Chytrý špičkový marketing.
view counter

Vztahová poradna Evy Velechovské (3)

view counter

Milí čtenáři, mnozí z vás se na nás obracejí s problémy, které řeší v osobním životě. Rozhodli jsme se proto pro vás otevřít „poradnu“, v níž vám na vaše konkrétní dotazy odpoví fundovaný odborník, v tomto případě poradkyně, lektorka a pedagožka PhDr. Eva Velechovská.

„Jsem rozvedená a mám přítele“ píše Eva K. „Moc mě to s ním nebaví, ale uvědomuji si, že už na výběr příliš nemám. Jsem z toho v depresích, ale asi bych měla být šťastná, že mě někdo chce...“

Rozumím vám. Zdá se, že dobré roky jsou pryč, mládí, krása a dostatek sil se změnily na vrásky, únavu, pomalejší chůzi a kila navíc. Zkusme se na to však podívat jinak.

Mnoho lidí, často i velmi mladých a krásných, je závislých na tom, zda je jim věnována pozornost, jsou chtění a oceňovaní. A i krátkodobě, třeba v hádce, pro ně odmítnutí partnerem znamená pocit ztráty hodnoty. Cítí se nechtění, neužiteční, zbyteční. Je to projev závislosti, říkáme tím - ‚jsem sám se sebou spokojen pouze tehdy, když jsem přijat či oceněn druhým člověkem‘.

Takže můj návrh pro vás zní: Řešte dříve sebe než přítele a možnosti do budoucnosti. Myslím tím to, abyste se snažila posílit pozitivní vztah přijetí, lásky a respektu k sobě. Zkuste například afirmace typu - ‚Cítím se stejně dobře, ať mě někdo chce a nebo nechce.‘

Je dobré naučit se chtít sama sebe, respektovat sebe, mít se ráda. Vím, snadno se to píše, náročnější je to uskutečnit. Můžete začít tím, že si naplníte svoje potřeby. Není nutné zasloužit si čas pro sebe ani možnost si něco hezkého koupit, rozmazlování. Vaše hodnota není měřena tím, zda vás chtějí druzí, je to něco, o čem se nediskutuje. Jste jedinečný člověk v tomto vesmíru a to, co děláte, může být lepší nebo horší, ale vaši hodnotu to neurčuje. A vy si můžete vybrat, s kým budete a nebo ne.

Kontakt: Eva Velechovská - velechovska@veva.cz
Své dotazy můžete posílat na e-mailovou adresu Evy Velechovské