ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Drahé kameny a jejich přiřazení ke znamením zvěrokruhu (1)

view counter

HOROSKOPY S DRAHÝMI KAMENY ANEB JAK NÁS KAMENY LÉČÍ

Vážení a milí čtenáři, rád bych vám v seriálu 12 článků blíže představil drahé kameny podle jednotlivých znamení zvěrokruhu. Začneme aktuálním znamením – znamením Vah (24. 9. až 23. 10. ) Pro toto období je dominantní planeta Venuše a element vzduch.


Kameny pro dané znamení:
• růžové barvy: růženín, růžový korál, růžový turmalín
• zelené barvy: chryzokol, jaspis zelený – unakit, jade, olivín
• modré barvy: akvamarín, modrý safír
• bílé barvy: kámen kamenů – diamant

Drahé kameny působí na náš organismus na elementární elektromagnetické úrovni. Každý kámen, obzvlášť vzácný drahokam, vyzařuje zvláštní energetické vlnění, které působí na okolí, tudíž i na člověka. Je určováno jeho chemickým složením a strukturou daného kamene. Kámen vybírejte vždy podle své vlastní intuice. U každého znamení zvěrokruhu působí 5 a více kamenů. Vůbec při přiřazování kamenů ke zvěrokruhu a planetám zjistíme, že vcelku na nás působí všechny planety a hvězdy. Tudíž nelze jednoznačně určit přesné zařazení kamenů k určitému znamení. Vycházíme přitom z přesné hodiny a data svého narození. Doporučuji čerpat informace na www.astronox. com, kde si určíte dle vašeho okamžiku zrození polohu planet a návaznost na horoskop. Nyní již ke konkrétním kamenům:


RŮŽENÍN

Kámen srdce, kámen naší čtvrté energetické čakry růžové barvy. Spojuje se s ním láska, něžnost, jasnocítění – tj. intuitivní pocity a vztahy. Léčí a hojí citové problémy. Ve fyzické oblasti posiluje srdce i oběhový systém. Pomáhá také při Alzheimerově a Parkinsonově chorobě.


RŮŽOVÝ TURMALÍN – tzv. rubelit

Posiluje a harmonizuje energii v centru srdce, neutralizuje trýznivé konflikty. Osvobozuje od blokád a psychóz. Pomáhá projevit cit. Ve fyzické oblasti posiluje srdce, krevní oběh, funkci sleziny, jater a čistí krev. U žen navíc působí jeho vliv při léčení ženských poruch, jako je neplodnost, nepravidelný menstruační cyklus a období přechodu. Aktivuje imunitní systém.


RŮŽOVÝ KORÁL

Mírní deprese, uklidňuje citová vzrušení a dodává vnitřní klid. Působí na skelet našeho organismu, tj. kosti, klouby, zuby, vlasy a nehty.


CHRYZOKOL

Kámen, který dodává novou energii čakrám. Má uklidňující a očistný vliv, vyhání negativní energii a odstraňuje negativní emoce. Ve fyzické oblasti léčí artritidu, svalové křeče, vředy a krevní nemoci. Zbavuje játra, ledviny a střeva toxických látek. Posiluje svaly a uvolňuje svalové křeče.


JASPIS ZELENÝ – unakit

Uvádí do rovnováhy city s duchovnem. Vnáší jasný vhled do minulosti objasňující příčiny zablokování, podněcuje činnost srdeční čakry. Hojí poškození kůže a zažívacího traktu. Odstraňuje z těla toxiny a hojí záněty. U starších mužů léčí problémy prostaty. Výborný na rekonvalescenci po těžkých chorobách.


JADEIT ZELENÝ

Uctívaný kámen národy východu. Symbol moudrosti, spravedlnosti, milosrdenství, skromnosti a odvahy. V psychické formě podporuje: vyrovnanost, meditaci. Mírní duševní neklid a pomáhá k soustředěnosti. Ve fyzické formě nám dává organismus do harmonické jednoty. Posiluje imunitní systém, podporuje funkci sleziny, jater a ledvin. Výborný proti překyselení organismu. Pomáhá při léčbě infekčních nemocí a snižuje vysoké horečky. Doporučuje se i na masáž.


OLIVÍN – peridot

Kámen chránící lidskou auru, čistí fyzické tělo i mysl. Odstraňuje staré problémy a pocity viny, pomáhá zbavit se starých vibrací a umožní vstup novým energiím. Potlačuje žárlivost, nelibost, lítost a zlost. Ve fyzické formě uzdravuje a regeneruje tkáně. Léčí srdce, plíce, slezinu a trávicí trakt. Posiluje zrak a léčí i vředy. Jeho energie upravuje bipolární nesoulad.


AKVAMARÍN

Kámen mystiků a čistého srdce. Paprsek světla a naděje. Náš duchovní průvodce – výborný pro meditaci. Ve fyzické formě působí v centru hrdla, řeší problém se štítnou žlázou. Podporuje léčbu horních cest dýchacích. Posiluje vnitřní a vnější zrak.


MODRÝ SAFÍR

Je to velmi tvrdý kámen. Kámen moudrosti, umožňuje soustředění a zbavuje nežádoucích myšlenek a napětí. Léčí čakry, jasní a očisťuje rozum, posiluje víru. Ve fyzické formě je výborný na oči, posiluje cévy a doporučuje se i na nádorová onemocnění. Úspěšně pomáhá při bolestech hlavy, uší, čelních a nosních dutin. Po každém použití očisťujeme.


DIAMANT

Kámen kamenů. Symbolizuje bílé Božské světlo. Spojuje dokonalost, moudrost a osvícení. Osvobozuje od všeho přízemního ve prospěch duchovní cesty. Spojení mezi rozumem a vyšším vědomím. Ochraňuje naší auru. Ve fyzické formě odstraňuje všechny blokády a nečistoty těla. Opora nervového systému, prevence před mozkovou mrtvicí. Pomáhá k rehabilitaci poškozených cév a proti účinkům jedů.

Jiří Novotný
www.drahekameny-sperky.cz