Chytrý špičkový marketing.
view counter

Meduňka pro dobrý spánek

view counter

Mnoho lidí, kteří mají potíže s usínáním, se hodně soustředí na přání usnout nebo se předem bojí toho, že opět budou bdít. I když reakce toho druhu jsou pochopitelné, měli by se nespavci snažit takovéto emoce poněkud zmírnit. To neznamená nic jiného, než že by se měli méně koncentrovat na tento problém a více myslet na příjemné věci. Kromě toho by se měli pokusit přesvědčit sami sebe, že i pouhé ležení v posteli beze spánku organismu prospěje. Tím se také zklidní, takže pravděpodobnost usnutí se výrazně zvýší.

Špatně se usíná s plným břichem, po těžkých jídlech. Proto se večer doporučuje raději konzumovat potraviny s nízkým glykemickým indexem, například těstoviny. Tučná jídla zbytečně zatěžují trávení, ale také úplně prázdný žaludek a kručení v břiše klidnému spánku nepřeje.

Nespavostí trpí lidé samozřejmě odjakživa, a tak není divu, že lék proti ní hledali již staří Číňané. Ti doporučovali jako lék vařenou červenou cibuli: K jejím výhodám patří, že ji snášejí i lidé, kteří nemohou jíst syrovou cibuli.

Dobrý spánek zajistí meduňka. Nať této bylinky se zklidňujícími účinky je nejlépe zalít horkou vodou, nechat deset minut vyluhovat a poté vypít. Podobné účinky má i třezalka tečkovaná.
(dra)