ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Kaštany pod polštář…

view counter

Už před nějakým tím rokem jste psali o kaštanech a jejich léčitelské moci,“ píše paní Mirka V. z Trutnova. „Nedávno mi to připomněla známá a rády bychom to vyzkoušely. Prý se mají kaštany nasbírat a dát pod polštář. Ale měl jich být určitý počet a já už článek ve starých číslech časopisu nemohu dohledat. Můžete to zopakovat?“
Traduje se, že kaštany mohou člověka během zimního období ochránit před nachlazením - kašlem, rýmou, před virózami, chřipkou. Prý do sebe nasávají škodliviny z lidského těla. Chcete-li podobně jako paní Mirka jejich účinnost vyzkoušet na vlastní kůži, potom tedy vězte, že budete potřebovat:

1. Nasbírané kaštany (nemusíte si je nutně sbírat sami, mohou vám je přinést děti, vnoučata, přátelé) - měly by pocházet z volného, slunného prostranství s dobrou energií (hřbitovy nejsou vhodné). Počet kaštanů se řídí vaším věkem - mělo by jich být tolik, kolik je vám let a jeden navíc.

 

2. Plátěný sáček - je nezbytný, kaštany se nesmějí uložit do igelitu nebo jiných materiálů, to by plesnivěly a ztrácela by se jejich působnost. Kaštany naplněný plátěný sáček se zašije a vkládá pod polštář. Na kaštanech by se mělo spát až do jara. Pak se vysušené kaštany odstraní. Ale někteří lidé je nevyhazují. Rozemelou je na „šňupací“ prášek, který prý velmi dobře pročistí veškeré dutiny.
(nam)