ict Pro - kurzy, školení, konzultace
view counter

Bylinářova poradna - problémy s usínáním

view counter

 

Jsem stálou čtenářkou časopisu Phoenix a vaši poradnu sledujeme s manželem od prvního čísla. Jsme již starší lidé, je nám 85 let a máme řadu neduhů, které se snažíme zvládat pomocí bylinek. Chtěli jsme vás moc poprosit o doporučení nějakého vašeho elixíru, který by pro nás byl vhodný zejména na klouby a celkové povzbuzení.

Na starší osoby jsem myslel při sestavování elixíru Vitador, jehož stěžejní bylinou je kozinec blanitý, který se v čínské medicíně již několik tisíc let s úspěchem používá na celkové posílení těla i mysli. Kozinec má zvláštní moc dodat organismu chybějící životní žílu – tzv. Čchi. Elixír Vitador je proto vhodný nejen pro starší lidi, ale i osoby v rekonvalescenci po těžkých nemocech či operacích. Tento elixír dále obsahuje výtažky z jasanu a pampelišky, které napomáhají rozpouštění a vyplavování usazenin z těla, včetně kloubů. Při užívání Vitadoru je tak již po pár týdnech cítit úlevu od bolestí pohybového aparátu. V elixíru Vitador najdete také eleuterokok – sibiřský ženšen, který posiluje psychickou odolnost a pomáhá tak vyrovnat se se stresem. Poslední obsaženou bylinou je jmelí, které reguluje krevní tlak.


Mám problémy s usínáním. Ač jsem hodně unavený, nemůžu zabrat, protože se mi hlavou honí stále nějaké myšlenky. Léky na spaní brát nechci, radši bych zkusil nějaké bylinky.

Řada lidí má problémy se spánkem, neboť usínají s negativními myšlenkami, které na nás v současné době útočí masivně ze všech stran. Zdaleka nejde jen o televizi, ale i internet a jiná média, takže vynechání negativních večerních zpráv nemusí ke klidnému spánku zdaleka stačit. Jsme bohužel součástí této všeobecné informační mašinérie, takže odchod mimo civilizaci asi také není ideálním řešením. Nezbývá tedy než posilovat svou duševní odolnost a k navození klidného spánku použít vhodné bylinné prostředky.

Určitě doporučuji elixír Psychoregen, který lze užívat dvojím způsobem. Pokud potřebujete spíše povzbudit při stavech celkového psychického a fyzického vyčerpání, tak zvolte tzv. zrychlené tonizační dávkování, tj. 10 kapek 6× denně. Pokud potřebujete spíše zklidnit svou nervovou soustavu, tak dávkujte elixír Psychoregen klasicky, tj. 20 kapek 3× denně. Poslední dávka by měla být nejpozději hodinu před spaním, aby se tělo i mysl mohly připravit na klidný spánek. V případě nočního myšlenkového neklidu můžete jednorázově nakapat až 30 kapek pro rychlejší a snadnější usnutí.


Které byliny jsou vhodné při chronickém zánětu močových cest?

Patogenní bakterie se kvůli nadužívání antibiotik stávají čím dál odolnější a záněty močových cest trápí stále více lidí, zejména žen, u kterých je postižen celý urogenitální trakt. Přírodním řešením je nasazení antibakteriálně a fungicidně působících bylin. Ideální je kombinace elixírů Fungilen a Imunex (ten pomůže normalizovat činnost imunitního systému). Důležité je, aby bylinná léčba trvala alespoň 6 týdnů, neboť je třeba podchytit i novou generaci patogenních organismů, které se rodí zpravidla po třech týdnech a způsobují tak opakované infekce a záněty v močových cestách.


Martin Kolár
Bylinné přípravky uváděné v poradně zasíláme poštou,
e-shop naleznete na: (Slovensko: www.elixiry.
sk, tel. 0949 373 272).www.novyobzor.cz