Chytrý špičkový marketing.
view counter
Dnes je Úterý - 13. říjen 2015, svátek má  Renáta ,  zítra Agáta

Vítejte na Doplnek.com

Stoletá obecná teorie relativity

Letos je to 100 let, co Albert Einstein přišel se svou obecnou teorií relativity, podle které je časoprostor zakřivován přítomností hmoty a energie. Obecná teorie relativity je tedy teorií gravitace a rozšířila Newtonův koncept...   celý článek »

Svět v roce 2030

Umíte si představit, jak bude svět vypadat za zhruba patnáct let? V Globálních trendech 2030, které vydala americká Národní zpravodajská rada, by takřka dvě třetiny obyvatelstva měly žít ve městech, většina lidí patřit ke střední třídě a ...

   celý článek »

Co frčí - Žít bez partnera

Jednočlenných domácnosti v České republice přibývá. Žít single je dnes módním trendem. U nás se týká téměř třiceti procent mužů a pětadvaceti procent žen ve věku 25 až 39 let, v Praze čtyřiceti procent domácností. V některých světových...

   celý článek »

Co radí FENG SHUI - Aby se vás držely peníze

Máte hluboko do kapsy? S penězi vycházíte od výplaty k výplatě? Možností, jak si zvýšit příjem, se nabízí několik. Buď se poohlédnout po nějaké brigádě, vzít si práci navíc, nebo se trochu uskromnit. Starodávné učení feng...   celý článek »

Hravá psychologie - Máte stres pod kontrolou?

Někteří jedinci jsou vůči stresu odolní méně, jiní více. Někomu stoupá krevní tlak z maličkostí, jiného jen tak něco nenaštve. Jak stres prožívají jednotlivá znamení zvěrokruhu? To se můžete dočíst z následujících řádků.   celý článek »

Krevní skupiny a psychologická typologie? (4)

Jste výjimečně citliví, duševně vnímaví a zároveň často racionální? Říkají o vás, že jste chladní, klidní a soustředění? Umíte zaujmout na první dojem? Jste diplomatičtí a dokážete uklidnit vlnobití, které způsobili méně vyrovnaní jedince?...   celý článek »

Egyptská symbolika v kultuře a náboženství

Mnoho z vás čtenářů se jistě zajímá o dávnou egyptskou kulturu. Nepochybně je k tomu dobrý důvod, neboť mnozí dobře vnímají, že odkaz této ztracené civilizace má našemu světu co říci a v budoucnu pomůže k dalšímu...   celý článek »

Pokojný bojovník Dan Millman: „S hlavou v oblacích a nohama pevně na zemi“

Málokdo vám zůstane v paměti zapsán tak silným způsobem jako Dan Millman - univerzitní profesor, mistr světa ve sportovní gymnastice, instruktor bojových umění a trenér. Muž, který překonal svůj osud, člověk s pokojným srdcem, ale...   celý článek »

Smutná statistika

Z 27 členských zemí Evropské unie se čeští kuřáci dostali na dvanáctou nejvyšší příčku. Z téměř tří milionů kuřáků v České republice pak na následky kouření ročně umírá kolem 18 000 lidí, z nichž přibližně tři tisíce tvoří nekuřáci, u nichž k...   celý článek »

Tajemný vzkaz v dlani?

Čas od času se kolem nás dějí věci, které nám mohou připadat jako science fiction. Ale jde o realitu, byť vymykající se normálu. A své o tom ví například Marian Ž., původem ze Slovenska. Ukázal nám fotografii své dlaně a...   celý článek »

Velmi nebezpečný experiment

Psal se červen 1942, zuřila válka a do šumavského Rehbergu (Srní) přijela jakási říšská komise. Co měla vyšetřovat, již nikdo neví a ani na tom nezáleží. Členem oné komise byl i poručík Hans W., jinak...   celý článek »

Bude jednou možné cestování v čase?

Cestování v čase se dnes zdá být jen myšlenkou pro science fiction literaturu. Vychází se přitom z premisy, že čas jako fyzikální veličina plyne lineárně. Je to jen věčně tekoucí proud, mířící stále kupředu – do budoucnosti. Proto...   celý článek »

Mají ženy hlavní slovo?

Muž se odedávna považoval za hlavu rodiny. Ale zdá se, že v současném světě je to žena, která má v domácnosti hlavní slovo. Pomyslné žezlo vládce je u mužů jen symbolické, neboť to bývá většinou něžnější polovina lidstva...   celý článek »

Oblačnost ovlivňuje počasí

Mezi nejdůležitější znaky, které významně ovlivňují počasí, patří bezpochyby oblačnost. Právě podle ní převážně určujeme, zda je povětrnost příznivá nebo nikoliv. Definujeme ji jako stupeň zakrytí oblohy oblaky.   celý článek »

Nebeský dar a bradavice

 Vlaštovičník má lidové názvy jako celidon, nebeský dar nebo hadí mlíčí. Jde o jedovatou trvalku, kterou najdeme téměř všude. Daří se jí na zastíněném neobhospodařeném místě, někde u cest, i ve stinných hájích. Je až jeden metr...   celý článek »

Atraktivní ubytování pro Vás.
view counter