ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Pomozte dětem!

 

 

 

 

Aktuality kuřete


 


 

Vážení přátelé,
rádi bychom Vám poděkovali za Vaši přízeň a podporu veřejné sbírky Pomozte dětem.
Stejně jako v minulých letech jsme pro Vás připravili Ročníkovou zprávu za 15. ročník sbírky. Naleznete v ní mimo jiné informace i našich aktivitách, podpořených neziskových organizacích a přesné informace o tom, jak byly vynaloženy finanční prostředky ze sbírkového konta.Ročníkovou zprávu naleznete v příloze.
Zveme Vás také ke sledování velikonočního pořadu na podporu sbírky Pomozte dětem, který tentokrát na programu ČT1 uvede Česká televize v sobotu 19. dubna.
Ještě jednou Vám patří náš veliký dík a přeji hezké jaro.
Kamila Matějková
Pomozte dětem
www.pomoztedetem.cz

 

(Zprávu ve formátu PDF najdete na konci této stránky.)

 

 

 
 
Najdete dole v příloze (PDF soubor)
 
 

 
 
Vážení přátelé,
ráda bych Vám poslala informace o nové aktivitě v Pomozte dětem.
Jedná se o Klub přátel Pomozte dětem, který jsme slavnostně spustili společně s novou patronkou Pomozte dětem Zorou Jandovou na akci Kde bydlí Kuře.
Níže Vám posílám podrobnější informace o celém Klubu a co Vás čeká, pokud se Vy nebo Vaši přátelé rozhodnete do Klubu vstoupit.
Budeme moc rádi, když Klub přijmete za svůj a budete informace o ně šířit kolem sebe.
Pokud budete chtít jakékoli doplňující informace, neváhejte se na nás obrátit.
Alena Šváchová
manažerka projeku Pomozte dětem
 
KLUB PŘÁTEL POMOZTE DĚTEM
Znáte sbírku Pomozte dětem? Přispíváte na ní? Zatím ještě ne? Přidejte se k nám a pojďte spolu s námi poskytovat podporu dětem, které jí opravdu potřebují. Pomozte ne-obyčejným dětem z Vašeho okolí žít obyčejné životy! Věříme, že pomáhat má smysl. Již 15 let podporujeme dětské neziskové organizace ve všech regionech České republiky. Staňte se členem Klubu přátel Pomozte dětem a pomáhejte s námi.

Anička je tříletá holčička, která se narodila předčasně - již ve 25. týdnu těhotenství. Porod i první dny života provázela řada těžkostí a komplikací. Nikdo nevěděl, jak život půjde dál. Postupně maminka zjistila, že její princezna prakticky nevidí, pohybové schopnosti jsou velmi opožděny, holčička se chová jinak než její sourozenci. Začala intenzivně cvičit pod vedením lékařů a požádala o pomoc ranou péči. Příspěvek z Pomozte dětem umožnil holčičce velmi aktivně využívat možnosti stimulačních aktivit v multisenzorické místnosti. Naučila se vnímat vlastní tělo, koordinovat pohyby, usmívat se na sebe, poznávat svět. Naučila se vydávat první zvuky a díky milovanému rytmu afrických nástrojů začala rytmizovat nejen zvuky ale i pohyb. Díky péči rodičů a lékařů dosáhla obrovských pokroků. "Dnes naše princezna dokáže rozesmát všechny kolem sebe. I přes větší počet dioptrií vidí a dokáže se zrakem pracovat. Miluje rytmus a hudbu. Díky této lásce se naučila koordinovat pohyby, tančí, běhá, skáče, a navíc si k tomu začala i zpívat." říká maminka.

Podobných příběhů se za čtrnáct ročníků sbírky skrývá nepřeberné množství. Spolu s diváky České televize jsme ze sbírky Pomozte dětem podpořili téměř 173 tisíc dětí. Projekt Pomozte dětem se díky tomu stal veřejností nejlépe vnímanou charitativní sbírkou (Stem 2012). Víme, že nám důvěřujete a líbí se Vám způsob, jakým pracujeme. Staňte se členy klubu Pomozte dětem a podílejte se i vy na tomto projektu. Každoročně pomůžeme několika tisícům dětí, které se potýkají s různými zdravotními nebo sociálními hendikepy. Přímou práci s těmito dětmi a jejich rodinami realizují desítky neziskových organizací. Veřejná sbírka Pomozte dětem poskytuje řadě z nich nadační příspěvky na jejich služby. Možná je to i některá z organizací ve Vašem okolí.

