Chytrý špičkový marketing.
view counter

Znamení zvěrokruhu - Býk

view counter

Podívejte se spolu s námi trochu netradičně na další ze znamení zvěrokruhu. Období od 21. dubna do 21. května vládne Býk, znamení ustálené, zemní, povahy melancholicko-flegmatické. Básnířka Klára Hůrková v cyklu „Horoskopy“ (vznikl v roce 1985 v Praze a knižně poprvé vyšel jako součást sbírky „Verše z hor“ ve vydavatelství PmD - Poezie mimo domov - v Mnichově 1994) ke znamení Býka složila následující verše:

Jsem oráč země
Pluh a dvojspřeží
Jen co sníh sejde, hvězdy do brázd seji
Úroda se mi jistě vydaří
Je úplněk a bohové mé setbě přejí
Co zasil jsem, to také sklidím
Jsem půda plná možností
Jsem hlína úrodná a vytrvalá
a mám dar věčné mladosti
Má setba pevně zapustila kořeny
A smyslem bytí hvězd
je svítit na Zemi.

O Býcích se říká, že jejich dominantními rysy jsou síla, energie. Ovšem jejich nadbytek vede k tvrdohlavé a neústupné povaze. Vliv Venuše u nich může vyvolávat emotivní a iracionální jednání. Býci si jsou dobře vědomi toho, že z nejkrásnějších plánů není nic, schází-li peněžní opora. Proto často shromažďují majetek, aby si život mohli vychutnat. Jsou pracovití a houževnatí, rozhodní a schopní činů. Cení si přepychu a krásných věcí, neradi se pouštějí do složitostí - volí prosté a pravdivé pohnutky, cíle i prostředky. Věci, které zrozenci znamení Býka nepochopí, popírají. Pokud Býci nesměrují svou energii správným směrem, mohou vyvolávat situace destruktivního charakteru. Měli by se proto snažit o sebeovládání a pozornost. V lásce bývají Býci smyslní, trpěliví, ale majetničtí. Nevěru neodpouštějí. Vhodnými protějšky jsou pro ně zemské typy - Panna či jiný Býk (větší porozumění najdou i u Kozoroha), ale také vodní - Rak, popřípadě Ryby.

Vládcem tohoto znamení zvěrokruhu je planeta Venuše. Šťastné období prožívají Býci ve věku 27 - 28 let a později mezi 31 až 45 rokem života. Za jejich barvu jsou považována tmavě zelená. Jsou k nim řazeny rostliny pomněnka, slunečnice, stromy vrba, modřín, dub. Souvztažným kovem je měď. Šťastným dnem je pro ně středa, příznivý pak i pátek. Mezi jejich šťastná čísla patří - 4, 6, 8, 22, 49, 175, 1225, magickým je pro ně číslo 7. Ochranný kámen by si zrozenci znamení Býka měli vybírat zejména mezi citríny, růženíny a jaspisy. Jejich duchovním ochráncem je bůh Hermes a příjemně jim bude vonět vrbina. Znamení Býka je podřízena následující část těla: oblast krku (šíje, ramena)
(cul)