Chytrý špičkový marketing.
view counter
Dnes je Pátek - 27. březen 2015, svátek má  Dita ,  zítra Soňa

Vítejte na Doplnek.com

Bylinka na každou chorobu - Zázvor - účinkuje na všechny choroby

Pochází z Asie, kde se dodnes v jihozápadní části pěstuje. U nás je celoročně běžně k dostání v supermarketech. Ve starověku byl zázvor považován za lék na všechny choroby. Podle tibetské medicíny se má zázvorový...   celý článek »

Chcete přestat kouřit?

Zatvrzelým a vášnivým kuřákům je asi zbytečné doporučovat, jak by se měli nejlépe dalšího kouření vyvarovat. Těm, kteří však s odnaučováním již začali a mnohdy bojují s tím, zda vydrží nebo podlehnou, se může hodit několik rad.   celý článek »

Meditace

Slovo, které v některých lidech vyvolává nejistotu, obavy ze života odtrženého od reality, a jiné láká jako cesta k porozumění životu, sobě. Všichni se shodneme v tom, že je to změněný stav vědomí. Pojďme zjistit, jak ji vnímá psycholožka –...   celý článek »

Záhadné podzemí ČR

Písemné prameny, nedestruktivní průzkumy i dochované části podzemních staveb na našem území naznačují, že se zde v dávných dobách nacházela rozsáhlá síť vícepatrových sídel propojených dálkovými koridory. K prohloubení znalostí...   celý článek »

Pohyb - základ života

Pohodlný způsob života, dlouhé večery, nevlídná zima, to vše většinou vede k nezřízené chuti k jídlu, přejídání, zahánění stresu sladkostmi, ale také vysedávání před televizní obrazovkou nebo monitorem počítače. Jak se zbavit nadbytečných kilogramů...   celý článek »

Jak moc solíte?

Patříte také k těm, kteří si jídlo přisolí, aniž by ho ochutnali? Podle vědců může nepřiměřené solení škodit dokonce víc než tabák. Za dostačující množství soli se považuje příjem asi 1,5 gramů, přičemž denně většina lidí do těla dostane až kolem...   celý článek »

Ženy v přechodu - Co pomůže při návalech

Není to nic, co by ženu přímo ohrožovalo na životě, ale jsou dost nepříjemné. Návaly horka se často dostavují v menopauze, ale mohou se objevit také jako vedlejší účinek při užívání některých léků. Co pomůže při návalech, jak jim...   celý článek »

Novinka, jež chrání mozek

Představte si, že se vám silně motá hlava, máte podezření na mozkovou mrtvici, čekáte v nemocnici na vyšetření CT nebo na magnetickou rezonanci… a drahocenné minuty utíkají. Nový test dokáže rychle odhalit, jestli jde o mrtvici nebo o jiný problém,...   celý článek »

Přírodní elixír mládí

Chřest je zdrojem mnoha prospěšných vitaminů, minerálů a dalších látek s blahodárným vlivem na naše zdraví a je jedním z druhů zeleniny, které můžeme oprávněně nazvat elixírem mládí. Má pozitivní vliv na naši celkovou vitalitu...   celý článek »

Pokojové rostliny - Aby byly v kondici

Přestože rostliny mohou být napadeny škůdci nebo nemocemi, největší podíl na tom, že dobře neprospívají, bývají chyby v péči. Špatná zálivka, příliš nízké nebo vysoké teploty, nedostatek světla a extrémně suchý vzduch.    celý článek »

Kdy se lidé začali zdobit?

Existence ozdob je spojována s počátkem „moderní kultury“. Vědci zdobení spojují s tím, že společnost již byla rozvrstvená a šperky tak mohly vyjadřovat třeba sociální postavení či potvrzovat manželství.   celý článek »

Obětiště Zlíčanů

Kouřim u Kolína založil podle pověsti bratr praotce Čecha Lech roku 653. U hory Řípu se rozešel s bratrem a tři dny postupoval se svým lidem. Nakonec začal stavět město a ohradil je mohutnými valy. Protože mu měl stavbu...   celý článek »

Uvěznění démoni

V mapách častokrát objevíme název Háj, Hájek či Háje. Nijak se nad tím nepozastavujeme, proč také. Ani si neuvědomíme, že podobné názvy vrchů či obcí jsou přímo odvozeny od posvátných pohanských hájů.    celý článek »

Na nespavost s levandulí

Trsnatě větvený polokeřík je až 60 cm vysoký s přisedlými, čárkovitými, na okrajích podhrnutými, 2,5-5 cm dlouhými listy. V mládí jsou listy šedoplstnaté, později zelenavé a na spodní části žláznatě tečkované. Květy jsou drobné...   celý článek »

Civilizace na Marsu?

Poslední zasedání Americké fyzikální společnosti přineslo zajímavé informace. S odvážnou teorií zde totiž vystoupil astrofyzik John Brandenburg. Je přesvědčen, že na Marsu došlo před mnoha miliony let ke dvěma jaderným výbuchům, které zničily...   celý článek »

Romantické wellness pobyty pro Vás.
view counter