Chytrý špičkový marketing.
view counter

Ochrana domova

  • Databáze informací:
view counter

Paní Libuši Š. z Moravy zajímá: „Mladí dostavují dům a tak mě napadlo, že se zeptám, jak ochránit to jejich bydlení před negativní energií. Jak domu zajistit štěstí a pohodu, aby se jim tam dobře žilo, aby se nehádali?“


Odpověď na tuto otázku nám poskytla psycholožka, astroložka a záhadoložka Olga Krumlovská. Ta míní, že existuje řada možností, jak napomoci tomu, aby se v domě dobře bydlelo a vládla tam harmonie, přitom určitou roli hrají předměty, rostliny i barvy. Již staří Číňané se řídili naukou feng shui a podle jejich teorie lze obecně říci, že nejnešťastnější místo se v domech nachází v severozápadní části, nejpříznivější leží naopak na jihu. Podle toho je vhodné situovat pokoje. Číňané se mimo jiné vždy drží několika pouček a zásad, ctí je téměř tak, jako psané zákony. Nestaví například do blízkosti kamen, topenišť či radiátorů dřevěné předměty. Nikoli z důvodu nebezpečí požáru, ale protože na člověka působí nepříznivě. Pokud možno nedělají okna na severozápadní straně domu a v těch místech nemají ani postele.

Mistři feng shui doporučují v místnostech používat pastelové barvy, přírodní odstíny. Varují před tím, aby byly v jedné linii umístěny okna a dveře, proti otvírajícím se dveřím podle nich nesmí stát postel a nad hlavovou částí postele by neměl být žádný trám, postel by neměla být pod oknem. Ložnice sama o sobě nemá sousedit s koupelnou, toaletou nebo kuchyní. Nábytek by neměl mít ostré hrany, předměty i zařízení by měly mít symetrické tvary. A jak jinak konkrétně ochránit dům před neštěstím?

 

 

Olga Krumlovská říká: „Na okna je vhodné umístit několik malých kaktusů, použít lze ale i macešky, konvalinky, kopretiny, případně můžete z oknem pěstovat rajčátka. Ta působí i jako dobrý odpuzovač hmyzu. Kolem domu a na zahradě je dobré rozmístit ve tvaru kruhu kameny, v blízkosti domů pomohou i skalky. Ty údajně dokážou odrazit i astrální útok nebo útok černé magie. Je známo, že negativní záření pohlcují kulaté předměty. Velký glóbus, lampa, kaktus - ty lze účinně využít, jestliže vznikne podezření na negativní zónu, případně bych ho doporučila postavit i jen preventivně na nějaké strategické, dominantní místo v domě či bytě. Ochráncem zdraví, pohody i mezilidských vztahů je odedávna zvoneček. Svým jasným tónem neutralizuje negativní emoce, vylaďuje duše všech členů rodiny, předchází střetům a konfliktům.

Poměrně důležitým, ale v našich poměrech často zanedbávaným místem je ložnice. Když si ale člověk pořádně neodpočine, nevyladí psychiku a nedobije energii. To se negativně promítne i do jeho fyzického stavu a disharmonie se energetickými vibracemi šíří dál. Barvy i interiér ložnice by proto měly působit uklidňujícím dojmem. A nabídnu vám ještě jednu takovou všeobecnou radu, která se možná zdá banální, ale zaručeně funguje. Tam, kde spí, by si měl před ulehnutím na lůžko každý zkontrolovat, jestli není někde otevřený nějaký šuplík, nezůstaly nedovřené skříně nebo dveře a podobně. Třebaže totiž spíte, působí jakékoli otvory ve vaší blízkosti nepříznivě na vaši psychiku, nemáte potřebný pocit bezpečí a chybí vám komfort k odpočinku.“
(zem)