ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Pomozte si sami: Jóga prstů (23)

view counter

V lidském těle se nacházejí tzv. energetické dráhy, které jsou propojeny s orgány. Staří indičtí lékaři tvrdí, že určitá kombinace pozic prstů uzavře konkrétní energetický kanál a vyvolá léčivý efekt. Pravidelným a dlouhodobým cvičením některých asán tedy lze odbourat nebo alespoň zmírnit určité potíže, neduhy. Podle návodu astroložky a psycholožky Olgy Krumlovské se můžete základní cviky z tzv. jógy prstů naučit a využít je v praxi.


Proti obezitě, na problémy se štítnou žlázou, pro zvýšení účinnosti diet

Olga Krumlovská říká: „Pozice docílíte tak, že uchopíte palcem, ukazováčkem a prostředníčkem pravé ruky prostředníček levé ruky. Nejprve zlehka stlačíte a poté jemně masírujete poslední článek prstu. Malíček s prostředníčkem pravé ruky jsou natažené, malíček levé ruky také, ostatní prsty levé ruky jsou přirozeně ohnuté, palec směřuje dopředu. Procvičování je vhodné navzájem střídat s druhou rukou a účinnost podpořit pohybovou terapií.

Kromě toho Olga doporučuje: „Ochutnejte pomazánku s řeřichou. Pomazánkové máslo/tvaroh umíchejte dohladka s máslem a hořčicí. Vejce nakrájejte na tenké plátky či kostičky a společně s jemně nastrouhaným sýrem vmíchejte do směsi. Přidejte jemně nasekanou řeřichu a dle chuti také sůl a pepř.“
(zem)

 

DODATEK
Optimální doba procvičování je 45 minut denně, lze ji rozdělit na tři až čtyři kratší intervaly. Pokud budete procvičovat pozic několik, měli byste každé věnovat alespoň deset minut denně, aby byl účinek dostačující.