Chytrý špičkový marketing.
view counter

Na záněty je výborný propolis

view counter

Stále více se osvědčují přírodní prostředky, pokud jde o oslabený organismus nebo počátky nachlazení či nějakých virových onemocnění. Je jasné, že nejlepší je účinná prevence, ale občas mohou byliny pomoci i v počátcích nemoci. Přírodní antibiotika totiž působí na organismus komplexně a hlavně neničí střevní mikroflóru.

V případě, že netrpíte alergií na včelí produkty, můžete sáhnout po propolisu, jenž je velmi účinným přírodním antibiotikem. Kvalitní propolis můžeme získat přímo od včelaře nebo v obchodě s přírodními produkty. Tinkturu nebo mast, které se prodávají nejčastěji, pak v lékárnách. Propolis je dnes mírně na ústupu, ale jeho účinky jsou stále výborné. Pomáhá při nachlazení, angínách a zánětlivých procesech.

Na virózy a chřipky, které mohou hrozit i v letním období, je vynikající křen. Harmonizuje plíce a čelní dutiny. Kromě antivirového účinku také zvyšuje tlak a pomáhá při revmatických a neurologických potížích. S viry, bakteriemi i plísněmi si zase poradí zázvor. Navíc zvyšuje imunitu.

Babky kořenářky nedaly dopustit na tinkturu ze saturejky, kterou doporučovaly užívat preventivně (třikrát denně deset kapek nebo při akutních stavech třikrát denně až třicet kapek). Saturejka celkově posiluje imunitu, má antibakteriální a antimykotické účinky zejména při zánětech a hojení ran (včetně pásového oparu). Tinktura se dá snadno připravit z jednoho dílu sušené rostliny a pěti dílů čtyřicetiprocentního lihu, ve kterém se droga macerujeme v tmavé lahvi přibližně měsíc. Tinktura se uchovává v chladu.

(luv)