ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Na chřipku a nachlazení

view counter

Čtenářku Zdenu z Brněnska zajímá: „Psali jste před časem o akupresuře. Může pomoci i při chřipce nebo jiných nemocech horních cest dýchacích? Pokud ano, kde se nacházejí body, které je třeba aktivovat? A dá se tak léčit i angína?

Otázku nám zodpověděl Roman Álvarez, který akupresuru ve své terapeutické praxi využívá, a přidal navíc i jeden „zaručený“ recept…

„Na těle existuje řada akupresurních bodů, které lze s úspěchem využit na většinu nemocí. Body je obvykle třeba aktivovat několikrát den. Kde ten který konkrétní bod je, to můžete najít na internetu či v knihách věnovaných akupresuře či akupunktuře. Každopádně imunitu svého těla můžete nastartovat díky bodu na plosce chodidla, zhruba v místě pod vrcholem nártního oblouku. Tlak by měl jít šikmo nahoru proti kosti. Angínu léčím uvolněním krční páteře a ‚vymačkáním‘ mandlí, je to hotové raz dva. Jinak též doporučuji lymfatickou masáž.

Co se konkrétně chřipky týká, na tu jsem v loňském roce vytvořil díky kamarádce Kamile a jejímu synovi takřka dokonalý recept.

Vezmete asi pěticentimetrový kus zázvorového kořene a nastrouháte ho do jednoho litru vody. Přidáte pět větších lžiček skořice (skořice potlačí chuť zázvoru, je to vhodné zejména pro jedince, kteří zázvor neradi) a pět kousků hřebíčku. Vše povařte pět minut a sceďte. Nechte vychladit na 38 až 39 stupňů Celsia a přidejte dvě lžíce medu. Půl litru se vypije hned, pak je třeba zalehnout do postele pod dvě peřiny a zhruba za tři hodinky jste fit. Zabírá to i na nastydnutí.“
(cul)

Kontakt: Roman Álvarez - tel. 469 661 373, e-mail - roman.alvarez@seznam.cz