ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter
Dnes je Středa - 23. duben 2014, svátek má  Vojtěch ,  zítra Jiří

Vítejte na Doplnek.com

Billboardové „štěstí“ a ohniska obnovy

Jedu autem a zírám. Objevily se kolem silnic billboardy s nečekaným textem – NECHŤ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNÉ. Při prvním spatření toho mi zakmitla lehká známka dojetí. Ušlechtilost se tu přímo vyjímá. Snad až moc. Brzy mne dojetí přešlo...   celý článek »

Černý bez a jeho kouzelná moc

Příroda působí na člověka a on zase na přírodu. Obklopuje člověka a člověk prochází přírodou. Ať chce nebo nechce, musí s ní žít, musí na ni reagovat. Dnes budeme psát o černém bezu, protože se často v blízkosti člověka nachází, a to podle přírodních...   celý článek »

Sušené ořechy jako čerstvé

Sušená ořechová jádra vlašských a lískových ořechů mají velkou nevýhodu - jsou obalena houževnatě přisedlou tenkou slupkou, obsahující mnoho tříslovin a hořkých látek, které po požití většího množství sušených ořechů, zejména vlašských, působí nepříjemné pálení...   celý článek »

Nejčastější chyby při podání daňového přiznání

Připravili jsme pro vás přehled sedmi nejrozšířenějších chyb, kterých se živnostníci a firmy v Česku při podání daňového přiznání dopouštějí. Zároveň nabízíme postup, jak chybně podané daňové přiznání napravit...   celý článek »

Anturie kvete celý rok

Patří k poměrně nenáročným tropickým rostlinám, které kvetou po celý rok. Je to vděčná pokojová květina s nepříliš vysokými nároky. Světlo - Původem je z Jižní Ameriky, kde rostou stovky druhy anturií ve stínu velkých stromů. Stanoviště...   celý článek »

Chytré a levné nápady

Naši předci měli spoustu chytrých, a přitom jednoduchých rad, jak si ulehčit práci v kuchyni, domácnosti. Nechte se inspirovat několika tipy: Bohatě zdobené krémové dorty mají sklon se rychle kazit. Proto zkuste do máslové náplně.   celý článek »

Vybrané věcné změny na daních z příjmů právnických a fyzických osob

Od 1. 1. 2014 došlo k řadě změn, které by neměly zůstat bez povšimnutí. Zvýšení snižující položky na poskytnuté bezúplatné plnění. V případě, že poplatník poskytne za stanovených podmínek bezúplatné plnění (dar) na stanovené účely, zvyšuje se ...   celý článek »

Může informační detoxikační medicína vyřešit bolesti hlavy?

Bolest je nepříjemným pocitem, který doprovází zranění, mnohé nemoci a potíže. Nemůžeme však na ni pohlížet pouze negativně, protože je to zároveň velmi důležitý signál pro naše tělo. Říká nám, že něco není v pořádku, a nutí nás k nějaké změně, která by...   celý článek »

Nebezpečné vody oceánů

Jak nebezpečné jsou vody oceánů? Existují asi čtyři stovky druhů žraloků, ale jen pět z nich útočí na člověka. Každoročně vstoupí do moře miliony lidí, ale jen sedmdesát až sto z nich se stane obětí žraločích zubů.   celý článek »

O ženách ve zkratce

Našla jste si novou lásku, ale máte strach, co si o vašem novém partnerovi pomyslí kamarádky a známí? Zmocňují se vás pochybnosti, jak se zachováte, když vašeho milého nepřijmou a budou k němu mít sto a jednu...   celý článek »

Ženy ve zkratce (2)

Vytvořte si šťastný domov. Víte, jak na to, aby byl váš domov harmonický, spokojený, šťastný? Určitě k tomu nestačí každodenní teplé večeře, sexuální hrátky v ložnici nebo společné zážitky s partnerem. Podle psychologů partnerské vztahy do značné míry...   celý článek »

Levné bylinkové krášlení

Bylinky mají zázračnou moc a i v dnešní moderní době se k nim s oblibou vracíme. Dají se využít nejen v kuchyni jako koření, pomáhají při léčbě nejrůznějších zdravotních obtíží, ale jejich přírodní látky mohou být levnou a účinnou kosmetikou. Připomeňme...   celý článek »

Když nás spánek netěší

Někdo chodí spát rád, jiný má se spánkem naopak problém. Co dělat, když trpíme nespavostí, máme přerušovaný spánek, nebo se brzy probouzíme? Nejdříve se musíme vyhnout rizikovým faktorům nespavosti. Tím je nevhodné prostředí pro spánek...   celý článek »

Záhadné jakutské kotle

Letos uplynulo 6 let od cesty skupiny českých badatelů pod vedením Ivana Mackerle (1944-2013) za záhadou tajemných jakutských kotlů. Jak to všechno začalo? Badatelé a záhadologové se na počátku 90. let začali dozvídat o podivných...   celý článek »

Volby skončily, společenský marasmus pokračuje

Není divu, politická krize posledních deseti let je jen zevní manifestací krize celé západní civilizace. Liberálně-tržní uspořádání je jak v oblasti mezilidských vztahů, tak v oblasti zdrojů planety „u konce s dechem“. Už i optimistům došlo, že pokračující směr zběsilého...   celý článek »

view counter