ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter
Dnes je Úterý - 02. září 2014, svátek má  Adéla ,  zítra Bronislav

Vítejte na Doplnek.com

Poradna u Andělské paní

Na vybrané dotazy odpovídá Lenka Mohammadi, Andělská paní (zabývá se výklady karet, čištěním formou SRT, technikou EFT, energetickými masážemi, andělskými terapiemi a léčením, pořádá osobní konzultace...   celý článek »

Pomoc, děti odešly

Na oslavu svých padesátin se Markéta ani netěšila. Věděla, že oslava to bude velkolepá jak v zaměstnání, tak v rodině, ale zároveň si uvědomila změnu, která nastane. Obě děti se rozhodly jít vlastní cestou, zařídit se po svém, zanedlouho by...   celý článek »

Čeká nás planeta opic?

Šimpanzí batolata jsou chytřejší než lidská. Mláďata šimpanze, o která se láskyplně starají ošetřovatelé v zajetí, jsou v prvních devíti měsících chytřejší než lidské malé děti. Zjistila to studie profesorky Kim Bardové z anglické Portsmouthské univerzity. Po...   celý článek »

Cesta do terra incognita – rozhovor s Henri Monfortem

Přednáškové turné Henriho Monforta, které proběhlo na podzim 2011 a na jaře 2013 po České republice, vzbuzovalo nebývalý zájem posluchačů. Henri je člověk živící se pouze pránicky, tedy energií. Většina z posluchačů znala do té doby jen půst a pár příběhů...   celý článek »

Než se vydáte do přírody…

S teplým počasím  přichází i obvyklá aktivita klíšťat. Pokud se chystáte do přírody, neměli byste podcenit nebezpečí nákazy. Klíště může způsobit virový zánět mozku - klíšťovou encefalitidu. Příznaky se objeví během sedmi...   celý článek »

Psí hvězda Sírius

Září připomíná nebeský diamant na jižní obloze. Jméno pochází z egyptského Sóthis a později z řeckého Seírios, což znamená blikotající, jiskřící. Původní poznatky však sahají až k hindským textům, kde vystupuje jako...   celý článek »

Smrkové recepty

Paní Renata z jižních Čech píše: „Slyšela jsem, že se dá smrkové jehličí využít na vaření. Naše babička z něj vařila čaj, když jsem měla rýmu a kašel. O ničem jiném nevím. Ráda bych případně nějaké recepty vyzkoušela...   celý článek »

Kopřiva, která zabije koně

Obyčejná kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) pálí. I malé dítě ví, že spadnout do porostu těchto rostlin v krátkých kalhotách není nic příjemného. Taková sebevětší a sebepálivější česká kopřiva je ale nic proti „drobečkovi“, kterého můžete potkat v odlehlých končinách...   celý článek »

Vodní lidé

Případy chycení: 1. Roku 1305 byl chycen v Holandsku jiný "mořský muž", který prý měl na sobě brnění, tomuto se však nepodařilo utéci, nýbrž po třech nedělích bídně zahynul. Poslední "mořskou pannu" ulovili prý rybáři asi roku 1819-1820 kdesi u ...<--break- />   celý článek »

Budou na severu gigantičtí pavouci?

Tým německých a dánských vědců objevil, že vlivem rychlého oteplování Arktidy jsou pavouci na severu Grónska větší. Vědci při měření 5000 slíďáků druhu Pardosa glacialis zjistili, že v letech 1996 až 2005 narostli v průměru o osm až deset procent. Ve stejném...   celý článek »

Manuální lymfodrenáž

K rozšíření metody léčení manuální lymfodrenáží došlo v posledních 20 letech. Dříve byly otoky považovány za následek nevyspání, únavy a dlouhodobého stání. Tyto příznaky však mohou být také důsledkem špatně fungujícího lymfatického systému...   celý článek »

Když potřebujete pevné nervy…

Chcete-li mít pevné nervy, doporučuji jíst denně alespoň 250 g zeleniny, nejlépe v čerstvém stavu. V jídelníčku by měly mít své místo celozrnné výrobky, různé ořechy, pokrmy z luštěnin a zakysané mléčné výrobky. Mnozí badatelé...   celý článek »

Vědci dešifrovali lidský genom z doby kamenné

Institut evoluční bilologie ve španělské Barceloně dospěl na základě výzkumů DNA sedm tisíc let starých pozůstatků lidí k poněkud překvapivému zjištění, že dávní Evropané v době lovců - sběračů měli převážně tmavé vlasy a velmi snědou pleť, kterou si...   celý článek »

Cesta ke zdraví pro všechny – rozhovor s paní Janou Sikytovou

Jedno slunečné odpoledne jsem zavítala do prodejny, kterou ne nadarmo její majitelka a provozovatelka nazvala Krámkem zdraví z přírody. Nabízí zde jednak zdravou výživu, jednak homeopatické a obecně přírodní preparáty, a to vše pod...   celý článek »

Několik vět o hubnutí a detoxikaci (1)

Rovnice tělesné váhy je nemilosrdná a soudí všechny stejně: tělesná hmotnost = příjem energie v podobě potravy – výdej energie. Na tom nelze nic ošidit. Přesto se mezi sebou lišíme svým vzhledem, svými stravovacími návyky, svými zálibami pro dobré jídlo...   celý článek »

view counter