ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Dobrá rada nad zlato

view counter

Skvrny od hořčice. Zaschlé skvrny od hořčice pokapeme citronem a přibližně za půl hodiny vypereme v teplé saponátové vodě. Zůstanou-li ještě stopy, dočistíme je na už suché látce lihem.

Mléko na kuře. Při pečení kuřete či husy potíráme kůži mlékem. Díky tomu se na povrchu vytvoří lahodná kůrčička, kterou ani zapřísáhlí odpůrci kůže nenechají na talíři.

Pečivo s jablkem. Oloupané jablko, uložené spolu s pečivem či chlebem, pomůže zachovat potřebnou a správnou vlhkost, takže obojí zůstane čerstvé delší dobu.

Nůžky jako nové. Tupé nůžky si v rychlosti doma sami snadno nabrousíme tak, že jimi několikrát prostřihneme jemný skelný papír. Čím menší nůžky - například na manikúru - tím jemnější papír.

Změklá rajčata. Budou pevnější, když je ponoříme asi na čtvrt hodiny do ledové vody. Při krájení namáčíme nože před každým řezem do studené vody.

Křehké koláče. Ovocné koláče zůstanou dlouho křehké, jestliže těsto ještě dřív, než na ně urovnáme ovoce, potřeme bílkem a poprášíme moukou.

Co se skvrnou? Čerstvou skvrnu od ovoce nebo ovocných šťáv rychle posypeme solí nebo vysajeme savým papírem. Pak ještě vypereme ve vodě s pracím práškem, teplejší než šedesát stupňů.
(dra)