ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter
Dnes je Čtvrtek - 02. říjen 2014, svátek má  Olívie / Oliver ,  zítra Bohumil

Vítejte na Doplnek.com

Zbavte se hmyzu bez chemie

Někteří lidé mají nedůvěru vůči chemickým insekticidům rozprašovaným v domácnostech, a tak raději používají některé dřívější bezpečnější a zároveň jednoduché náhražky, které lze snadno připravit doma.   celý článek »

Babské rady - Když to se sluníčkem přeženeme

Když to se sluníčkem přeženeme a celodenní pobyt u vody skončí večerním bolestivým pálením ramen a zad, každá rada přijde vhod. Rychlou úlevu mohou přinést osvědčené tipy:   celý článek »

Co o nás prozradí datum narození? - 28.

Jednotlivá čísla nesou určité energie a mají své charakteristiky. I datum narození se tak odráží v povaze každého z nás. Paní Hannah J. Nesvadba je numeroložka, která na základě své praxe vyvinula dokonce speciální karmickou numerologii. Sestavila pro nás...   celý článek »

Rituál s chlebem a solí

Tradiční český (a slovanský) zvyk vítání chlebem a solí by nezasvěcenému pozorovateli asi jen těžko připomínal nějaká magická kouzla či pohanský rituál. A přece je to tak, stačí se trochu podívat do historie. Dávní lovci, kteří neustále...   celý článek »

Mohutný hrad Veveří

První zmínka o hradu Veveří pochází z roku 1234 a nasvědčuje tomu, že byl založen markrabětem Přemyslem, bratrem krále Václava I. hned v prvních letech jeho vlády. Hradní komplex je tvořen kromě vlastního hradu...   celý článek »

Měsíček lékařský

Měsíček lékařský je jednou z nejoblíbenějších léčivých bylin. Latinské rodové jméno Calendula znamená kalendář a naznačuje, jako by otevíráním a zavíráním svých květů odpočítával letní dny, kdy je na svém vrcholu.    celý článek »

Bylinářova poradna - střevní infekce

Jaké elixíry je vhodné použít při střevní infekci? Při průjmech bakteriálního nebo virového původu doporučuji nasadit elixír Fungilen. Nejefektivnější je využívat dvě lahvičky a poté nasadit elixír Detoxilen na dočištění, společně...   celý článek »

Poradna věštkyně (12)

 Třicetiletá Eva trpěla silným pocitem méněcennosti. Její partnerský vztah se nevyvíjel uspokojivě, což se na jejím zdravotním stavu projevilo častými záněty močových cest a ledvin. Delší dobu neměla ani pocit jistoty v citovém životě,...   celý článek »

PPP: I muži mají svoje problémy!

Poruchy příjmu potravy (PPP) představují pro člověka a jeho zdraví vždy problém. Ať už se jedinec nadměrně přejídá, nebo naopak hladoví, vystavuje se tím vážnému riziku, které může končit i smrtí. PPP jsou mylně označovány...   celý článek »

Tajemství labyrintu rozluštěno!

Báje o hrůzném Minotaurovi a tajemném labyrintu jsme slýchávali už ve školních lavicích. Hrdinský Theseus býčí obludu porazil a navždy zvítězil. Ale pozor, jde jen o rafinovanou symboliku, popis cesty zasvěcence.    celý článek »

Věda a výzkum krátce (160)

Odborníci z Michiganu zjistili, že různé typy chuti ovlivňují délku života ovocných mušek - octomilek. Sladká chuť podle studie život prodlužuje a hořká zkracuje. Chuť patrně může vyvolat fyziologické změny, které umožní tělu vybírat si z nabízené potravy...   celý článek »

Závaznost technických norem

Dotaz: Považují se všechny technické normy obsahující regulaci BOZP za závazné pro zaměstnavatele ve smyslu zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, ve znění pozdějších předpisů? Zákoník práce v § 102 stanoví povinnost zaměstnavateli...   celý článek »

Začněte den s vděčností

Spokojenost a vyrovnanost byla a je považována za recept na šťastný a plnohodnotný život a protilátku proti nemocem. Bylo prokázáno, že pocity životní pohody uvolňují v našem mozku chemické látky, které nás zklidňují a zvyšují odolnost vůči chorobám...   celý článek »

Víte, proč jste nešťastní?

Necítíte se šťastní? Máte pocit, že se vám smůla lepí na paty? Problém může být ve vás. Psychologové soudí, že jestliže se člověk soustředí na nedostatek a touhu po tom, co nemá, odvrací svou mysl a psychiku od samotné podstaty života - od štěstí...   celý článek »

Pro psí gurmány

Láska prochází žaludkem a to platí určitě i pro čtyřnohé mazlíčky. V našich zeměpisných šířkách zatím můžeme našim pejskovi dopřát šťavnatého buřta někde u stánku nebo vzorek oběda, který si dáme v zahradní restauraci. Ve světě jsou ale psí...   celý článek »

view counter