ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Jak zpomalit stárnutí

  • Databáze informací:

view counter

Nikomu se věk nevyhýbá, ale zatímco někdo vypadá ve třiceti čtyřiceti letech o deset méně, jiný má tvář zbrázděnou hlubokými vráskami. Odborníci tvrdí, že pravděpodobnost vzniku vrásek, stejně tak jejich začátek a hloubka je do určité míry ovlivněna geneticky. Jestliže chcete vědět, jak budete vypadat v penzijním věku, stačí se podívat na své rodiče a prarodiče. S přírodou však lze účinně bojovat, kosmetický průmysl nabízí široký sortiment účinných produktů, které přibývající roky šikovně maskují, dokáží je minimalizovat. Mnohé však můžeme sami ovlivnit pravidelnou péči o pleť, životním stylem.

 

Vydatný spánek

Na vzniku a prohlubování vrásek se může podílet i spánek. Pokud je člověk ve věku, kdy pokožka ztrácí pevnost, je třeba během noci často střídat polohy. Jediná poloha při spánku může zanechávat na tváři různé otlaky, „tahat“ kůži jedním směrem.


Příliš mnoho slunce

Vrásky, které se prohlubují na čele, u kořene nosu mohou být způsobeny, jestliže obličej vystavujeme hřejivým slunečním paprskům bez brýlí. Na vině může být i neostrý zrak, oční problémy. Kdo špatně vidí, je nucený zaostřovat pohled, přehnaně napíná svaly na začátku čela.


Vyvážený jídelníček

Zdravá pokožka a strava jsou úzce propojeny. Účinnou pomocí proti předčasnému stárnutí je jídelníček bohatý na vitaminy, zejména vitamin C a A pomáhají udržovat pokožku vláčnou a pružnou. Například pravidelná konzumace ryb díky obsahu nenasycených mastných kyselin zabraňuje poškození buněk, přispívá ke zdravé pokožce. Za účinné přírodní zkrášlovadlo pleti je považována mrkev, zelí, okurka, ale také mandle, ořechy nebo mléčné výrobky.


Pozor na cukr

Na předčasné stárnutí obličeje má podstatný vliv i hladina cukru v krvi. Podle studie vědců z Univerzity v Leidenu, čím vyšší hladina krevních cukrů, tím rychleji obličej stárne. Jejich výzkum dokázal, že lidé s nízkou hladinou cukru vypadají o rok a více mladší než u diabetiků, kteří mají hladinu krevní glukózy vysokou.


Odpočívejte

Žijete v permanentním stresu? Tvrdíte, že nemáte na odpočinek ani pomyšlení? Hektické životní tempo, problémy a starosti, to všechno se odráží na vzhledu pokožky, prohlubuje vrásky. Osmihodinový vydatný spánek k odpočinku, ke svěže působící tváři nestačí. Chce to nezapomínat na odpočinek, relaxaci, která má mít různou podobu. Klidnou, volnější, ale i takovou, co má svěží tempo. Hlavně když přinesou do duše radost, spokojenost, zábavu, rozptýlení.


Pryč s cigaretou

Nezáleží na tom, jestli každodenně spotřebujete jednu nebo dvě krabičky cigaret. Kouření pleti škodí ve velké míře. Způsobuje její předčasné stárnutí, výskyt hlubokých vrásek a její zašedlý odstín, tento zlozvyk přidává roky.
(mv)


DODATEK
Víte, že zamilovanost je zaručeným receptem na omládnutí? Přitom vůbec nezáleží na tom, kolik je člověku let, když potká někoho sympatického a srdce pro něj zběsile bije. Zkuste se zamilovat a uvidíte, že láska je tím největším elixírem mládí.