Příklady toho, co organizace mohou za Váš příspěvek poskytnout:
 • 100 Kč hodina osobní asistence  
 • 200 Kč hodina hiporehabilitace
 • 500 Kč hodina dětského psychologa
 • 1000 Kč týdenní doprava zdravotně postižených dětí do školy
 • 2000 Kč školní pomůcky a materiál na jeden rok pro děti bez domova
 • 6000 Kč lehký invalidní vozík na doma pro zdravotně postižené dítě
Naše práce zahrnuje nejen péči o tyto organizace, ale i péči o dárce, partnery a spojence. Organizujeme charitativní akce pomocí našich spojenců po celé ČR. Upozorňujeme na problémy spojené s poskytováním péče a pomoci hendikepovaným dětem. Sledujeme aktuální potřeby a potíže dětí. Neustále dohlížíme na každou korunu ze sbírky, aby se dostala do správných rukou, k potřebným dětem. Podporujeme vzdělávání pro neziskové organizace i pro jednotlivé osoby, které přímo pracují s dětmi. Bez pomoci dárců a partnerů, kteří přispívají na rozvoj sbírky, bychom nemohli plně a zodpovědně dělat naši práci - poskytovat podporu potřebným dětem. Příspěvky postupně shromažďované v Klubu přátel budou využity na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice, na vzdělávání, na rozvoj a propagaci projektu, získávání nových dárců i členů Klubu. Do konce jubilejního 15. ročníku je našim cílem získat 1 500 členů Klubu přátel. Budete to i Vy?
Pro prvních 500 členů Klubu jsme ve spolupráci se společností Efin připravili slevovou kartu Sphere Card, kterou můžete využít ve více než 9000 obchodech. Každý dar pro nás má velkou hodnotu a vážíme si každého dárce, kterému není lhostejný osud dětí. Stát se členem Klubu přátel je snadné. Rozhodněte se, jakou částkou chcete měsíčně přispívat, vyplňte PŘIHLÁŠKU a zadejte trvalý příkaz ve své bance nebo poskytněte celoroční příspěvek jednorázově.
Co Vám přinese členství v Klubu?
 • Stanete se součástí komunity, která společně s námi již pomáhá.
 • Vždy získáte informaci o tom, komu a jak Vaše dary pomohly.
 • Budeme Vám zasílat Zpravodaj Pomozte dětem, kde najdete informace ze zákulisí projektu
 • Vylosovaní členové Klubu se zúčastní natáčení Velikonočního pořadu v ČT
 • Budete dostávat pozvánky na mimořádné akce pořádané sbírkou Pomozte dětem
 • Získáte drobné dárky s vizuálem sbírky Pomozte dětem.
 • Budeme Vám automaticky zasílat roční potvrzení pro odečet darů z daní
Pravidelné dárcovství spojené s členstvím v Klubu přátel Pomozte dětem je tou nejlepší cestou, jak pomáhat znevýhodněným dětem v České republice.
 
 

 


 

Vážení příznivci sbírky Pomozte dětem,

v příloze vám zasíláme další číslo našeho Zpravodaje, ve kterém se můžete dočíst, co se v Pomozte dětem událo a co chystáme nového. A je toho opravdu hodně.
V první řadě bych Vás ráda upozornila na nově otevřený Klub přátel Pomozte dětem, který je připraven především pro pravidelné individuální dárce a nabídne jim spoustu zajímavých výhod. Pro prvních 1000 'klubáků' máme připravený dárek v podobě věrnostní karty Sphere card, které platí v 9 tisících obchodech po celé ČR a na Slovensku.
Více o Klubu i dalších novinkách najdete na stránkách Zpravodaje.
Přeji krásné podzimní dny.

Alena Šváchová
manažerka projektu Pomozte dětem

 

Zpravodaj září 2012

 

 

Webové stránky projektu Pomozte dětem!.

 

         

pokladnička

 

 

 

 

PřílohaVelikost
zpravodaj2013.pdf1.36 MB
rocnikova_zprava_2013_finall.pdf1.67 MB
view counter