ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter
Dnes je Pondělí - 06. červenec 2015, svátek má   ,  zítra Bohuslava

Vítejte na Doplnek.com

Věřte síle kamenů - Růženín přitahuje romantickou lásku

Na léčivé účinky krystalů věří lidstvo od nepaměti. Kameny ale mohou přinášet nejen dobré zdraví, ale jejich vibrace umí přilákat do života úspěch, lásku a harmonii. Možná budete překvapeni, co všechno dokáží.    celý článek »

Co (ne)víte o lilku

Podlouhlé hruškovité plody s lesklou fialovou slupkou, ať již oválné nebo kulaté, nesmějí obvykle chybět v asijských, blízkovýchodních ani středomořských kuchyních. Lilek je neodmyslitelnou součástí indického kari...   celý článek »

Výchova nevýchovou (1)

Před časem se ke mně dostala informace o kurzu, který je zaměřený na výchovu dětí zcela jiným způsobem, než jsme zvyklí. Protože jsem matka dvou dětí a při své práci terapeutky často s dětmi i rodiči pracuji, velmi mě téma zaujalo...   celý článek »

Zdravé jídlo jako prevence chorob

Lékaři již přicházejí na to, že základním kamenem odolnosti organismu proti nemocem je zdravé jídlo. Pokud tělu dodáte všechno potřebné k tomu, aby si udrželo dobrou obranyschopnost, je skoro vyhráno. V podstatě to lze...   celý článek »

Egyptské lékařství předběhlo dobu

Už Homér o Egypťanech napsal, že „každý byl lékařem, a to zkušenějším než léčitelé jiných národů“. Vědci, kteří rozluštili hieroglyfické texty, se shodují v přesvědčení, že Homér a další antičtí autoři výjimečně vůbec...   celý článek »

Obdivuhodná ztracená města - Copán

Mezi jeden z nejpodivuhodnějších výtvorů zaniklých civilizací patří mayský městský stát Copán. Města se nacházela na území Mexika, Guatemaly a Hondurasu a po staletí byla skryta v hustém porostu tropického...   celý článek »

Český protest proti německé minimální mzdě podpořili v zahraničí

Protest české Hospodářské komory proti zavádění německé minimální mzdy i pro řidiče kamionů z jiných zemí dnes podpořili zástupci podnikatelů ze zemí střední a východní Evropy. Proti požadavku německé vlády se...   celý článek »

Co skrývají záhadné zlatavé koule?

V podzemí pyramidy Opeřeného hada v Teotihuacanu v Mexiku došlo před dvěma lety k senzačnímu objevu. Do nepřístupných a tudíž neprozkoumaných prostor se protáhl malý výzkumný robot nazvaný Tlaloc II-TC...   celý článek »

Zázračný opasek Panny Marie

Naprosto unikátní relikvií křesťanského světa je tzv. „opasek Panny Marie“. Oč se jedná? Podle legendy jej sama Bohorodička upletla z velmi jemné velbloudí srsti a před svým nanebevzetím věnovala truchlícím ženám jeruzalémským. Během třetího...   celý článek »

Poradna léčitelky (10)

Jaký strom by byl vhodný na moje zdravotní problémy? Dáša, 35 let. Jste velmi aktivní činorodá žena, která neumí odpočívat. Příčinou vašich zažívacích problémů je psychika. Trpíte i horším vyprazdňováním. Cítím i bolesti žaludku (žaludeční neuróza),..   celý článek »

Babička slavila pětatřicátiny

Ale nepohoršujte se, nejde o zpustlé mravy předčasného mateřství, ale o kobylku Šulku. Třicet pět let u koně prý odpovídá přibližně lidské stovce. Její majitelé ji nechávají v klidu a péči dožít jako člena...   celý článek »

Poradna věštkyně (21)

Kdysi dávno bývala zvířata silnější a mocnější než lidé, takže není nic divného na tom, že je lidstvo uctívalo. Přidělilo jim i bezpočet božských přirovnání, ale také určitých lidských rysů, jelikož lidé s nimi chtěli soupeřit. V souvislosti s legendou...   celý článek »

Milujete čokoládu? Šňupejte kakao!

Máte rádi čokoládu, ale bojíte se nadváhy? Potom můžete vyzkoušet oblíbenou belgickou vychytávku – šňupání kakaa! Mozek má z této metody stejný zážitek, jako když pojídáte čokoládu. Belgičan Dominique Persoone...   celý článek »

Obchodní tajemství a know-how podnikatele v ohrožení

Nový občanský zákoník zavádí nový institut nejen pro ochranu práv smluvní strany, která důvodně očekávala uzavření smlouvy a jejíž neuzavřením jí byla způsobena škoda, ale i její obranu ve formě práva žádat náhradu škody za porušení...   celý článek »

Právní aspekty slibů a přísah

Sliby a přísahy skládáme v běžném životě skoro denně. Mnohdy bezmyšlenkovitě, často si ani neuvědomujeme, že by takový slib mohl mít nějaký právní neboli závazný význam. Sliby a přísahy existují již od počátku dějin, každý něco...   celý článek »

Romantické wellness pobyty pro Vás.
view counter