ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Co dokáží melounová semínka?

view counter

Tmavě hnědá až černá semínka (pecičky) z vodního melounu většinou vyhazujeme. A to je škoda. Obsahují totiž vlákninu prospěšnou trávení, mastné kyseliny, některé důležité bílkoviny a aminokyseliny, minerály (hořčík, draslík, mangan, železo, zinek, fosfor) a jsou plné vitaminu B. Je v nich kromě toho také citrulin, který se chová jako antioxidant. Tedy zpomaluje stárnutí organismu, zpevňuje pokožku, aby vypadala mladší a zdravější. Vykazuje ovšem zajímavé účinky i v případě aterosklerózy a anginy pectoris, vysokého krevního tlaku a podobně. Aby však bylo možné semínka léčebně využít, musejí se nejprve buď povařit, rozdrtit nebo opražit.

Výzkum amerických odborníků z počátku dvacátého století potvrdil, že je možné melounová semínka využít zejména při léčbě onemocnění ledvin a infekcí močových cest. Mají výborný diuretický (močopudný) účinek, a proto jsou vhodná pro pacienty, kteří se potřebují zbavit ledvinových nebo močových kamenů.

Jak si připravit čaj na podporu léčby ledvin?
Potřebujete: 20 až 30 jadérek z vodního melounu, která rozdrtíte a povaříte ve dvou litrech vody. Čaj se pije dva dny, třetí den následuje pauza. Procedura se dodržuje několik týdnů.
(xar)