Chytrý špičkový marketing.
view counter

Domov bez chemie

  • Databáze informací:
view counter

Pověz mi zrcadlo…

Usazeniny zde má na svědomí nejčastěji tvrdá voda, proto si opět přichystejte ocet. Když v něm namočíte hadřík a necháte na nepěkných mapách přes noc, ráno po nich nebude ani stopy. Do octa můžete namočit také sprchovou hlavici. Vyleští i zrcadlo a dlaždičky: stačí vám roztok z hrnku octa na 4 litry vody - čím tvrdší voda, tím koncentrovanější by měl být roztok. Ocet zároveň koupelnu dezinfikuje a odstraňuje plísně ve spárách. Poté můžete spáry ještě vybělit jedlou sodou. Ocet, nejlépe spolu se solí, také vybělí záchodovou mísu, stačí nalít a nechat přes noc působit.

 

 

Soda nepoškrábe!

Na nečistoty v umyvadle a ve vaně nepotřebujete písek, ale opět jen jedlou sodu, kterou použijete stejně. Trojkombinace všech přírodních čistidel - sody, soli i octa - si poradí i s ucpanou výlevkou. Nasypte a nalijte, zašpuntujte a počkejte, až výbušná směs vyšumí. Poté propláchněte horkou vodou.
 

Lehké praní

Slabý octový roztok nahradí i aviváž - po uschnutí cítit není, nic však nezkazíte několika kapkami esenciálního oleje (citrónový, levandulový či eukalyptový, který navíc hubí roztoče i z prádla praného pod 60 st. C). Při praní vám opět pomůže soda - změkčuje vodu a čistí skvrny. Spolu s jádrovým mýdlem poslouží jako alternativní prací prostředek.
(vlab)