ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter
Dnes je Pátek - 19. září 2014, svátek má  Zita ,  zítra Oleg

Vítejte na Doplnek.com

Televize krátí spánek

Kolik spánku potřebujete, abyste se druhý den cítili fit? Pokud špatně usínáte, prožijete neklidnou noc, počítejte s tím, že budete druhý den unavení. A nejen to. Nedostatek spánku se negativně podepisuje na celkovém zdraví.   celý článek »

Partnerské vztahy - Jak se zbavit konkurence

Ruku na srdce - která z nás někdy nezatoužila po sympatickém příteli své kamarádky nebo neflirtovala s mužem, který má stálou partnerku? Láska je přece nesmírně komplikovaná hra, je zdrojem nejen velkých vášní...   celý článek »

Moc ohňových rituálů

Rituál je situace či chvíle, kdy soustředíme svoji mysl na jednu činnost. Oheň se používá v mnoha kulturách na zesílení účinku rituálu a jako prostředník mezi naší myšlenkou a stvořením reality. Pro Maye je bohem Slunce, představuje ho oheň...   celý článek »

Zázvor proti bacilům

Zázvor známe jako koření ve vánočním cukroví, v mase, limonádách a také v pivu. Už mnohem méně se ví o tom, že má rovněž skvělé léčivé účinky, neboť pomáhá proti astmatu, vysokému tlaku, jaterním chorobám a mnoha dalším neduhům. Američtí vědci...   celý článek »

Krysy pomáhají s minami

Detektory kovu odedávna využívané k vyhledávání min jsou velmi pomalé a nevýhodné, a to proto, že reagují na každý malý kousek kovu, který je pak zapotřebí důkladně prověřit. Teď je tu ale krysa obrovská - nejnovější zbraň...   celý článek »

Kterou barvu máte rádi?

Víte, že jaká barva se vám líbí, takový je váš charakter? Zkuste, zda se najdete v následující charakteristice. Pokud je to červená barva, tak jste zřejmě suveréni, sebejistí, odvážní, nepřehlédnutelní extroverti, co si chtějí život...   celý článek »

Což takhle dát si špenát?

Špenát bývá označován za krále zeleniny. Lidoví léčitelé doporučují obklady z vařených listů namáčených v olivovém oleji přikládat na žaludek při onemocnění trávicího traktu nebo zápar ze semen užívat při zácpě a zpomalené peristaltice střev. Vitamin C, který...   celý článek »

Co přinesl výzkum o klinické smrti? (2)

Skutečnost či halucinace… V roce 1981 byla založena Mezinárodní asociace pro studium blízké smrti (IANDS), která zkoumá prožitky blízké smrti (NDE) a jejich účinky na životy lidí. I když lidé, kteří si klinickou smrtí prošli, tvrdí, že jejich...   celý článek »

Co přinesl výzkum o klinické smrti?

Zážitky blízké smrti jsou popsány už ve starověké evropské literatuře. Pokusy vědecky prozkoumat některé případy se na Západě objevily v 19. století. Výzkumy se provádějí v rámci medicíny, psychologie nebo psychiatrie.   celý článek »

Život albánských žen

V mnoha oblastech Albánie stále ještě platí zvykové právo z 15. století, soubor zákonů (Kanun) určujících pravidla veřejného i soukromého života. Stále se tu praktikuje krevní msta a platí daň z krve. Nesmyslný kolotoč...   celý článek »

Chraňte nohy před plísněmi

Plísně na nohou se objevují s nadcházejícím létem mnohem častěji než v průběhu roku. Rizikovým faktorem výskytu mykóz nohou se může stát i běžné nošení uzavřené, neprodyšné obuvi, punčoch a ponožek z umělých, nesavých materiálů. K...   celý článek »

Rozhovor s Miroslavem Zelenkou o jeho knize Elegantní bůh

Je běžný pracovní den a opět mi zvoní telefon. Mám ten zvuk ráda, ačkoli někdy přináší i špatné zprávy nebo ne vždy je na druhém konci dobře naladěný volající. Tentokrát to byl hovor příjemný, neboť volal pan Miroslav Zelenka, autor čtenářům...   celý článek »

Moc podvědomí

Mnozí světově proslulí vědci považují podvědomí každé lidské mysli za vesmír, v němž se odehrává nejméně tolik procesů jako v celé sluneční soustavě. Od lidského vědomí, jež vládne myšlenkami, city a vnímáním, je podvědomí odděleno mocnou...   celý článek »

Desatero babských rad

Čistíme šperky. Aby byly šperky krásně lesklé, k jejich čištění stačí zubní pasta, kterou je potíráme a poté měkkým hadříkem vyleštíme. Skvrny na bavlně. Zubní pasta se může hodit i na skvrny po inkoustu na oděvech z bavlny.   celý článek »

Roztroušená skleróza, Biosynchron a zázrak?

Zatímco roztroušená skleróza (RS) je zdravotnické i široké veřejnosti dobře známé onemocnění, tak Biosynchron (BS) je dosud málo znám jak mezi laiky, tak i mezi odborníky. Předkládáme základní informaci o této nové podpůrné léčebné metodě a jejím...   celý článek »

Atraktivní ubytování pro Vás.
view counter