ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter
Dnes je Čtvrtek - 03. září 2015, svátek má  Bronislav ,  zítra Jindřiška

Vítejte na Doplnek.com

Nábor do klubu akrobatického rock and rollu

Náchodský klub provádí nábor chlapců a dívek od 5 let.   celý článek »

Víte, že …

Soren Kierkegaard, vážený dánský filozof, považoval sexuální vztahy za něco odporného? „Má deprese,“ řekl jednou ve světlé chvilce, „je ta nejvěrnější milenka, jakou jsem kdy poznal.“ Jenže ve svých čtyřiadvaceti letech se zamiloval...   celý článek »

Ostrov na schodech

Maličký ostrov Alicudi (5,2 km²) je nejvzdálenější z Liparských ostrovů. Tvoří jej pouze dokonale vytvarovaný sopečný kužel Filo dell´Arpa (675 m.n.m.). Původní starověký název zněl Ericussa, ovšem v průběhu století ho změnili Římané...   celý článek »

Věda a výzkum krátce (197)

V Dánsku se uskutečnila a rozsáhlá analýza DNA zaměřená na dobu bronzovou. Experti zpracovali genom více než stovky dávných lidí, jejichž ostatky byly nalezeny na území Asie a Evropy. Díky studii bylo zjištěno, že už před 5 000 lety...   celý článek »

Zhypnotizovaná společnost

Jeden ze systémů ovlivňování lidstva se dá přirovnat k hypnotizaci. Většina lidí je v této naší realitě do značné míry ve stavu, který se podobá situaci, kdy jsou zhypnotizovaní. Proces hypnotizace lidstva je velmi dlouhodobý. Tímto...   celý článek »

Sochy Buddhy zůstaly nedotčeny

V neděli 26. prosince 2004 postihlo oblast západního pobřeží indonéského ostrova Sumatra podmořské zemětřesení, následované vlnou tsunami. Zemětřesení bylo způsobeno subdukcí (jev, kdy se jedna litosférická...   celý článek »

Strach z pavouků

Arachnofobie je chorobný, úzkostný až panický strach z pavouků a bývá velmi často výsledkem neznalosti. Odborníci zabývající se populací pavouků tvrdí, že pouze 0,2 procenta pavouků na celém světě je nebezpečných pro člověka. Ve svém...   celý článek »

Dana Bufka (USA): kabala – dávná moudrost

Původem rodačka z Prahy žije a pracuje od roku 1980 v USA. Studovala The Kabbalah Center v Los Angeles, kde byl jejím učitelem Rabbi Chaim Solomon. Dále absolvovala studium jasnozřivosti, práce s energií a ...   celý článek »

Okénko Ladislava Mušky - Máme rádi zvířata

Nejen proto, že jsou chlupatá a mají pěknou srst. Zvířata totiž mají i duši. Někteří vědci o tom sice pochybují, ale chovatelé zvířecích miláčků jsou o tom přesvědčeni a vědí, že se s nimi dá dobře komunikovat, jen se musíte naučit...   celý článek »

Jasnovidný farář ze Šumavy

Páter František Ferda, jasnovidný farář ze Sušice, se již v časech svého působení stal žijící legendou. Narodil se 31. března 1915 ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku a jeho život byl velmi pohnutý.   celý článek »

Zdravou energii vám dodají banány

Jeden z mnoha výzkumů potvrdil, že pouhé dva banány poskytují dostačující dávku energie potřebnou na vydání devadesáti minutového cvičení. Není tedy divu, že banán je ovocem číslo jedna u světových tenistů či atletů.    celý článek »

Nahradí cévy a žíly?

Lékaři a chemici v německé Jenně dokázali vyrobit biologický materiál, který by mohl v budoucnu nahradit lidské defektní cévy a žíly. Jedná se o bakteriální syntetickou celulózu, z níž by se mohly vyrábět nejrůznější implantáty. Biologický...   celý článek »

Pomáhají se špatnou náladou

Hodně lidí své domácí mazlíčky miluje a kočka či pes se dnes stávají plnoprávnými členy rodiny. Takové zvířátko nejen potěší, ale dokáže i mnohem více. Odborníci se shodují, že majitelům domácích zvířat prokazatelně hrozí menší...   celý článek »

Růže - úplně všechny jsou jedlé

To je naprosto unikátní úkaz ve světě „kytkožroutů“. Od každého botanického rodu se vždy najdou nějaké druhy, které jsou nedobré nebo dokonce nebezpečné. U růží tohle ovšem neplatí. Být pěstitelem růží, to je něco...   celý článek »

Zmatky v keltské astrologii

Vzhledem ke skutečnosti, že po sobě Keltové víceméně nezanechali žádné písemné záznamy, pocházejí informace o nich jen z archeologických nálezů a antických spisů, v nichž jsou zmiňováni. Není tedy divu, že i keltskou astrologii...   celý článek »

Romantické wellness pobyty pro Vás.
view counter