Chytrý špičkový marketing.
view counter

Životní styl - Mohlo by vás zajímat (2)

  • Databáze informací:


view counter

Pijte více kávy

Podle posledních vědeckých poznatků více než tři šálky kávy denně snižují u žen nebezpečí onemocnění nejběžnějším typem rakoviny kůže o 20 procent. Více než šest šálků denně snižuje u mužů o 60 procent riziko úmrtí na rakovinu prostaty. Nejméně jeden šálek kávy denně snižuje u žen riziko infarktu až o 25 procent. Ženy, které vypijí nejméně dva šálky kávy denně, jsou o 20 procent méně náchylné k depresím.


Pohyb a počítač

Prosedíte-li většinu dne, nezáleží na tom, jak moc se po práci trápíte v tělocvičně. Lidé, kteří si udělali třeba minutové pauzy mimo židli, byli štíhlejší v pase, měli nižší cholesterol a příznivější hodnoty inzulinu než ti, kteří pracovali bez přestávek, a to bez ohledu na to, jak usilovně cvičili. Epidemiologové k tomu dodávají, že vyskočit pravidelně na nohy může člověka ochránit i před rakovinou. Z posledních analýz vyplynulo, že riziko rakoviny tlustého střeva se téměř zdvojnásobuje u osob, které strávily posledních deset let sedavou činností, proti těm, co měli v práci pohyb.


Proti bolesti zad

Jako prostředek proti bolesti zad má jóga více výhod než třeba fyzioterapie. Ukázalo se, že tento starobylý léčebný postup platí i na jiné druhy bolesti - patrně pro to, jakým způsobem propojuje mozek člověka, jeho dýchání a pohyby. Jak vysvětlují lékaři, jóga účinkuje na celé tělo, nikoli pouze na jednotlivé části. Trpí-li člověk chronickými bolestmi, obvykle se mu změní celé tělo, takže nestačí věnovat pozornost jenom té části, která doznala úhony nebo nejvíce bolí.


Vyhýbejte se tzv. dietním mlskům

Nemyslete si, že sladkosti bez cukru vašim zubům neškodí. Podle nejnovějších poznatků reagují kyselé a ovocné příchutě, obsažené v bonbónech, s umělými sladidly a vytvářejí v ústech kyselinotvornou směs, která zuby oslabuje a navíc je zabarvuje dožluta. K nejhorším škůdcům patří ovocná lízátka, protože se rozpouštějí pomalu a poskytují tak čas kyselině k útoku. Nejméně jsou škodlivé žvýkačky (s ovocnou příchutí), jelikož podporují tvorbu slin, jež škodlivé kyseliny spláchnou.
(ndro)