Chytrý špičkový marketing.
view counter

Bylinářova poradna - Existuje něco účinného na boreliózu?

view counter

 

Lymská borelióza je záludné onemocnění, které způsobuje spirochéta z rodu Borrelia, přenášená nejčastěji klíštětem. Pokud onemocnění odhalíme v časném stádiu po infikování nakaženým klíštětem, uplatňuje se klasická léčba antibiotiky. Z přírodních prostředků můžeme nasadit spolehlivé širokospektrální antibiotikum lichořeřišnici větší. Užíváme jako extrakt 3x denně 20 kapek po dobu 6 týdnů. Inkubační doba baktérií se však může prodloužit až na několik měsíců, kdy již dochází k různým imunitním komplikacím a vleklým zánětům. Borrelia je parazitická bakterie, která může napadnout libovolné místo v těle, kde následně dochází k rozpadu tkání a infekci. Příbuzný druh bakterie způsobuje např. syfilitidu, což naznačuje, jak vážné onemocnění může borrelia vyvolat. Jedná o celou škálu problémů a symptomů – jako je únava, bolesti svalů a kloubů, bolesti v krku, zánět kloubů, nervů a svalů, bušení srdce, pálení a mravenčení kůže, zvýšená teplota až horečka, zánět mozku nebo mozkových blan, bolesti hlavy, tuhnutí šíje, závratě, trnutí končetin a páteře, zánět očního nervu, poruchy soustředění, špatná orientace v prostoru, pískání v uších, zvětšené uzliny na krku, otoky kloubů, autoimunitní choroby - zejména neuropatie, roztroušená skleróza a revmatoidní artritida.

Nemocný je proto často léčen na úplně jiné choroby, případně je dokonce považován za hypochondra. Úskalím lymské boreliózy je včasná diagnostika, neboť protilátky se v krvi neobjeví dříve než za 6 týdnů. To již bývá pozdě na účinnou léčbu. Proto při sebemenším podezření, např. při klíštěti z rizikové oblasti nasaďte ihned lichořeřišnici (vyplatí se mít vždy v cestovní lékárničce). Pokud se objeví typická červená skvrna v místě přisátí klíštěte a chřipkové příznaky, nečekejte a navštivte lékaře. V případě odhalení boreliózy v již rozvinuté nebo chronické fázi je lepší nebojovat s lékaři, kteří problémy z neznalosti bagatelizují, ale přímo s chorobou. Doporučuji především velmi silnou kombinaci elixírů Fungilen a Imunex. Při léčbě je třeba trpělivosti a vytrvalosti, počítejte spíše s měsíci než týdny. Pokud bakterie napadnou centrální nervový systém, je vhodné nasadit také speciální elixír Psychoregen. Spirochéty nesnáší teplotu nad 40 stupňů, takže může napomoci také infrasauna. Opatrní ale musí být lidé se srdečními problémy. Místo chemických repelentů můžete při procházkách přírodou použít na odpuzení klíšťat eukalyptový olej.

 

Které byliny jsou dobré na velmi silnou menstruaci?

Při silném menstruačním krvácení může žena ztrácet větší množství železa, jehož nedostatek následně způsobuje chronickou anémii. Na místě je proto včasné řešení problému. Jako prevenci doporučuji užívat bylinný elixír Menstruace, který obsahuje extrakt z řebříčku, kontryhelu, měsíčku a řepíku. Před příchodem menstrua - ce a během ní je vhodné popíjení čaje z kokošky a šalvěje. Při silných bolestech pomáhá také bezlepková die - ta, neboť krev není tak zahuštěna špatně stravitelným lepkem a snáze projde děložním hrdlem. K dosažení ozdravného efektu je zapotřebí vydržet s bezlepkovou dietou alespoň dva měsíce.

 

Mám problémy se štítnou žlázou a trápí mě hlavně bušení srdce, pocení a úzkosti.

Pro vás bude velmi vhodný přírodní jód z aronie (temnoplodec, černá jeřabina), který dokáže štítnou žlázu regulovat unikátně oběma směry, tedy při hypo i hyperfunkci. Určitou zvláštností aronie, která stojí též za zmínku, je jeden z dosud nejvyšších naměřených obsahů obsažených antioxidantů, které chrání buňky před stresem a mutacemi (zejména při zhoubném bujení). Pro léčebné účely má smysl pouze použití čerstvých plodů, které jsou ale poněkud trpké chuti, proto doporučuji zejména extrakt z tepelně nezpracovaných plodů aronie, který najdete společně s dalšími velmi účinnými extrakty z borůvek, rakytníku a černého rybízu v komplexně působícím elixíru Fructavit. Při uvedených problémech se štítnou žlázou je vhodné k elixíru Fructavit přidat ještě elixír Psychoregen, který již během několika dní zklidní zrychlenou srdeční činnost, odstraní úzkosti a prohloubí zdravý spánek.

 

Martin Kolár
Bylinné přípravky uváděné v poradně zasíláme poštou,
e-shop naleznete na: www.novyobzor.cz.
Nově doplněný a aktualizovaný Lexikon zdraví
Martina Kolára, objednávky a dotazy
na tel. 604 729 587 nebo
mailu: agentura@novyobzor.cz

 

 

...Telefonujte nejlevněji na českém trhu...