Chytrý špičkový marketing.
view counter

Rostliny s pozitivní energií

  • Databáze informací:
view counter

Podle východního učení feng shui rostliny v květináčích a čerstvě řezané květiny jsou pro interiér nejvhodnější, neboť nejen že zlepšují ovzduší, ale přinášejí do domu pozitivní energii, dobrou náladu. Pokud přemýšlíte o tom, kterou kytičku si do bytu pořídit, nechte se inspirovat několika tipy:

Africká fialka. Má minimální nároky na péči. Vyhovuje jí jasné světlo, polostinné stanoviště, přímý sluneční žár nesnáší. Dbáme o to, aby substrát nikdy nevyschl, při zalévání nesmí voda přijít na listy ani květy. Rostlinka ovšem špatně snáší změny teploty nebo průvan. Africká fialka patří mezi pokojové květiny, které si oblíbili už naši předci. Jejím prostřednictvím vidíme svět pozitivně, posiluje optimismus, můžeme z ní čerpat nejrůznější léčivé impulsy, harmonizuje city.

 

Azalka. Uvítá chladnější stanoviště, s dobrým světlem, chráněné před přímým slunečním žárem. Aby rostlina dlouho kvetla, necháme ji pořádně napít a po chvíli přebytečnou vodu vylijeme. Zem by nikdy neměla vyschnout, přeschlá zemina má za následek usychání listů i poupat. Také azalka má ve feng shui určitý význam. Symbolizuje ženský půvab, na člověka působí harmonizačně, stejně tak na ostatní květiny, je jakýmsi zprostředkovatelem dobré nálady.

 

Chryzantéma. Této květině vyhovuje světlé stanoviště s teplotou pohybující se od 10 do 15 stupňů Celsia. Čím je vyšší teplota v místnosti, tím rychleji odkvete, má kratší trvanlivost. Zálivku volíme mírnou. Chryzantéma je podle východního učení feng shui květinou smíchu a štěstí, symbolizuje pohodlí a uvolnění. Nikdy nesmí chybět při oslavách čínského nového roku.

 

Pomerančovník. Snáší dobře přímé sluneční světlo, optimální teplota pro jeho růst je 22 až 24 stupňů Celsia. Dokáže měnit špatnou energii v pozitivní, pomáhá při soustředění, jeho plody aktivují energii, posilují imunitu, mají očistný vliv na člověka.

 

Gloxínie. Potřebuje světlé stanoviště, chráněné před přímým sluncem. Půdu je třeba udržovat neustále vlhkou, ideální je zajistit vyšší vzdušnou vlhkost. Gloxínii chráníme před průvanem. Podle feng shui dokáže uvolňovat zablokovanou energii, člověka podporuje v nových začátcích.
(es)

 

DODATEK
Feng shui je velmi staré čínské učení, soubor praktických znalostí a doporučení, která vedou k harmonii lidského života, vytvoření šťastného domova.