z krve. Nesmyslný kolotoč...   celý článek »

Chraňte nohy před plísněmi

Plísně na nohou se objevují s nadcházejícím létem mnohem častěji než v průběhu roku. Rizikovým faktorem výskytu mykóz nohou se může stát i běžné nošení uzavřené, neprodyšné obuvi, punčoch a ponožek z umělých, nesavých materiálů. K...   celý článek »

Rozhovor s Miroslavem Zelenkou o jeho knize Elegantní bůh

Je běžný pracovní den a opět mi zvoní telefon. Mám ten zvuk ráda, ačkoli někdy přináší i špatné zprávy nebo ne vždy je na druhém konci dobře naladěný volající. Tentokrát to byl hovor příjemný, neboť volal pan Miroslav Zelenka, autor čtenářům...   celý článek »

Moc podvědomí

Mnozí světově proslulí vědci považují podvědomí každé lidské mysli za vesmír, v němž se odehrává nejméně tolik procesů jako v celé sluneční soustavě. Od lidského vědomí, jež vládne myšlenkami, city a vnímáním, je podvědomí odděleno mocnou...   celý článek »

Desatero babských rad

Čistíme šperky. Aby byly šperky krásně lesklé, k jejich čištění stačí zubní pasta, kterou je potíráme a poté měkkým hadříkem vyleštíme. Skvrny na bavlně. Zubní pasta se může hodit i na skvrny po inkoustu na oděvech z bavlny.   celý článek »

Roztroušená skleróza, Biosynchron a zázrak?

Zatímco roztroušená skleróza (RS) je zdravotnické i široké veřejnosti dobře známé onemocnění, tak Biosynchron (BS) je dosud málo znám jak mezi laiky, tak i mezi odborníky. Předkládáme základní informaci o této nové podpůrné léčebné metodě a jejím...   celý článek »

Pro zahrádkáře - Co se škůdci na zahradě

Háďátka. Jsou nebezpečnými obyvateli zahradní půdy, když jsou přemnožené. Důležitou ochranou je proti ním střídání rostlin a pěstování vícero druhů rostlin pospolu. Jestliže však měníme zanedbaný pozemek na zahrádku...   celý článek »

Ponorka Kursk: Podivná havárie

V srpnu 2013 jsme si připomněli třinácté výročí havárie ruské jaderné ponorky Kursk. Mnoho lidí ji spolu se zkázou Titaniku označuje za dvě nejzáhadnější námořní katastrofy dvacátého století. Osudová plavba v Barentsově moři je...   celý článek »

Sběr léčivých bylin - Vlaštovičník větší (Chelidonium majus)

Tento rok je oproti loňskému poněkud výjimečný, protože většina bylin vykvetla dřív než obvykle. Platí to i o vlaštovičníku větším, který je jednou ze skutečně mimořádných současných rostlin. Bylinářka Maria Treben ho dokonce zařadila ve své knize Byliny z Boží...   celý článek »

Jídlem proti vráskám

Proti stopám času můžeme bojovat nejrůznějšími způsoby. I když se nám zdá, že tou nejúčinnější bývá kvalitní kosmetika - drahé krémy, pravidelné masáže, regenerační séra, je to pravda jen částečná. Proti předčasným vráskám funguje i správně...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (157)

Světová zdravotnická organizace přišla s alarmujícím varováním. Podle odborníků - lékařů - přestávají při léčbě bakteriálních infekcí zabírat i silná antibiotika, která jsou při některých závažných nemocech považována...   celý článek »

Přírodní lékárnička

Díky léčivým účinkům různých částí byl kdysi bez černý nazýván „přírodní lékárnička“. Dnes se hojně využívají pouze bezové květy, i když bylináři ještě občas vyrábějí z mladých řapíků a listů tradiční „zelenou mast“.   celý článek »

Věděli jste, že…

Lépe chrání před UV paprsky tmavé oblečení? A důvod? Světlo a UV paprsky absorbují lépe tmavé látky. Čím hustěji je látka utkaná, tím lepší je i ochrana pokožky. Kromě toho - mokré oblečení propouští až o padesát procent...   celý článek »

Chutná bylinka z luk a zahrad

Paní Naďa V. do redakce poslala fotografii ze své zahrady a píše: „Mám kouty zahrady plné těchto drobných kvítků. Babička těm modravým kytičkám říkávala bouřka, ale jak se to jmenuje doopravdy? Likviduji to jako plevel...   celý článek »

view counter