ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Šťastný život

view counter

Jak si prostě a jednoduše zařídit ŠŤASTNÝ ŽIVOT? Není to vůbec nic těžkého. Stačí jen chtít.

 

21 dní

Z hlediska psychologie a psychiatrie je doba tří týdnů daná v tom, že za 21 dní je mozek schopen uložit si dokonale cokoliv, z čeho pak vychází po dlouhou dobu. Máme ale tendence si ukládat hlavně negativní věci, strachy a obavy o cokoliv a to právě proto, že tyto emoce také intenzivně prožíváme. I na nevědomé úrovni tato technika pracuje dokonale. Pokud si tedy bezmyšlenkovitě opakujete jedno a to samé a právě po tuto dobu, máte dokonale uloženou informaci, aniž byste to často vůbec tušili. Stačí ji nejen mechanicky opakovat, ale zároveň i prožít.

Lze si ale uložit přesně to, co potřebujeme. Zcela postačí dát si dohromady pozitivní informaci, která bude neměnná a kterou budeme neustále opakovat právě po tuto dobu. Například technika ho-po-no-po-no je pro tyto účely naprosto vhodná, až geniální.

Nejvhodnější je ráno a večer, ale můžeme i během dne. Sepište si na papír nebo namluvte na diktafon to, co chcete uložit.

 

Uvádíme několik příkladů:

Máte problémy s nějakým člověkem? - Příklad: Jsem si jistý, že mě nic nerozhodí. Pokud na mě bude kdokoliv útočit, vím, že to není o mě. Je mi líto každého, kdo si vylévá vztek na mé osobě.

Máte problémy v práci? Je nutné definovat přesně to, čeho se problém týká. - Příklad: Jsem naprosto vyrovnaný(á) a klidný(á), vše co dělám, dělám s radostí. Moje práce mě těší.

Máte problémy s dětmi nebo dalšími rodinnými příslušníky? I zde je potřeba přesně definovat potíže. - Příklad: Vím, že ....(jméno) má svou cestu. Že si musí projít svým životem sám. Budu na něj proto v klidu jen dohlížet.

A tak bychom mohli pokračovat. Je nutné vždy přesně definovat to, co nás trápí. Ale můžeme si takto uložit i informaci obecnou, která nás prostě jen přesune do klidového stavu a to okamžitě.

DOKONALÉ ŠTĚSTÍ ZNAMENÁ NADŠENÍ BEZ OČEKÁVÁNÍ

( nad )